Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyeden vagyok és kaptam az APEH-tól adóbevallás csomagot. Ki kell töltenem? fórum

Gyeden vagyok és kaptam az APEH-tól adóbevallás csomagot. Ki kell töltenem? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. kovera
2010. aug. 18. 22:04
A GYED adóköteles jövedelemnek számit,tehát be kell vallani.Ugyanúgy kell tekinteni,mintha kereseted lett volna.
35. cabcd72c72 (válaszként erre: 34. - Agines)
2009. febr. 12. 05:55

Nem értem a kérdésedet:

"Akkor ha úgy töltöm ki a szja bevallást, ahogy az igazoláson van, az első sorban lévő összeget én is az első sorba írom az úgy jó szerintetek?"


A munkáltatótól kaptad, ami az első sorban van ott kell szerepeltetni.



"Vagy úgy kell csinálni, hogy a járulék igazolós papíron fel van tűntetve, hogy mennyi volt a gyed és ezt írjam a 4. sorba az elsőbe pedig ennyivel kevesebbet?"


Beírod a 4. sorba az összeget és nem kell az 1. sorba kevesebbet feltüntetni ennyivel.


Miért vetődött fel az 1. sor összegének csökkentése, a 4. sorba írt öszeggel, az az amit nem értek felvetésedbe, mert így számomra zavaros, ezért a válaszom sem biztosan jó.



Vagy úgy kell csinálni, hogy a járulék igazolós papíron fel van tűntetve, hogy mennyi volt a gyed és ezt írjam a 4. sorba az elsőbe pedig ennyivel kevesebbet?

34. Agines
2009. febr. 7. 21:11

Sziasztok! A gyedet ha közben voltam tégyáson és táppézen is az évben es ennek együttes összegét igazolja le a munkáltató hogyan kell bevallani?

2008-ban táppénz+tégyás+gyed volt egymás után számomra.A munkáltató a szja adós igazolásnak az első sorába írt csak egy összeget, a 4.be nem, (Ahogy nézegettem a netet és szja bevallós leírást, ide kell, a 4-es sorba beírni a gyed-et.)


Akkor ha úgy töltöm ki a szja bevallást, ahogy az igazoláson van, az első sorban lévő összeget én is az első sorba írom az úgy jó szerintetek? Vagy úgy kell csinálni, hogy a járulék igazolós papíron fel van tűntetve, hogy mennyi volt a gyed és ezt írjam a 4.sorba az elsőbe pedig ennyivel kevesebbet?


Hogy csináljam, hogy jó legyen és ne bűntessenek meg?

Köszönöm!

33. dus (válaszként erre: 32. - 5e48d37001)
2009. febr. 3. 15:57

Köszi, értem. Nálunk a párom igényli a családi adókedvezményt.

Egyébként nekem sem kell egyik helyre sem "X"-elnem, mert egyik sem érint.

ÉS ezek szerint az "eltartottak száma" c. rublikát is üresen hagyom.


Köszi a segítséget! :)))

32. 5e48d37001 (válaszként erre: 31. - Dus)
2009. febr. 3. 15:23

Szia! Az a családi adókedvezményre vonatkozik.Csak akkor kell kitöltened,ha igénybe veszed.Akkor kapsz családi adókedvezményt,ha nagycsaládosnak minősülsz,vagyis min.3 gyerkőcöt tartasz el.


Ránk,Gyedesekre is úgyanúgy vonatkozik.Ki kell tölteni mindent.


Amúgy nekem a nyiltkozarta semmit nem kellet x-elnem.Ha van még kérdésed,szivesen segítek írj privit.:)

31. dus
2009. febr. 3. 15:04

Sziasztok.


A nyilatkozaton, amin kérem a bevallásom elkészítését, kérdeznek ilyet:

"eltartottak száma:..."

Ide kell valamit írnom? Vagy ez inkább azokra az emberekre vonatkozik, akik aktív dolgozók?

Mivel én gyed-en vagyok, talán nem számítok eltartónak. (szerintem) Vagy a gyerekek számára kíváncsiak?


Tud valaki ebben segíteni?

Már mindent ráírtam,amit kértek, de ezen megakadtam.

Köszi.

2009. febr. 3. 13:58

Szia! Ha a munkáltatód,nem csinálja meg az adóbevallásod,akkor az APEH is elkészíti,ingyen ha kéred.A csomagban Van egy nyilatkozat az egyszerűsített adóbevalláshoz.Azt kell ki tölteni és visszaküldeni február 14-ig.Az adóhivatal az adatbázisában meglévő adatok alapján elkészíti az adóbevallásodat,amit postán fog ki küldeni,ha mindent ok. akkor aláírva visszaküldöd neki.És kész is az adóbevallásod,se könyvelőhöz ,se a munkáltatóhoz nem kell menned,csak a postára.:-)


Én is így csinálom.

2009. febr. 3. 11:33

Sziasztok!

Én is megkaptam a csomagot, benne van a megbízási papír, ami alapján elkészíti az APEH az adóbevallást. Engem mondjuk a munkahelyemről is felhívtak, hogy kérem-e, hogy a MÁK készítse el részemre az adóbevallást, ezért gondolom, hogy az Államkincstárt is fel lehet kérni, de valóban egyszerűbb, ha az APEH-et bízzátok meg.

28. 80ASIQ (válaszként erre: 26. - Cabcd72c72)
2009. jan. 30. 16:55
Érdekességképpen megemlítettem.
2009. jan. 30. 06:43
én még ebben az évben nem kaptam, de nekem tavaly úgy küldték, hogy leporellora ki volt nyomtatva az is hogy hogy kell kitölteni a bevallást: számokhoz, hozzá volt rendelve a jövedelem és csak át kellett másolni. Ennyi elég, én csak így szoktam visszaküldeni az apeh-nek már 3 éve és még sose volt problémám belőle.
26. cabcd72c72 (válaszként erre: 25. - 80ASIQ)
2009. jan. 30. 05:57
A portál nem politikai céllal üzemel, sejtelmes mondatok elhelyezését sem kéri, gondolom én.
25. 80ASIQ
2009. jan. 29. 22:53

Nna! Úgy kell lefeküdjek, hogy nem bocsát meg nekem a Főnöknő! Nem is alszom! Áttévézem az éjszakát!

------------

Gyurcsák megin' variál az adóval. Ha jól értettem júliustól léptetné életbe az új szabályokat. De még nem szavaztak róla.

24. Mandula71 (válaszként erre: 5. - 2a424e60e7)
2009. jan. 29. 13:41
Sajnálattal közlöm, hogy a GYED is ADÓKÖTELES jövedelem.
23. pemete
2009. jan. 29. 11:46

Na most néztem a postaládát, és nekünk is megjött az apehtől a papír, de nem az adóív, hanem az a papír amit akkor kell kitölteni és visszaküldeni, ha azt akarod, hogy ők csinálják meg. Van benne boríték, és ajánlószelvény is. ÉN az enyémet azt hiszem beküldöm, február 16-ig kell postára adni.

Úgysincs meg egy papírom ami kéne, mert a tgyásról, amit tavaly februárig kaptam már tavaly kiküldte a TB a papírt és nem találom.

22. 80ASIQ (válaszként erre: 21. - Dus)
2009. jan. 29. 11:26
Néha előfordul, hogy rosszat szólok. Valóban csak viccelni akartam, őszintén sajnálom. Kérlek, enyhülj meg irántam! (Ráadásul nem is laksz messze! Cca 60 km.)
21. dus (válaszként erre: 16. - 80ASIQ)
2009. jan. 29. 10:54
Nekem NEM volt vicces és nagyon rosszul esett!
2009. jan. 29. 10:49
Ha azt szeretnéd, hogy az APEH készitse el a bevallásod,akkor a nyilatkozatot kell beküldeni február 16-ig. A nyilatkozat száma: 0853-Ny.
2009. jan. 29. 10:41
Nekem is küldtek, pedig én nyugdíjas vagyok és én sem tudom mit kell csinálnom! Semmi más jövedelmem nincs!!!!!!Egyébként ezt a nyomtatványt február 20-ig kell visszaküldeni.
18. Júlia* (válaszként erre: 17. - Sannore)
2009. jan. 29. 10:37

Nagyon köszönöm.


:-)

2009. jan. 29. 10:31
Az Apeh-hoz,ha jól tudom feb.28-ig kell badni,ha azt szeretnéd,hogy Ők csináljá meg.
16. 80ASIQ (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2009. jan. 29. 10:29

Semmi humorérzék?

Remélem kapsz az enyémtől értelmesebb válaszokat és megoldódik problémád.

Kérlek, ne haragudj!

2009. jan. 29. 10:27
Mi a beadási határidő?
14. 2a424e60e7 (válaszként erre: 12. - Dus)
2009. jan. 29. 10:20
Nem nehéz kitölteni amúgy de tényleg az APEH idén kitölti neked ha akarod, de nem mindegy meddig kell postára adni ilyen esetben.Van az APEH-nak zöld száma információ kérés esetén tőlük kapsz mindent
13. dus (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. jan. 29. 10:20
Köszi a segyítséget!
12. dus
2009. jan. 29. 10:18

Blondiegirl és Oszlej.


Köszönöm a segítséget!

11. pemete
2009. jan. 29. 10:17
Én is gyeden vagyok. Nekem még nem küldték meg az adóívet. Természetesen minden évben kell adóbevallást csinálnod, még akkor is ha nincs kereseted. Egyébként tényleg van most olyan lehetőség, hogy a apeh megcsinálja neked. De egyénként nem nehéz kitölteni, hiszen csak a gyedet kapod, meg a csp-ot. Valószínűleg mindkettőről fogsz kapni elszámolást, és azon rajta is an, hogy az adóív hányadik sorába kell beírni. Én a TB-től már megkaptam, a MÁK-tól még nem.
10. dus (válaszként erre: 8. - 8caa5b2f34)
2009. jan. 29. 10:11
Örülök, hogy más is jár ebben a cipőben!
9. dus (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2009. jan. 29. 10:11

Azért ennyire nem kéne......!


Én csak segítséget kértem, mert tanácstalan vagyok! Ja és nem vagyok jártas az adó ügyekben! Eddig a munkáltatóm megcsinálta, soha nem kellett ezzel foglalkoznom! És tavaly nem kértek semmit!


Csak ezért ne írj, hogy valami bántó szöveget tegyél ide és növeld a hozzászólásaid számát! Nem kötelező válaszolni! Köszönöm.

2009. jan. 29. 10:05
Ez engem is érdekelne! Én is kaptam és én is itthon vagyok a kicsivel.
2009. jan. 29. 10:05

0.-ra

Te szerencsétlen!

Nem irigyellek!

Részvétem!

Ez tipikus esete annak, amihez az én képességeim már kevesek!

(Ezeket jól esett leírni! :D)

-------------------

Szerintem beszélj valami szakemberrel, lehet, hogy nem is eggyel, mert ezek az adós dolgok nem is naponta, hanem percenként változnak. Vigyázni kell, mert egy elírásért akár meg is büntethetik az embert! :( A qrv' anyjukat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook