Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed és gyes egyszerre? fórum

Gyed és gyes egyszerre? (tudásbázis kérdés)


10. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Mandula71)
2009. jún. 29. 13:12

Idézet a családinet.hu-ról:

Alapszabály by jogalkotó, hogyha a szülők a közös háztartásban nevelt gyerek(ek) után többféle ellátásra lennének jogosultak (pl. egy újszülött után alanyi jogon gyesre, biztosítás alapján pedig tgyásra, vagy a nagyobb gyermek még nincs 3 éves, amikor a testvére születik), akkor egyszerre csak egy szülő, egy gyerek után, egyféle ellátást igényelhet.

9. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Kobagabi)
2009. jún. 29. 13:05
GYES mellett valóban lehet dolgozni, és az is igaz, hogy ha anyuka táppénzen van, akkor a másik szülő igényelheti a GYES-t. De amint a második baba után igénylik a TGYÁSt, az első után már nem folyosítható a GYES apukának se, le kell mondani. Én utánanéztem az Oep-nél, nézz utána te is.
8. kobagabi (válaszként erre: 4. - Mandula71)
2009. jún. 27. 22:43
Ez nem hiszem, hogy így van. Mert Gyes mellett már lehet dolgozni is. És hallottam olyat, hogy anyuka táppénzen van, apuka meg igényli a gyest, és így azt is kapják. Amikor meg megszül, akkor a nagyobbikra kaja a gyedet. A kicsire meg apuka a gyest. Vagy a nagymama. Több ilyet is hallottam, a környezetemben is. Kérdezz utána az OEP-nél
2009. jún. 27. 22:25

A két lányom között 13,5 hónap van, az elsővel még bőven gyeden voltam, amikor a kicsi megszületett. Azon a napon megszünt a gyed és újra tgyást kaptam, és a második gyerek után kapok már csak pénzt, pedig még az első is beleférne.

Én is úgy tudom, hogy egy gyerek után csak egyféle ellátás igényelhető. De nézd meg ezt az oldalt, hátha segít:

[link]

2009. jún. 27. 21:53
Mandula71: valahogy sejtettem, hogy ez a helyzet, mert az túl jól hangzik, hogy mindkettő megjárjon. Ebben az esetben a gyeddel jobban járok, mert az egy picit többre jön ki, mint a gyes. Bár most pont variálják az egész rendszert. :(
5. Mandula71 (válaszként erre: 3. - 138bf7d641)
2009. jún. 27. 21:49
Az előző hozzászólásomban leírtam, akkor sem lenne megoldás, ha a vér szerinti apja lenne.
4. Mandula71 (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2009. jún. 27. 21:48
Nem lehet megosztani, hogy az egyik szülő az egyik gyerek után felvegye a GYES-t, a másik szülő pedig a másik gyerek után igényeljen ellátást. Ilyen alapon akkor, ahol 2 pici gyerek van, mindkét szülő kérné a GYES-t. Ha az anyuka mondjuk táppénzen lenne, akkor addig a másik szülő igényelhetné a GYES-t.
2009. jún. 27. 21:40
kobagabi: csak van ezzel egy kis probléma. A párom, akivel most szeretnénk közös kisbabát, nem a vér szerinti apja a nagy fiamnak. Így nem biztos, hogy ez megoldható. :(
2009. jún. 27. 21:37

Igényelje a párod a gyest, te meg a gyedet:) Egyszerre 1 ember csak egyfélét kaphat.

Vagy Gyed, vagy gyes. De ha megosztjátok úgy lehet:)

2009. jún. 27. 21:36

Sziasztok!


Nagyobbik fiam tartósan beteg, így 10 éves koráig jogosult vagyok a gyesre. Ha most még egy babát vállalunk, és igénylem a gyedet, akkor a gyest gondolom elveszítem. Vagy a mi esetünkben, a fiam betegsége végett megjár egyszerre mind a kettő? Mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook