Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED 2012 - hogyan képzeljem a csökkentést? fórum

GYED 2012 - hogyan képzeljem a csökkentést? (tudásbázis kérdés)


28. dertuz
2012. febr. 10. 14:04

Ma hívtak,nagyon nem sajnálták nagy ügyet sem csaptak belőle....A végén nyögött a a főnök egy sajnálomot,ennyi.Próbáltak engem kihozni hibásnak(!).Őrület.Lényeg,vissza kell fizetnem és még nekem kell kuncsorognom az Apeh-nál részletfizetésért,mindenféle kérvénnyel,mert az Államkincstár a kisujját sem mozdítja.

Magyar Államkincstár,innen üzennék csúnya dolgokat!

27. be_rika (válaszként erre: 25. - Dertuz)
2012. febr. 9. 11:09

Ó, szegénykém!

Hát ez tényleg kellemetlen, mert ez ellen nem is kérhetsz jogorvoslatot, mert kettős kifizetés történt :( Úgy sajnálom!

Mindenesetre a kompenzációt ne hagyd anniban semmiféleképpen, mert ide-oda a csal.kedvezményes mizéria jár neked a pénz!

Tudom, hogy milyen kellemetlen ez. NEkem az apukám járt úgy, hogy annak idején a hülye könyvelője a 36 helyett a16 %- os adóval számolt neki .... hát ott is lett kemény befizetés a nyáron :(

Kívánom, hogy hamar jussatok túl ezen anehéz időszakon.... esetleg kérj részletfizetést, hátha úgy könnyebb.

Minden jót!

26. Baby0309 (válaszként erre: 25. - Dertuz)
2012. febr. 8. 14:25
Az kemény :((( Édes Istenem mik mennek...nem lehetne egy hozzáértő által esetleg újra átnézetni az ügyet? Hátha....
25. dertuz
2012. febr. 8. 10:35

Köszönöm,de úgy látom ez nálam bonyolódik.

Tévedésből(!) a könyvelésnél elrontották a papírjaimat és nekem is jóváírták a családi adókedvezményt,pedig én NEM kértem,csak a férjem(eredeti papírok férjem munkáltatójánál vannak).A fizetési papírjaimat 7 hónapra visszamenőleg most kaptam meg.

Most aztán már tényleg sírtam,125000ft-ot kell visszafizetnünk más hibájából. :-( Gondolom nem érdekli őket,hogy tévedtek,megvonják a vállukat és fizethetünk. :-( Gondolom majd 2 hónapig nem eszünk vagy ilyesmi. :-(

24. be_rika (válaszként erre: 23. - Dertuz)
2012. febr. 7. 17:29

Helló! Nem hagytam annyiban, ma futottam pár kört a fél méteres hóban :)

A következőre jutottam, leírom a saját példámon keresztül, talán így lesz a legérthetőbb. :)

Bevittem ma azt az oep-es papírt, amit lejjebb belinkeltek a kompenzácót illetően,- les****om a MÁK-ot, nem érdekel, hogy azt mondják, nekem/nekünk nem jár.

Kitöltöttük stb és azt a választ kaptam, hogy én azért nem kaptam a 2009-es jövedelmem után a pénzt, mert minden évben az előző átlagjövedelem alapján van megállapítva a gyed.

Számszerűsítve ez így néz ki:

-2009-ben a havi bruttóm 180ezer volt(ekkor még nem voltam közalkalmazott)

-2010 márciusban lettem közalk. 138100 Ft-os bruttóval.

-2010.novemberében szültem, mivel lezárt év alapján adják, a TGYás-om ez alapján volt meghatározva.

-A TGYÁSOM olyan 110-114 ezer körül mozgott, míg le nem járt 2011. márciusában

-2011-et írunk, innentől járt a GYED, amit "elvileg" a 2010-es jövedelmem határozott meg. Ez két és fél havi magasabb jövedelem volt az előző melóhelyről, plussz a 138100-as közalkalmazotti fizu. A GYED-em 86-87100 Ft között mozgott.

-2012-t írunk, adótörvény.... stb. A GYEDEM 79000 Ft volt ebben a hónapban. Az ok, hogy kivezették az adójóváírást....stb. A GYED alapja a 138100 Ft-os mindenkori közalkalmazotti bérem. Ebből számították a mostani GYED-em, azaz ebből jött ki a 79ezer. DE!!! Mivel nem ilyen feltételekkel mentem el, ezért kérhetem a kompenzációt, hogy a 86-87 (eddigi megszokottnál) ne legyen kevesebb.

- Jövő hónapban a március eleji utalással -azt mondták-, hogy már a kompenzált összeget fogom kapni, illetve visszamenőleg a január havit is mellécsapják.


Ehhez az kellett, hogy a lenti nyomtatvánnyal az asztalra csapjak. :)


Tehát kedves Dertuz, ne hagyd annyiban, menj be, ha az iskola gazdaságija nem áll a helyzet magaslatán, akkor az ő fönökéhez (HUMÁN,önkori ...stb) ott kopogj. Március 15-ig kell -azt hiszem- elintézned, hogy a kompenzáció járjon.

Tudom, mit mondott a máK, hogy nekünk közalkalmazottaknak nem jár,- ezzel ne foglalkozz, menj és csapkodd az ajtót!

Jelzem, az, hogy ezt kitöltöttem és végigjártam, az egy dolog. Az is egy dolog, hogy azt mondták, hogy a számlámon lesz a megszokott járandósság.

Ezt elhinni és alátámasztani, csak a következő utaláskor tudom,- de ennél többet most tenni nem tudtam.

Mivel írtad, hogy neked 16000 volt a "hiány" ezzel kapcsolatban eszembe jutott valami, mivel a barátnőm (ő is kismama) is ilyen magas összeggel lett szegényebb. Ha a te béredhez volt igényelve a családi adókedvezmény tavaly és idén nem igényelted meg, akkor ez az összeg az a 10 ezer Ft, ami egy gyerek után jár. Tehát, ha se te, sem a párod nem kértétek a kedvezményt, és tavaly te igényelted, akkor a hiányzó 10 ezer az lesz! (Szerintem)

Mindenesetre a fenti utat te is járd meg a lenti nyomtatvánnyal.- Ha bármi kérdésed van, akkor írj csak, nézem folyamatosan a fórumot!

Minden jót neked!

23. dertuz
2012. febr. 7. 15:37
Jelzem a munkáltatóm(iskola)továbbra sem tud semmit.KOmpenzáció jegelve részükről.....
22. 668067a8f7 (válaszként erre: 19. - Be_rika)
2012. febr. 4. 17:52

Szia!

Ez nekem is sántit, elvileg ilyet nem tehetnének, hacsak nem volt hosszabb megszakitásod a két munkahely között.


A GYED-en lévőknek is jár kompenzáció:


[link]


Nézik a családi kedvezményt is, igy akkor jó, ha azt nem Te, hanem a párod veszi igénybe.

21. Baby0309 (válaszként erre: 19. - Be_rika)
2012. febr. 4. 09:41

Ezt én sem értem,hogy mire fel veszik alapul a 2010-es évedet,hiszen az OEP szerint törvényileg ez nem lehetséges.

Engem is ezzel akart a munkáltatóm átvágni,(én gyedbe szültem a második Fiamat),hogy nehogy újra szül.szabira menjek a másodikkal,hanem maradjak szépen gyeden az elsővel,mert rosszul járok ha tgyst kapnék. Ez nekem sántított,elmentem az oephez és ott mondták,hogy nehogy higgyek nekik,igen is menjek el tgysra,hisz többet fogok kapni és igen is csak abból az évből indulhatnak ki,amikor az első Fiammal elkezdődött a számolgatás....tehát nem értem....bár én nem közalkalmazott vagyok,de szerintem Rátok is ez vonatkozik....vagy nem????? Itt már semmi se biztos :(

2012. febr. 2. 15:50

[link]

Ezt kell kitölteni és akkor kapsz kompenzációt!

19. be_rika (válaszként erre: 15. - Dertuz)
2012. febr. 2. 15:20

Szia!

Nekem is csökkent! Nekem "csak" 10 ezerrel. Megjártam a gazdaságisunkat, megjártam a Kincstárt is (én is közalk. vagyok).

Nekem is azt mondták, amit neked, hogy mivel nem aktív dolgozó vagyok, hanem "csak egy GYED-en levő fizetés nélküli szabadságot töltő anyuka" a kompenzáció nem jár.

Egyszerűen tárt karokkal állok az egész előtt. Főleg azért, mert még mindig nem értem, hogy miért nem a 2009-es jövedelmem az alap(ld. lent) , ahonnan az egész számolgatás indult, mikor elmentem szülni.

Ki az a fene adta hatalom, aki egyszer csak azt mondja akkor nézzük csak! A 2010-es jövedelme alacsonyabb volt,- akkor számoljuk onnan, nekünk úgy jobban megéri!

Már nem is tudom, hogy mit gondoljak, hogy ki adhatna egy érdemleges magyarázatot nekem! Hol az a határozat, ami azt mondja nekem, hogy sorry, mostantól már máshonnan számoljuk!

Tudomásul veszem,- nyilván , de azért fáj :(

Ez egy havi tápszeradagunk ára. Jó lenne, ha ezt "ott fent" valaki tudomásul venné, vagy legalább belegondolna.

2012. febr. 1. 16:40

Az remek :(((((

Akkor nekem a netto 76ből mennyi lesz??? Bele se merek gondolni :(((

17. dertuz (válaszként erre: 16. - Baby0309)
2012. febr. 1. 15:19
144.600ft bruttó.Netto 94-ről 78lett.De úgy sejtem nem csak én leszek ilyen cipőben. :-(
16. Baby0309 (válaszként erre: 15. - Dertuz)
2012. febr. 1. 13:00

Az igen!!!

16 ezerrel csökkent? Az hogy? Mennyire vagy bejelentve?

15. dertuz (válaszként erre: 14. - Be_rika)
2012. febr. 1. 12:08

Megérkezett a januári gyed.Volt meglepetés. :-(

Sajnos nem jár bérkompenzáció a gyeden lévőknek(közalkalmazott vagyok),mert fizetés nélküli szabadságon lévőknek nem jár.16ezer forinttal csökkent,az eddig semmagas összeg. :-( Sírhatnékom volt. :-(

Esetleg valaki másképp tudja?

2012. jan. 22. 09:58

Annyira bonyolult .... vagy inkább meghoghatatlan....

Én közalkalmazott vagyok és ki kellett töltenem egy kompenzációról szóló lapot. Azt viszont nem tudom, hogy akik a magánszektorban vannak, azoknál ez hogy fog kinézni. Nyilván a kifizetőhelynél kellm ajd igényelni (TB, Kincstár). Persze valóban felháborító, hogy híradások erről nincsenek. :(


Igazából én azért ijiedtem meg, mert a 2009-es jövedelmem akkor bruttó 180ezer volt, ebből számoltak elvileg mindent, mert 2010. novemberében szültem.

Aztán amikor elmentem szülni, akkor már nem ott dolgoztam, hanem már közalkalmazottként bruttó 138800-ért dolgoztam. A TGYÁST azonban a 180ezer után kaptam.

Most minden hónapban elküldi a munkáltatóm a bérpapíromat. Ezen rajta van, hogy az én ottani illetményem a fenti összeg és fel van tüntetve, hogy a gyedem pedig 87200 Ft.


Láttam egy cikket (alul belinkelem) ahol mutatták, hogy ki hogyan jár egyes jövedelmeknél. Ha a 180-at nézem, még több is lesz, de ha a 138-at, akkkor bukunk 9ezer Ft-ot.

Nem mindegy :(


Azért tettem fel a kérdést , mert a 138-as keresetemhez képest a gyedem több atáblázat szerint ,- ezért hittem, hogy a 2009-es magasabb jövedelem számít.

De a bérpapíron rajta van a 138-as......

Szóval kíváncsi leszek a februári utalásra ....



A link: [link]

13. Baby0309 (válaszként erre: 9. - Sajert)
2012. jan. 20. 12:18

Hol lehet majd igényelni ezt a kompenzációt?

Én tegnap utána érdeklődtem munkaügyi szakértőnél,de azt mondta még nem fogadta el hivatalosan a kormány a rendeletet :(

Én is szeretném majd igénybe venni mindenképp,én most a második Fiammal vagyok tgyson.

12. suzanne7 (válaszként erre: 11. - Sajert)
2012. jan. 20. 11:51
:(....
11. sajert (válaszként erre: 10. - Suzanne7)
2012. jan. 19. 19:11
Ez a családbarát kormány...
10. suzanne7 (válaszként erre: 9. - Sajert)
2012. jan. 19. 08:34
köszönöm,hát ez elég elszomorító...
9. sajert (válaszként erre: 4. - Suzanne7)
2012. jan. 18. 23:26

Igen, mert már az új ellátásra alapból nem jár az adójóváírás, és nem is igényelhetsz bérkompenzációt.


Akik tgyáson voltak dec.31-én és jan. 1-én is, azok igényelhetik a kompenzációt, amíg a tgyás le nem jár. A gyed igénylésénél már nem jár kompenzációt. Akik dec. 31-én és jan. 1-én is gyed-ben részesültek, azok kérhetnek a gyed lejártáig bérkompenzációt. Az új igénylésnél (új gyerek érkezése miatt) már alapból elveszti az adójóváírást, és vele együtt a kompenzációs igénylésre való lehetőséget.

2012. jan. 18. 23:05

[link]


Most olvastam

7. Gagababi (válaszként erre: 6. - Orsy27)
2012. jan. 18. 23:03
Elvileg..és azt tudod, hogy kapják a kompenzációt? magától nem adja az állam...ráadásul nem is biztos, hogy jut a keretből..
6. Orsy27 (válaszként erre: 5. - Gagababi)
2012. jan. 18. 22:54
Igen, de elvileg ők kapnak kompenzációt. Mondták a hírekben is.
2012. jan. 18. 22:47
CSökkeni fog azoknak is, akik 2012. előtt mentek gyedre...példában is leírja: "Havi 100 ezer forintos bruttó jövedelem után tavaly decemberben 71 350 forint gyed járt, amiből 61 815 forintot kaptak kézhez a szülők. Az érintettek esetében januárban is bruttó 71 350 forint a gyed összege, abból azonban mindössze 52 799 forint marad, vagyis havonta 9 ezer forintot buknak az adójóváírás eltörlése miatt. "
4. suzanne7 (válaszként erre: 3. - Orsy27)
2012. jan. 18. 22:45
Én pl. most gyeden vagyok, a kislányom március 19.-én lesz 2 éves,kistesó pedig március 27.-re van kiírva.Mivel úgy jobban jövök ki,előbb megigénylem a tgyást így nem gyes alatt szülök.Ilyen esetben is csökkenni fog a tgyásom,gyedem?
3. Orsy27 (válaszként erre: 1. - Be_rika)
2012. jan. 18. 22:38

Szia! Neked korrigálni fogják a gyed-et, tehát valószínűleg nem fog csökkenni, mert már folyamatosan gyeden vagy. Azoknak fog csökkenni, akik 2012 jan. 1. után mennek Gyed-re.


Itt egy link, itt le van írva minden:


[link]

2. patyoma (válaszként erre: 1. - Be_rika)
2012. jan. 18. 22:37
Nem számítják újra, csak az adótörvény miatt változik az összeg. Az ellátás alapja továbbra is az az összeg amiből eredetileg kiszámolták, tehát a 2009 évi jövedelmed átlaga.
2012. jan. 18. 22:19

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni.

Gondolom, mindannyian hallottátok, hogy csökken a gyed nettó összege az adótörvény miatt.

2010. novemberben szültem, tehát az ellátásomat a 2009. évi jövedelmemből számolták.

Ez a jövedelem az alapja a mostani számításoknak is ugye? Vagy itt már a 2010- es (még TGYÁS előtti) jövedelmem számít?

Köszönöm a segítségeteket,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook