Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED mellett így lehetne dolgozni? fórum

GYED mellett így lehetne dolgozni? (tudásbázis kérdés)


2019. máj. 30. 10:38

Szia!


Már most munkába álltam, mert ment a nagyobbik lányom oviba, a kicsi bölcsibe (3 és 1,5 évesek most), de mikor még itthon voltam velük, akkor apa volt GYED-en, én pedig fizettem magam után a tb-t, havi 7500 Ft-ot, de így is sokkal jobban jöttünk ki, mintha én maradtam volna GYED-en több 10 000 Ft-tal kevesebbért (nem volt az elmúlt 2 évben 1 év munkaviszonyom, mivel a nagyobbik lányommal voltam itthon, GYED-en, kicsit gyorsan jöttek egymás után :) ).

6. 02de97fdd6 (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2019. máj. 30. 09:44

Szia! Köszönöm a válaszod. Ebben az esetben az édesanyával mi van? Kell fizetni valamit, TB-t, nyugdíj ? Gondolom nem dolgozol.

Köszönöm!

2019. máj. 30. 05:56

Szia!


Ha apának jó a bruttója, ő is elmehet GYED-re! És mellette természetesen ugyanúgy dolgozik, nálunk jelenleg ez van, mert férjem megkapja a maximum GYED-et a fizuja alapján, én a töredékét kaptam volna, így nálunk ő van GYED-en. CSED-re nem mehet csak az anya, de az amúgy is csak fél évig jár, a GYED meg ugye 1,5 évig.

4. f.frezia (válaszként erre: 3. - 02de97fdd6)
2019. máj. 30. 04:20

Igen.

Akkor ne menj vissza! Mert nem mindegy, hogy 2 évig mennyi gyed-et kapsz majd.

3. 02de97fdd6 (válaszként erre: 2. - F.frezia)
2019. máj. 30. 04:13

Szia!

Az a helyzet, hogy én csak heti pár órát szeretnék /tudok dolgozni.

Akkor ezek szerint, a következő gyermek után kapott GYED értéke a heti pár óra után kapott összegből számolódna?

2. f.frezia (válaszként erre: 1. - 02de97fdd6)
2019. máj. 30. 04:10

Nem befolyásolja, sőt, sokkal jobban jársz. De csak akkor, ha teljes 8 órában mész vissza.

Èn ezt csináltam.


Visszamentem 8 órában dolgozni 1 hétre (terhesen), majd táppénzre mentem.

Így kaptam egyidejűleg a gyedet és a tp-t is, majd a tgyást. Mikor megszületett a pici, dupla gyed-et kaptam..

Viszont a 2.gyerek után változik a gyed összege. Az után a bruttó bér után szàmolják ki, amelyiket abban a pár hétben/napban keresel, míg visszamész dolgozni.

4 órás állásnak a bruttó bére jóval kevesebb, mint a 8 órás állásé.


Az teljesen mindegy, hogy 1 hónapra mész vissza vagy 1 hétre. Az idő nem számít, csak a bruttó bér..

2019. máj. 30. 03:10

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, ha GYED mellett dolgoznék heti pár órát:

- azt megtehetem-e egy rövid ideig (1-2 hónap, ugyan annál a munkáltatónal, ahonnan szülni mentem)? Tehát pl. csak nyáron, utána nem dolgoznék

- ha a GYED/GYES ideje alatt állapotos leszek/szülök, befolyásolja-e az újonnan született gyermekem utáni CSED/GYED/GYES összegét az, hogy az előző gyereknél GYED alatt vállaltam azt a heti pár órát ugyan annál a cégnél, ahonnan szülni mentem az első gyerekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook