Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed mellett magán bölcsőde Kecskeméten fórum

Gyed mellett magán bölcsőde Kecskeméten (beszélgetős fórum)


2019. febr. 8. 13:50
Az új szabályok szerint a gyermek 2 éves koráig akkor is jár a GYED, ha a nő visszamegy dolgozni, tehát 2 éves kor alatt a GYED jár, akár otthon van az anya, akár dolgozik. Ahogy írtad is, a GYED-et a kisebbik után kapod, a nagyobbik után csak GYES-t. Ha a nagyobbik gyermekedet felveszik bölcsibe, az nem érintheti a GYED-et, hisz az a kisebb után jár. Az viszont fontos, hogy ha a kisebbeket most be szeretnéd tenni bölcsibe, viszont dolgozni nem mész vissza, akkor a GYED nem jár, viszont ahogy írtam, ha bölcsiben van, visszamész dolgozni, akkor a munkabér mellett 2 éves koráig kapod a GYED-et.
2019. febr. 8. 12:47
Én ezt nem értem. Nekem minden gyerekem járt bolcsibe úgy hogy kaptam a gyedet! Mivel nem voltak még két évesek. A legnagyobb ő talán már kettő után ment de az ikrek nem voltak kettő évesek és a gyedet három évig korán velük!
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Tundi.t)
2019. febr. 7. 09:26
Oké,hogy a gyerek igényelné de ha otthon vagy miért akarod beadni?Ezek a legszupibb évek :)
4. lapbarna (válaszként erre: 3. - Tundi.t)
2019. febr. 7. 08:29
De hát eleve azt írod, hogy a nagyobbikat, tehát a 2 évest szeretnéd beadni bölcsibe, nem?
3. tundi.t (válaszként erre: 2. - 84a00833f1)
2019. febr. 6. 11:46
Sajnos igaza van a védőnőnek, már utána kérdeztem az egyik bölcsinél, hogy azt a gyermeket, amelyik után a gyedet kapom, azt nem írathatom sem családi napközibe, sem bölcsödébe, csak a 2 éveset. Sajnos valóban nincs hely és ha fel is íratkozom, mivel itthon vagyok így szinte biztos hogy a sor végére kerülünk...
2. 84a00833f1 (válaszként erre: 1. - Tundi.t)
2019. febr. 6. 09:15

Szia! A védőnőd jó nagy baromságot beszélt! A gyed az alapján jár neked , hogy dolgoztál a szülések előtt. A gyes pedig alanyi jogon. Nincs jogszabály mely elvenné tőled a gyedet! Max nem találsz heyet a 2 évesnek a bölcsiben mert j előre be kell iratni a gyereket a helyre. Rúgd bokán a védőnőt!

üdv:egy 3 gyerekes anyuka

2019. febr. 6. 08:34
Kecskeméten lakunk, és gyeden vagyok egy kétévessel és egy egy évessel. Egyikkel gyest a másikkal gyedet kapok. Sajnos a nagyobbnak már volna igénye másokra is, nem csak rám, így szerettem volna bölcsibe íratni. A védőnőnk azt mondta, hogy akkor elveszíthetem a gyedet. De ha magán bölcsibe vinném napi egy-két órát, akkor is elveszítem az ellátást? Mennyibe kerül egy magán bölcsi és hol találhatok Kecskeméten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook