Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED-en vagyok, munkáltatóm szerződést szeretne módosítani, mit tehetek? fórum

GYED-en vagyok, munkáltatóm szerződést szeretne módosítani, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 7. 17:29

Új Munka Törvénykönyv 2012 július 1-től


[link]

2012. dec. 7. 17:27

Ne írj alá semmit.

Olvastam az új munkatörvényt:


Felmondási korlátozások

- Az irányadó öregségi nyugdíjkorhatár előtt 5 évvel, valamint kisgyermekes anya, kisgyermeket egyedül nevelő apa (gyermek 3 éves koráig), ha nincs fizetés nélküli szabadságon


Vagyis kisgyermekes anyaként ha visszamész dolgozni, akkor a gyerek 3 éves koráig nem rughat ki, mert a törvény alapján védett vagy!!!

2012. dec. 6. 19:11
köszönömm mindenkinek...nem írom alá:)))
13. meoo
2012. dec. 6. 15:29
Én már kérdeztem munkajogászt kissé más de mégis határozatlan szerződés kapcsán és azt javasolta NE írjak alá semmit!Amíg ilyen szerződésem van az megvéd és jogom van dolgozni,fizetéshez és egyéb járandósághoz.Erről nem szabad önként lemondani, kishuginak igaza van!
2012. dec. 6. 15:21
Szerintem is kérdezz meg egy szakembert! De minden lehetőségről! Mert ezzel, hogy a gyed lejártáig lenne szerződésed, sehogy nem lesz jó!
11. fildus
2012. dec. 6. 15:13
Biztos, hogy nem írnám alá. Kirúgni nem tud, mert védett vagy!
10. Tara1103 (válaszként erre: 6. - Kishugi)
2012. dec. 6. 14:51
Jó neked:) Engem nem fizettek ki, holott táppénzen vagyok, én majd csak februárban szülök. De pont a múlthavi táppénzem nem jött meg, azt mondták elkeveredtek a táppénzes papírjaim. Na ennyit erről. Én a szerződést tuti nem írnám alá, de tényleg kérdezz meg egy hozzáértőt, abból baj nem lehet, sőt ha szerencséd van nyerhetsz is rajta, mert tudtommal amíg nem dolgozol a szerződésed eredetiben kell, hogy maradjon, addig nem módosítható. Bár ez nem biztos...
2012. dec. 6. 14:43

ha aláírod nem fogja kifizetni!!!

ne írd alá és mint ahogy írtam ha eljön az idő"visszamész kivenni a szabid" ha lenne végkielégítés várd meg mig elküldenek ha nem akkor a szabi letelte után mondj fel..

8. Drienke (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. dec. 6. 14:42
Inkább egy munkajogászt kérdezz meg v. egy TB szakértőt. A munkaügyi központban ingyenes a tanácsadás.
7. szafaripók (válaszként erre: 1. - Papp Szilvia)
2012. dec. 6. 14:42

Szerintem nem teheti meg.

Ez olyan, mintha kirúgna... És bocs, szerintem érdekeljen, akkor is, ha idióták...

Kérdezz meg egy HR-est, vagy munkajogászt, hogy mit tehetsz, mert én azt gondolom, hogy most már nem módosíthatja a szerz-t, hogy gyeden vagy.

Egyébként a szabijaidat meg kifizetni tudja, ha fix dátummal lejár a szerződésed, nem tudod kivenni!! Kérdés, ki akarja-e majd fizetni...

Ha most módosítjátok, akkor esélyed sincs semmire, ha lejárt a gyesed is. Viszont ha nem, akkor max kirúg - akkor viszont jár a végkielégítés...

A közös megegyezést se kötelező ám aláírni...

2012. dec. 6. 14:42

Az a legegyszerübb ha nem írod alá, semmire nem kötelezhet, és védett vagy..utána meg majd ha lejár a gyed "visszamész" letöltöd a szabid és kész ha akar kirug ..itt a másik nem tudom mióta vagy a cégnél hogy jár e végkielégítés...ugyhogy ez nem egyszerű én nem írnám alá semmiképp!!!


Sajnos én is most gyeden vagyok nekem is most szünt meg a munkaHELY bár minket normálisan kifizettek

2012. dec. 6. 14:41

módosítani határozottra...h ne kelljen vissza vennie majd...


de ez a része mindegy lenne,mert egy percet se kívánok ott dolgozni többet az életben,de ne vágjon márát, ami jár azt fizesse ki...

4. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Papp Szilvia)
2012. dec. 6. 14:36
... szerzôdést szeretne... ??
2012. dec. 6. 14:31
Jól van, nem kell kiabálni.
2012. dec. 6. 14:31

sziasztok,

május 27én szül. a fiam, vagyis 2014.05.27ig vagyok gyeden...

Most hív a főnököm h kiküldi nekem postán a munkasz.módosítást határozatlanról határozottra 2014.05.27ig...

MIIIIIIIIIIII????????????

ok,amúgypont nem érdekelnek, idióták...


kérdésem: ha aláírnám akkor is jár a szabik a tgyás,gyed idejére ugye? ki kell adnia attól függetlenül? úgy kell kiadnia plha 2hónap szabim lenne(ez csak sacc) hogy 2014.03.27től dolgozok újra egyből szabival, és két hónap múlva megszűnik a munkaviszonyom,vagy rendesen május 27én megszűnik a munkaviszony és kifizet két hónapot...?

persze ebben az esetben nincs felmondási idő stb

2012. dec. 6. 14:28
GYED-en vagyok, munkáltatóm szerz. szerene módosítani! SEGÍTSETEK!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook