Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyász idején mit szabad mondani? fórum

Gyász idején mit szabad mondani? (tudásbázis kérdés)


23. Egomanyus2 (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2021. dec. 19. 18:47
Én azért írtam le, hogy gyászolok, mert a saját érzéseim miatt mondtam el a gondolataimat. Nekem most a szép hétvége a multat jelképezi. Mindenki másképp érez. A forumnyitó nem akarta megbántani azt akiről tudja hogy fáj a lelke. És ha figyel a fájdalmára, akkor jobb egy közömbös mondat. Nekem sokat jelent, ha aki tud róla tapintatos. Mindannyian mások vagyunk, más érzésekkel. Bár furcsa a fogfájós hasonlat, de igaz. Nekem fáj a lelke. Nem lesz szép hétvégém, és nem is akarok szép hétvégét. Pedig jó hétvégém volt most ment el az unokám, de szép nem volt, mert a papája meg sem ismerhette.
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. dec. 19. 11:01
Nagyon rossz a hasonlatod, egyáltalán nem olyan.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2021. dec. 19. 10:44

Akiről tudod, hogy fáj a szíve, jó hétvégét kívánni neki kb. olyan (szerintem), mint amikor a fogfájós embernek "kellemes zabapartit" vagy valami hasonlót kívánok.

Nincs igazán jó, bevált ilyen esetben. Talán: "békés, nyugodt éjszakát, próbálj meg pihenni" valami hasonlót mondanék. Max.

2021. dec. 19. 10:27

Most ezen gondolkodtam:

Tudatában vagyok a gyász gyengít és lehúz. Illetlenség vajon azt mondani hogy sok erőt kívánok? Ennek mennyivel van alatta vagy fele az, hogy szép hétvégét kívánok? Még mindig azon filózok, vajon miért illetlenség szép hétvégét kívánni?

19. 55Judit (válaszként erre: 17. - Egomanyus2)
2021. dec. 19. 09:49

Őszinte részvétem a férjed miatt! Sok erőt kívánok!


Én azt komolyan nem értem, hogy aki lelkileg teljesen megzuhant mert mély gyászban van - én tudom milyen - miért ne lehetne neki kívánni hogy a hétvégéje legyen szép. Vagy bármit kívánni neki ami jobb mint a jelen állapota.

Úgy mint hogy nem érzem sértőnek ha valaki úgy köszön hogy jó napot kívánok, nem érzem sértőnek azt sem, hogy szép hétvégét kívánok. Szerintem kedves gesztus ezt kívánni, vagy bármi mást mert ezzel azt kívánjuk szeretettel, mzdulj ki a mélypontból.

Hát, lehet hogy csak nekem esik jól a bármilyen jókívánság, ezért jelzem, nem akarok ezzel senkit megbántani, csak leírtam a gondolatomat. Én így érzek.

18. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 19. 09:10
Nem igazán ez a legjobb szó. Inkább megölelném, vigyázz magadra, keress bármikor, ha úgy érzed, pihengess, vagy hasonló ami nem ennyire lehetetlen ebben a helyzetben, mint a jó hétvégét kívánni.
2021. dec. 18. 00:15

Én gyászolok, a férjemet 9 hónapja. Mimdenki másképp éli meg a gyászt. És ezt előre nem tudhatod. A fekete nem külsőség, csak egy kívül állónak az. Engem hónapokig egyben tartott. És sokáig próbáltam levenni. Nehezen sikerült, és nem mások miatt hordtam, nekem volt jó. Aki nem tudja mi törtét, és boldog karácsonyt kíván, megköszönöm, ha őszintén kívánta úgy is észreveszi, hogy nem vagyok boldog. Ha rákérdez, elmondom, hogy nem lesz boldog. De nem bántódok meg. Jó hétvégével köszönünk el a kollégákkal pénteken, de nekem hozzáteszik, pihenj jót. Ez jól esik. Nem látsz a gyászoló lelkébe. Én reggelente tomboló zenét hallgatok, beteszem a fülembe, és úgy lépek ki a házból. Nem a zenét hallgatom, a gondolataimat nyomom el.

Mivel foglalkoztat ez a kérdés, oda figyelsz. Biztos érzi. Ezért nem fogod megbántani, ha jó hétvégét kívánsz, de inkább semlegesebb elköszönést tanácsolok.

16. ,zumba
2021. dec. 17. 20:14
Nem illik.
15. Channa* (válaszként erre: 11. - New(l))
2021. dec. 17. 18:31
Egyet értek.
2021. dec. 17. 16:28
Jót kívánni minden helyzetben elfogadott. de ha azt mondod elköszönéskor: minden jót, az teljesen rendben van.
13. New(l) (válaszként erre: 12. - Semleges)
2021. dec. 17. 16:13

Pontosan.

Egyébként van ember, aki azon megbántódna, hogy jó hétvégét kívánnak neki gyászában? Azért nem gondolhatja senki, hogy ezzel valaki direkt rosszat akarna. Annál is inkább, mert mindenféle különösebb meggyőződés nélkül mondjuk boldog - boldogtalannak anélkül, hogy valódi átgondolt jókívánság lenne mögötte.

2021. dec. 17. 15:54
Ha mindenkinek kivánsz és neki nem, az is szarul tud ki jönni.
11. New(l)
2021. dec. 17. 15:43

Kolléganőm munkaidő előtt két órával tudta meg, hogy meghalt az apukája. Szépen befejezte a dolgát, másnap pedig elsőként ott ült a helyén reggel, és dolgozott. Pedig szerette az apját, nem is volt egyszerű az elmúlt pár hét (kórházban halt meg covidban), viszont azt mondta, ha otthon marad, csak egész nap bőgne, jobb neki köztünk, fáj így is a szíve, és szenved eleget.

Én erre képtelen lennék. Depresszív alkat vagyok, aki elbújik a fájdalmával és befordul, képtelen lennék csacsogni, nem is érdekelnek hétköznapi dolgok, ha nagy fájdalom ér.

Úgyhogy szerintem erre nincs konkrét recept. Talán egy jó hétvége kívánás nem tud rosszul elsülni, nem vigyázhat az ember egész nap minden mondatára, vajon mi esik rosszul a másiknak.

2021. dec. 17. 15:31
Nem. Eleve kizárt, hogy jó legyen a hétvégéje
2021. dec. 17. 15:29
Egy ideig elfelejteném. Aztán úgy is kiderül, hogy mennyire nyitott. Valaki szinte sértésnek veszi (hogy nem érzed át a helyzetét és hogy mondhatsz ilyet), más meg igényli a törődést. Valakinek a külsőségek is fontosak (fekete szín), valakinek nem. A legfontosabb, hogy figyelj rá. Ha igényli beszélgess vele vagy pont ellenkezőleg, hagyd békén. Valaki szereti, ha felidézik, emlékeznek az elhunytra, valaki elő se veszi a fényképét hónapokig.
8. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 15:28
inkább ne.
2021. dec. 17. 15:27
Pl. minden jót kívánok hétvégére. Vagy ha közelebbi kapcsolatban vagy vele, akkor azt, hogy a lehetőségekhez mérten jó hétvégét kívánsz.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 15:15
Én nem mondanám.
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 15:09
Szerintem most ki kell hagyni egy ideig. Csak szépen elköszönsz, ha annyira jóban vagytok, mondd, hogy puszilod és ennyi.
4. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 15:01
Ha most halt meg valakije, inkább nem.
2021. dec. 17. 14:56
A gyászt mindenki bent a lelkében éli át. A külsőségek nem számítanak szerintem.
2021. dec. 17. 14:52
Szerintem igen.
2021. dec. 17. 14:48
Ha valaki gyászol szabad neki is jó hétvégét kívánni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook