Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerek és a hangszer iránti szenvedély fórum

Gyerek és a hangszer iránti szenvedély (beszélgetős fórum)


2020. márc. 10. 21:47
*digitális
2020. márc. 10. 21:47
Ja igen, figitalis zongoránál kulcsszó a kalapácsmechanika, és kell pedál is, de kérdezzétek meg a tanárt, elmond minden fontos kritériumot. Sok sikert a gyerkőcök, legyen sok öröme a zenélésben! <3
2020. márc. 10. 21:40
Szintetizátort semmiképp ne vegyetek, billentese, dinamikája tök más, mint a zongié. Elektromos zongorát már inkább, sztem 200e környékén már lehet jó (fejből mondtam, most nem kerestem rá, bocs ha tévedek). Opció meg a pianínó és a zongora . Alap, hogy fatőkést ingyen se hozzatok el (szoktak így hirdetni), de a fatőkések ma már nem hangolhatók, annyira deformalodtak. Páncéltőkés kell mindenképpen, és nem árt vinni egy zongoristát - vagy magát a tanárt- aki kipróbálja a billenteset. Nekem pl egy Ukrajna típusú pianínóm van, aminek dög nehéz a billentese, nem lehetne jól tanulni rajta (bár én nem is zongi tanár vagyok, hanem magánének, így nem használom annyira sokat itthon)
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Notre Dame)
2020. márc. 5. 17:24
Pasionellának lehet igaza (14. hsz.), én az árakat nem ismerem. De az olyan elektromos zongora, amely szinte azonos a mechanikussal, biztosan nem akárhol kapható tömegcikk.
19. Notre Dame (válaszként erre: 18. - Csalános)
2020. márc. 5. 13:41

Ezért nyitottam a témát, hogy bármilyen jellegû tapasztalattal találkozhassam.

Van még negyed évünk, hogy eldönthessük, gondolom addig még sok mindent fogok hallani, olvasni aztán az alapján döntünk.

Fiam határozottan a zongorát szeretné, pont azért, mert zeneileg meg úgy alapból is klasszikus beállítottságú. Nem mondom, hogy csak klasszikus zenét hallgat, de nagyrészben az érdekli. Beethoven, Bachtól a Toccata és Fuge stb. Megfontolom amit írsz!

2020. márc. 5. 12:15
Bocsáss meg, de ez így nem igaz. Ha inkább a könnyűzene, vagy a modern pop, meg disco felé irányul akkor jó, de klasszikus zenéhez a zongora a király és nem holmi elektromos zongora, ahol a hangszínek is csalókák, meg a billentyű lenyomása semmi, egy zongorához, ahol nem elektromosan hanem manuálisan kell a hangot adni.Utána átállni zongorára sokkal nehezebb. Mert át kell állni.Gondolkozzatok előre, bocsi, nem akarok beleszólni.
17. Guruljka (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2020. márc. 4. 20:20
Anno a zongoratanárom nem engedett pianínót venni, mondván, más rajta a a billentés és más a hang is.
2020. márc. 4. 19:54

Mi is elektromos zongorán gondolkodunk. Szerintem jobban motivál és fejleszt.

A zeneiskola szerzôdésében benne áll, fél év után hangszert válthat, ha kedve van hozzá. Majd elválik meddig tart a lelkesedés. Ami nem kétség, hogy amíg ô szeretné, addig támogatjuk.

15. pteri
2020. márc. 4. 18:06
A kislányomnak csak szintetizátort vettünk. Szerencsére mert 1 évig tartott a nagy lelkesedés, még 1 évig kínlódott, aztán abbahagyta. Olyan társa is volt, aki minden évben más hangszeren tanult. De olyan is, akinek megmondta anyuka, hogy zongorázol és kész, és mégis örömmel csinálja. Minden gyerek más.
14. Pasionella (válaszként erre: 10. - Magdolna1969)
2020. márc. 4. 14:58
Az elektromos zongora teljesen más mint egy szintetizátor, van közöttük nagyon komoly, különbség alig észrevehető viszont újonnan annyi mint egy használt jó zongora.
13. Pasionella (válaszként erre: 7. - Csillag29)
2020. márc. 4. 14:56
A szintetizátor nem igazán teszi meg... egyrészt egy komolyabb, hogy valóban élethű billentyűzettel rendelkezzen annyiban kerül mint egy zongora, ezen kívül sem hangzásra sem érzetre nem ugyanaz és főleg az nagyon fontos már kezdetben is, hogy a billentyű igazi súlyát érezze a keze alatt. Inkább használtan vegyenek zongorát vagy pianinót.
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Magdolna1969)
2020. márc. 4. 13:12
Jó, hogy már ilyen is van! :D
11. Magdolna1969 (válaszként erre: 8. - Csalános)
2020. márc. 4. 13:01
Teljesen egyetértek!
2020. márc. 4. 13:01

A billentés miatt én nem aggódnék, a mi (kitűnő) zongoratanárunk vásárlás előtt ellenőrizte az elektromos zongorát, segített kiválasztani a típust és gond nélkül tudott a gyerekem gyakorolni rajta.


De természetesen kérdezd meg a ti zongoratanárotokat, hogy ő mit tart jónak.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Csillag29)
2020. márc. 4. 11:46
Nem tudom, milyenek a mai szintetizátorok, de a billentést valószínűleg azon nem lehet megtanulni. Nem véletlenül szólnak előre, hogy majd zongora kell.
8. Csalános (válaszként erre: 1. - Notre Dame)
2020. márc. 4. 11:13
A véleményem, hogy ha körbe vagy zenével foglalkozó, zene szerető rokonokkal, akkor a gyermek vérében van a zene. Ha komolyan veszed, a gyermekkel meg kell beszélni, hogy nagyon szép amit csinál, de biztosan lesznek olyan dolgok, amiket nem szeret, vagy más zenét szívesebben játszik, tehát a jó és a nem tetsző hangokat is meg kel tanulni, ha az fárasztó, akkor is. Esetleg le kell mondani más játékról, ha a zenetanár is komolyan "művészt tud" faragni belőle. Akkor érdemes valóban zongorát is venni.
7. Csillag29 (válaszként erre: 1. - Notre Dame)
2020. márc. 4. 10:55

Szia

Kolléganőm kislánya kb 6 éves volt amikor a zenetanár közölte anyukával mostantól csak hegedűt tanít (előtte furulyát is tanított) Erre a kolléganőm kislánya közölte (6 évesen) világ életében hegedűt akart tanulni . Ma zenei egyetemre jár hegedűszakon :)


Másik szerintem ilyen korba nem kell zongorát venni egy kicsit jobb szintetizátor is megteszi (főleg hogy a zongora elég nagy helyet foglal el :) )

6. Pasionella (válaszként erre: 3. - Notre Dame)
2020. márc. 4. 09:48
így hogy volt a családban precedens ilyen iránt és tehetség akkor valószínűleg komolyan fogja érdekelni és nem csak fellángolás :-) támogasd amennyire lehet, nem könnyű pálya, sokkal több időt igényel ha esetleg zeneművészetire is akar majd menni de megéri :-)
2020. márc. 4. 08:04

Szerintem ilyen korban még nem lehet biztosan tudni, hogy végleg lehorgonyoz-e a zongora mellett.


Mindkét gyerekem tanult zenét, szintén kb 7 éves koruktól. Az egyik furulyázott 3 évig, de inkább csak a szuper tanár kedvéért. Másikuk zongorázott: szerette, tehetséges volt, versenyekre járt - de három év múlva már nem akarta tovább.


Mást nem tudsz tenni: támogatod és kivárod, hogy hogy fejlődik és meddig csinálja örömmel.


Zongorát nem vettünk, hanem hasonló megfontolások miatt egy elektromos zongorát. Könnyebb vele bánni (hangolás, helyigény), a zeneiskola elfogadta és ha már nem kell, könnyebben eladható.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Notre Dame)
2020. márc. 4. 01:11

Hát akkor nincs is kérdés... :D


Szerencséd van.

Csak támogasd, úgy látszik, ez nálatok így adódik magától is.

2020. márc. 4. 01:05

A zenetanár jónak bizonyul, azt hiszem szerencsénk van. Szigorúnak nem mondanám, a dicséretekkel nem dobálózik, viszont a humora és a szakmai tudása kimagasló. A fiammal baráti kapcsolatot táplál. Úgy vettem észte, ért a gyerekekhez, fiam is kedveli ôt.


Nekem az a lényeg, hogy támogassam abban amit szeret, minden erôltetés nélkül, úgymond ô mutar rá ami érdekli, én meg terelgetem. Tulajdonképpen az orgona az, amiért nagyon oda van.


Nagyapám több hangszeren is játszott, karmester volt, fiai szintén mind több hangszeren is tanultak. Elôbb tudtak meg kottáról olvasni, mint könyvôl. Testvérem is játszik hangszeren. Valamiért a mi családunkban ez a talentum a nôket elkerülte 😀

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Notre Dame)
2020. márc. 4. 00:35

Nehéz így elbírálni a fiad tehetségét, de nem ő lenne az első gyerek, aki a zongora mellett ragad. Ha jó tanárai vannak, akkor csak drukkolni tudok neki.

Akkor sincs baj, ha később nem lesz koncertező zongoraművész - kevés zongorista kell, nem zenekari hangszer. Attól még lehet más zenész is, jó zongorista alapokkal, sőt karmester is.

Uram bocsá', esetleg egy sima polgári foglalkozású ember, jó zenei műveltséggel.

2020. márc. 3. 23:42

Kisfiam 7 éves múlt. Az utóbbi fél évben határozottan érdeklôdik a zongora iránt. Jelenleg a jövôbeli hivatásának tekinti. Kedvenc dalait próbálja kisebb nagyobb sikerrel lejátszani. Felvetettem neki a zeneiskolát, örömmel rugaszkodott neki. Beirattuk és már négy alkalommal volt.

Olyan hozzászólásokra lennék kíváncsi, akiknek sajátos tapasztalatai vannak azzal kapcsolatban, hogy az ilyen irányú zenei érdeklôdés kb. ebben a korban mennyire vehetô komolynak. Nem kevés pénzt fektetek bele és negyed év után itthonra egy zongora is elvárás az iskola által.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook