Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed után szabadság kivehetö vagy csak a 2.baba után egyben? fórum

Gyed után szabadság kivehetö vagy csak a 2.baba után egyben? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 25. 13:56
köszi szépen
2009. nov. 24. 13:52
Ha már táppénzen vagy és már nem mész vissza dolgozni,akkor a szülés napjáig (+kórházi napokig) táppénzen fogsz maradni-vagy leszel!Minden hónapban táppénzes papirt kell kérjél háziorvostól és a munkahelyen leadni,hogy kapj "fizetést".Én is így voltam,miután kijöttünk a kórházból,attól a naptól kezdve járt a szülési szabadság kb.5 hónapig (teljes fizetés)
2009. nov. 23. 14:21
sziasztok,valaki tudna tanácsot adni 17 hetes terhes vagyok és sajna táppénzen kellet lennem,és hogy meddig legyek táppénzen és mikor kezdjem a szűlési szabit,köszi
2009. nov. 6. 20:11
köszi a segítségedet!Kiváncsi lennék erre mit szólnának,ha ki lenne kérve a szabi..azt nem tudom,hogy gondolnák,hogy majd a 4,5év szabiját egyben adnák ki..az rengeteg lenne!
15. ájrin (válaszként erre: 14. - Orsi26.)
2009. nov. 6. 08:38
Ha kéred, ki kell adniuk. Írásban add be. Ahogy előttem is írták, amikor lejár a gyed-ed meg kell igényelned a gyest, vagy visszamész dolgozni. Ez a két lehetőséged van. Te nem igényeled meg a gyest, hanem "vissza mész dolgozni", aktív státuszba kerülsz. De a munka helyett szabadságot veszel ki. Kötelesek kiadni, a Munka Törvénykönyve írja elő.
14. orsi26. (válaszként erre: 13. - Ájrin)
2009. nov. 5. 20:46
én is gondolom,de kérdés,hogy hajlandoak lennének-e kiadni,vagy csak még 2 év után (vagyis 4 évet egyben)..
13. ájrin (válaszként erre: 11. - Orsi26.)
2009. nov. 5. 14:46
A szabadsággal jobban jársz.
2009. nov. 5. 14:19
Szia, ugyanebben a cipőben járok, én már megkérdeztem a munkahelyemen, ha lejár a gyed, meg kell igényelni a gyest, és kérvényt kell írnom a személyügynek hogy adják ki a szabikat(azt mondta a csajszi, mindig így csinálják). Tehát jár a szabi, a munkahelynek kötelessége kiadni.
11. orsi26. (válaszként erre: 8. - Ájrin)
2009. nov. 5. 14:04
Vissza semmiképp nem mennék a gyed lejárta után (jan.7.),mert a második babát várom.Csak azt nem tudom,hogy ami örá jár tgyás,gyed,annak mi lesz az alapja:szabi (ha kiadják),vagy táppénz (ha nem, adják).Melyik lenne a jobb?
2009. nov. 5. 11:27
sziasztok én 24 hetes terhes vagyok,és kiváncsi vagyok mindenre ami a szűlési szabadságra és a támogatásokra van mert fogalmam nincs.köszi
2009. nov. 4. 20:47
Ha még tájékozódni akarsz, olvasd el a cikke(i)met, írtam a táppénzről, és a gyedről is.
8. ájrin (válaszként erre: 4. - Orsi26.)
2009. nov. 4. 20:45

Szia!

Ha lemondod a gyed-et, akkor kiveheted a szabadságodat, és utána elmehetsz táppénzre. Csak azzal kell számolnod, hogy ha táppénzre mész, akkor az betegszabadsággal fog kezdődni (15 munkanap), ami a távolléti díjadnak a 70%-a és később ez lesz a szabadságra kifizetett összeggel együt a tgyás és a gyed-ed alapja. Tehát kicsit kevesebb lesz.

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és a gyed alapja.

Te döntesz.

2009. nov. 4. 19:14
www.index.hu Azon belül a fórum.Van olyan fórum hogy tgyás,gyed,gyes.Szakbarbár segít.
6. orsi26. (válaszként erre: 5. - Adb20ce52a)
2009. nov. 4. 19:09
igen,de gyes az első baba után és táppénz a második baba után nem jár,mert egyszerre két ellátást nem lehet kapni!Az első után ezért a gyes-t az apuka fogja igényelni,így a 2.után járna minden,csak az a kérdés a szabi vagy a táppénz a jobb az alapnak vagy nem számit..
2009. nov. 4. 19:05

Elvileg ha a gyed lejár, akkor gyest kell ígényelni... amellett viszont hivatalosan visszamehetsz dolgozni, amit azzal kezdenek, hogy kiadják a felhalmozott szabit. (én hétfőtől pont ezt töltöm). Aztán ha lejár a szabid, kiirathatod magad táppénzre... de ha jól tudom a tgyást az utolsó 3 havi bevételedből állapítják meg, nem? Erre már nem emlékszem, de szerintem nem tp-ből hanem a bérből...

Csak nem biztos hogy a munkahely az ilyet tolerálja.

2009. nov. 4. 18:59
ez a bajunk,a munkahely nem adná ki,a gyed után táppénzre kéne menni,de akkor gondolom a további jutattások alapja,már csak a táppénz lenne..vagy ez nem számít mi az alap?a szabadság vagy a táppénz a második babánál majd?
2009. nov. 4. 18:55
Elvileg kivehető.Nekem a munkahelyem nem adta.
2009. nov. 4. 18:51
Szerintem jogilag megoldható, de munkahely függő, hogy hogyan állnak a témához.
2009. nov. 4. 18:50
Ha a gyed lejár 2010.01.07-én,a második baba 2010.05.-ban születik,akkor január 7 után kivehető-e a szabadság vagy csak majd ha a második baba két éves lesz és akkor egyben adják ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook