Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed helyett munka? fórum

Gyed helyett munka? (beszélgetős fórum)


16. napfenyahegyen (válaszként erre: 15. - Napfenyahegyen)
2013. aug. 4. 22:43

Bocsi, hülyeséget írtam.


Szóval szerintem sem kaphat a nagyszülő GYED-et, csak GYES-t. Ezt akartam írni.

2013. aug. 4. 22:42

Én azt gondolom, 1 éves gyerek már nem kicsi ahhoz, hogy napközben az anyjától külön legyen. (A legtöbb örszágban nincs is ilyen hosszú gyermekgondozási szabadság, mint nálunk, és ott is egészséges, kiegyensúlyozott emberek élnek.) Pláne így, hogy számára ismerős, szeretett személlyel marad.


De szerintem sem kaphat a nagyszülő GYES-t.


Amúgy, ha most van munka, érdemes megpróbálni. A felvételi folyamat nem rövid, és vagy kiválasztanak vagy nem. Ha igen, jó. Ha nem, még mindig ráérsz eldönteni, hogyan tovább.

14. Ede71 (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2013. aug. 4. 22:25

a fiam 14 hónaposan ment bölcsibe, visszamentem dolgozni, már születése előtt döntöttem így és nekem bevált. a bölcsi nagyon jó, a gondozók rendesek, nagyon sokat fejlödött ott és szeret járni. időközben megszületett a 2. fiam, otthon vagyok gyeden és a nagyobbik bölcsis.

nem bántam meg a döntésemet, a kicsi jövő összel meg legkésőb bölcsibe a nagy meg oviba. nem érzem úgy hogy lemaradtam volna bármiről is, nagyon szépen beszél, sok mondókát, éneket tud.

de mindenkinek saját döntése, hogy mikor tudja elengedni a gyermekét. ( nálunk nem volt nagyszülő aki vigyázott volna a kicsire)

2013. aug. 2. 17:58
Valakinek esetleg van számomra még valami jó tanácsa?
2013. aug. 2. 17:58
;)
11. a81a1b9451 (válaszként erre: 9. - Noozimanoo)
2013. aug. 2. 12:32
Akkor biztosan így van, hogyha a MÁK-nál modták, persze azért nem árt újra rákérdezni, mert itt minden folyamatosan változik.
2013. aug. 2. 12:31
Áhh, neten is megtaláltam. Gyes lehet a nagyinak. Mondjuk az is havi 40 plusz (a gyes + amivel több lenne a fizum).
9. noozimanoo (válaszként erre: 8. - A81a1b9451)
2013. aug. 2. 12:29

Mák-nál kérdeztem meg tavaly nyár végén.

1 év alatti gyerek után csak a szülőnek jár juttatás, 1 év fölött nagyszülőnek is kérhető.

De most, hogy mondod, lehetséges, még utánakérdezek újra.

8. a81a1b9451 (válaszként erre: 6. - Noozimanoo)
2013. aug. 2. 12:27
Nem kötekedésből kérdem, de hol kérdezted meg, mert nekem azt mondták a MÁK-nál, hogy csak a Gyes-t igényelheti a nagyszülő, GYed-et nem?
7. dorec (válaszként erre: 5. - Noozimanoo)
2013. aug. 2. 11:52
megértelek hogy elgondolkoztál rajta, néha muszáj ezt a lépés meglépni. Én 16 hónapos korában hagytam otthon lányzómat Mamikkal, a nyugdíjas mami kapta a gyest addig. Most ismét terhes vagyok és úgy gondolom két évig biztos otthon leszek, de persze bármit hozhat a sors.
6. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Monilla)
2013. aug. 2. 11:42
Gyed a nagyi nevére jönne akkor, megkérdeztem, ez megoldható.
2013. aug. 2. 11:42

Utánajártam, lehet anyum gyeden, de akkor nem mehet bölcsibe a kicsi.

Ha így visszamennék dolgozni, szinte egy teljes fizetéssel több lenne a havi kassza. Ezzel a részével nincs is gondom.

Anyum születése óta jelen van a kisfiam életében, hogy messze ne menjek, ő volt velem a szülőszobán is. Ennél a cégnél többfordulós a felvételi, lehet akár 2 hónap is, mire esetleg felvesznek.

Azt nem tudom, nem kicsi-e még egy akár addigra 15-16 hónapos gyerek, hogy alig lássa az anyját...

2013. aug. 2. 11:41

Gyed mellett nem lehet dolgozni. Én úgy tudom csak az apa, vagy az anya mehet gyedre, a nagyszülő maximum gyest kaphat.

Nehéz döntés, de ha most van munkalehetőség érdemes megpróbálni. Ha nem válik be még mindig vissza tudsz menni gyedre.

3. a81a1b9451 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. aug. 2. 11:36
A Gyedet át lehet kérni anyukád nevére? Leírom a saját sztorimat. Amikor a nagyobbik fiam 20 hónapos lett a munkahelyemről kerestek, hogy rögtön, de azonnal menni kéne dolgozni. Nálunk is anyukámmal maradt a gyerek. Amíg nem töltötte be a 2 évet nem jelentették, hogy dolgozom, mert gyed mellett nem lehetett akkor, csak gyes mellett. Nekünk ez bevált, anyukám és a gyerek is élvezte. Én nem akartam bölcsibe iratni, mert akkor feltehetően sokat betegeskedett volna.
2. ranna (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. aug. 2. 11:32
Én úgy tudom, hogy Gyes-en és nem Gyed-en lehetne a gyerekkel az anyud.
2013. aug. 2. 11:26

Sziasztok!

Kisfiam 13 hónapos, születése óta egyedül nevelem. A munkahelyem visszavár Pestre, akkor albérletbe kellene mennünk, gyerkőcöm bölcsibe, én dolgozni, 1 fizetésből megmondom őszintén, nagyon felelőtlen dolognak tartanám.

Most anyukámnál lakunk Szabolcsban, ahol tudjuk, nem túl sok munkalehetőség van. Van e közelben egy cég, ami egész jónak tűnik, és egy ideje folyamatos a felvétel náluk.

Ebben az esetben a fiam maradna itthon a nagyival, aki azt mondja, szívesen vállalja, plusz a gyed-et átkérhetném az ő nevére, én meg kapnám a fizetést.

Ugyanakkor ott van az, hogy ezek a legszebb évek, felejthetetlen pillanatokból maradnék ki. Közben meg félek, mi lesz, ha a gyed után nem találok majd munkahelyet. Most meg talán itt lenne.

Anyagilag csak jobban járnánk, más téren nem tudom.

Tanácsot szeretnék tőletek kérni: Ti mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook