Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed alati munkahelyváltoztatás a régi megtartásával? fórum

Gyed alati munkahelyváltoztatás a régi megtartásával? (beszélgetős fórum)


5. ájrin (válaszként erre: 4. - 3da8f53e4a)
2011. szept. 29. 20:01
Nem kell megindokolnia a munkáltatójának, az első munkáltatójánál fizetés nélküli szabadságon van és kezit csókolom. Gyest vesz igénybe (gondoljunk azokra, akik esetleg nem is jogosultak gyedre...)és egy másik helyen legfeljebb heti 30 órában munkát vállal.
4. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Ájrin)
2011. szept. 28. 21:40

Szia Ájrin!


Ezt meg én nem értem! Most akkor a gyermek 2 éves koráig járó GYED-je kimarad/hat és helyette 1 éves kor urán GYES-re is mehet? Ezt nem kell megindokolnia a munkáltatójának,hogy miért szeretné így? köszi a választ...

3. ájrin (válaszként erre: 2. - Évili84)
2011. szept. 23. 21:09

Igen, akkor korlátlanul dolgozhatsz, nem vonatkozik rád a legfeljebb heti 30 óra.

Így lehetsz gyes-en tovább is 3 évnél, csak akkor meg kell hosszabbíttatnod a fizetés nélküli szabadságodat, és mellette ugyanúgy dolgozhatsz máshol akárhány órában.

Sok sikert!

2. Évili84 (válaszként erre: 1. - Ájrin)
2011. szept. 23. 17:07
Köszönöm a választ. Erre gondoltam én is. Annyi lenne még a kérdés, hogy ha emelt családit kapok, akkor mint tartós beteg gyerek után dolgozhatok gyes mellett 8 órában?
1. ájrin (válaszként erre: 1. - Évili84)
2011. szept. 22. 15:18

Szia!

Megteheted. A fizetés nélküli szabadság a gyerek 3 éves koráig jár és a gyerek 1 éves kora után a gyes folyósítás mellett dolgozhatsz heti 30 órát.

Tehát, hogy az eredeti munkahelyed megmaradjon fontos, hogy fizetés nélküli szabin maradj ÉS mellette gyest kapj.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook