Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED vagy GYES - ikreknél fórum

GYED vagy GYES - ikreknél (beszélgetős fórum)


6. ircsi73 (válaszként erre: 3. - 3d777cc6a1)
2011. máj. 11. 21:12
A gyes nem 6 éves korig jár majd, hanem az iskolakezdés évének végéig.De neked még odébb van, reméljük addig nem változtatnak rajta:)
5. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2011. ápr. 29. 09:54
Szerintem mindenképpen tedd ezt!:)
2011. ápr. 29. 09:47
Köszi a választ, nem is tudom, hogy lehettem ilyen mulya, hogy GYED-re mentem. Gyorsan átjelentkezem GYES-re.
3. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2011. ápr. 29. 01:09

Szia!


Menj be a MÁK-ba (Magyar Államkincstár) és ott érdeklődd meg, mit éri meg Neked igényelni. Valóban előfordulhat, hogy jobban jársz, ha rögtön GYES-t igényelsz, mert az két gyerek után jár, a GYED viszont csak egy után. Ha nem volt magas összegű a fizetésed, akkor valóban több a GYES ikreknél. Ha jól tudom, most 28.800 Ft gyerekenként. Ha Te 45.000 Ft körüli GYED-et kapsz, akkor nyílván a több, mint 57.000 Ft-os GYES-t lenne érdemes megigényelni.

Nem gond, nem késtél le semmiről! Mindenképpen menj be a MÁK-ba, számíttasd ki pontosan és igényeld is meg a GYES-t, ha már ott vagy. Az a gyerkőcök 6 éves koráig jár Nektek.

Remélem tudtam segíteni!

2011. ápr. 28. 18:55
Sziasztok, hátha ti tudtok nekem segíteni, mert azt hiszem, elszúrtam valamit. Nagyon béna vagyok ezekhez a dolgokhoz. Az ikreim 2010. május közepén születtek. 72.000 Ft-os bruttó bérre voltam bejelentve évek óta (4 órás állás), ezek után kaptam a TGYÁS-t (50e alatti összeg), majd igényeltem a GYED-et (45e körül jön havonta). Most világosított fel valaki, hogy nekem rögtön GYES-re kellett volna menni, mert olyan alacsony volt a bérem, hogy a dupla GYES magasabb lenne, mint a GYED-em. Tényleg elszúrtam? Most gyorsan át kell jelentkeznem GYES-re? Találtam kalkulátorokat a neten, de mindegyik mást mond (az egyik kalkulátor szerint a TGYÁS helyett is már a GYES-t kellett volna igényelnem). Lehet, hogy nem túl nagy a differencia, de nekünk az a pár ezer Ft is számít. Sajnos az ismerőseim nem tudnak segíteni, mert az ikreseknél más a helyzet. Előre is köszönöm a válaszokat. *ikrekanyukája*
2011. ápr. 28. 18:55
GYED vagy GYES - ikreknél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook