Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Gyász (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
162. écsanya (válaszként erre: 161. - Tücsimücsi)
2010. ápr. 30. 12:11
Tőlem megkérdezték, hogy akarom-e a boncolást és én nem akartam. A férjemet egyből a ravatalozóba vitték, az a jegyzőkönyv van amit az az orvos adott, aki megállapította a halál beálltát és mint írtam azon más nincs mint, hogy a halál oka: hirtelen szívhalál.
161. tücsimücsi (válaszként erre: 160. - Écsanya)
2010. ápr. 30. 11:18

Dehogy nincs jegyzőkönyv!!! A mentőorvos azt mondta anyámnak, mivel otthon halt meg, boncolni kell, nincs mese.

Februárban történt, és áprilisban hozhattuk el a jegyzőkönyvet...2 hónapot kellett rá várni.

A patológián kell kérni, 500-1000 ft lehet most az ára...

160. écsanya (válaszként erre: 159. - Tücsimücsi)
2010. ápr. 30. 11:06
Nem volt jegyzőkönyv, otthon halt meg. Rosszul lett és egy órán belül azt mondták nem tudnak segíteni, a diagnózis: hirtelen szívhalál, aminek sokszor az előjele maga a halál.
159. tücsimücsi (válaszként erre: 158. - Écsanya)
2010. ápr. 29. 16:44

Részvétem...de durva...44 évesen...:(:(

Apámnak előtte már volt kettő csak nem vette észre, valószínű lábon hordta ki, ez volt a pechje:( A boncolási jegyzőkönyvből tudtuk meg.

Te kikérted a jegyzőkönyvet?

158. écsanya (válaszként erre: 156. - Tücsimücsi)
2010. ápr. 29. 12:47

Őszinte részvétem.

Nekem a férjem halt meg ugyanúgy mint az édesapád, Ő 44 évet élt....

157. corssa (válaszként erre: 156. - Tücsimücsi)
2010. ápr. 29. 09:10

Most kezdtem el járni egy szakemberhez, az egyik legjobb pszichiáterhez, aki pszichoterápiát is alkalmaz. Egyből elküldött vérvételre, mert pajzsmirigy működési rendellenesség is lehet a kiváltó ok.

Igaz írt gyógyszereket, de ezek nem antidepresszánsok, amelyek csak szerotonint pótolnak. Mellette gyógynövényeket is szedek. Változtattam az étkezésemen is. Semmi koffein. Sportolni pedig mindig is sportoltam. Művészettel is foglalkozom.

Elvileg jól kellene éreznem magam. A testvérem és az édesapám halála azonban nagyon megviselt, de már tinédzser korom óta vannak erős hangulatingadozásaim. Alvási problémáim nincsenek, de a feleségem szerint nyugtalanul alszom. Édesanyámra nagyon vigyázom. Mindent megteszek érte.

156. tücsimücsi (válaszként erre: 155. - Corssa)
2010. ápr. 27. 18:46

Fordulj szakemberhez, ezt tanácsolnám. Viszont az antidepresszánsok nagyon rosszak, kiválthatnak olyan tüneteket is, amik eddig nem voltak.

Ezért inkább a pszichológust javaslom, mert a pszichiáter biztos, hogy bogyót ír.

Én is apám halála után mentem el egy dokihoz. 10 hónapra rá omlottam össze. Mármint a haláleset után. Mondtam a dokinőnek, hogy kicsi gyerekeim vannak, nehogy felírjon valami erős gyógyszert, mert én nem tudok egész nap aludni, nem tehetem meg.

Erre az okoska felírt Xanaxot és Zoloftot ( lehet nem jól írom le a nevét) Ez utóbbi hangulatjavító, elég kicsi gyógyszer, első nap egy felet kellett bevennem. Miután bevettem nem voltam magamnál, akár egy narkós. Anyám megtiltotta, hogy mégegyet bevegyek sőt a Xanaot fel se bontottam.

A feleségeddel próbálj valahogy dűlőre jutni.

Őszinte részvétem...nekem "jobb" volt, ha lehet ilyet írni. Apám egy másodperc alatt halt meg otthon infarktusban. Semmi előzménye nem volt, 55 évet élt:-( Na ez annyiból volt rosszabb, hogy fel sem tudtunk készülni, sokk-ként ért...

155. corssa
2010. ápr. 27. 09:25

Sziasztok!

Végigolvastam az alábbi írásokat, ezért gondoltam, hogy megosztom veletek a bánatomat. Talán tudtok tanácsot adni, hogyan is lehet elviselni a fájdalmat, hogyan találjak kiútat. Az az igazság, hogy évek óta pánikbetegségben szenvedek. Antideprsszánsokat is szedek, de hatástalanok. Több orvosnál is jártam már, de semmi sem változott. A bátyám 32 évesen halt meg rákban, édesapám pedig egy hónapja 65 évesen ugyancsak. Mindkettőjüket nagyon szerettem. Végignéztem a haláltusájukat. Nekem csak édesanyám maradt és a kisfiam. Nagyon féltem őket. A házasságom nem jó. A feleségem egyáltalán nem ért meg. Utálja az édesanyámat. Szóval megjártam a poklot és odáig jutottam, hogy dolgozni sem tudok, a hobbiaimat sem tudom űzni. A testem tiltakozik. Reggelente fel alá járkálok és rohamaim vannak, amelyek a nap folyamán ismétlődnek. Egyszerűen nem tudom hova meneküljek, hogy megleljem a lelki békémet. Keresem önmagam, de teljes káosz az életem. Segítenem kellene anyunak is, mert alig bírja az elintéznivalókat egyedül. Próbálok segíteni de alig tudok és az anyagi tartalékaim is fogyóban vannak. Egyszerűen nem tudom, hogy mitévő legyek. Nem találom a helyemet.

154. funny.suzie (válaszként erre: 153. - Zsuzsi56)
2009. okt. 18. 21:25

nem egyszerű :( a legrosszabb az volt benne, hogy jó sokáig magamat hibáztattam

meg a házassági évfordulónk se egyszerű...

153. Zsuzsi56 (válaszként erre: 152. - Funny.suzie)
2009. okt. 17. 16:55
jesszusom.... az duplán, triplán szörnyű lehetett.
2009. okt. 17. 01:03
sziasztok, nekem a nagymamám az esküvőm napján halt meg, a szertartásra jövet.
2009. okt. 16. 23:49
Anyukam egy eve halt meg ,almomban kb.3x jelent meg de egyszer se szolt hozzam ami nagyon furcsa volt nekem o nagyon vigyazott az oltozetre erre fel sotetzold szoknya es sotetkek rovid kabat volt rajta es egy csokor sargarepa ,virag helyet masnap volt a szulinapja.Felfigyeltunk arra hogyha valamilyen nap kozeledik akkor jelenkezik/szuletesnap,nevnap,anyaknapja stb./
150. buhu bahu (válaszként erre: 148. - Éva7407)
2009. jún. 28. 13:58
Sajnalom...Mi tortent vele?
149. buhu bahu (válaszként erre: 144. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 28. 13:57
Nagyon sajnalom, hogy ilyen sok legkozelebbi csaladtagot elveszitettel..
2009. jún. 27. 22:36

sziasztok!

Az én anyukám azon a napon halt meg mikora én kívoltam írva szülni....pont rá 1 hétre szültem, 3 napos volt a kislányom mikor volt a temetése a korházból mentem a temetésre.....

147. Zizisicc (válaszként erre: 146. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 27. 22:30
Én inkább úgy mondanám, hogy akkor, amikor belül el tudtuk engedni a szerettünket .... de ehhez végig kell menni a gyász(munka) lépésein, fázisain, nem szabad kihagyni, "megspórolni" egyiket sem. És ez mindenkinél változó, hogy mennyi idő.
146. c2f8e79cdf (válaszként erre: 145. - Zizisicc)
2009. jún. 27. 22:27
Ez így van.És akkor tudsz majd fájdalom nélkül gondolni Rá,amikor lesz elegendő élményed nélküle.Ehhz viszont idő kell.
145. Zizisicc (válaszként erre: 142. - Buhu bahu)
2009. jún. 27. 22:21
Nem is az a cél, hogy ne gondolj rá, hogy eltereld a figyelmed róla mindenáron, hanem hogy fájdalom nélül tudj gondolni rá!
144. c2f8e79cdf (válaszként erre: 137. - Zsuzsi56)
2009. jún. 27. 22:09

Szia.Együttérzek Veled,és mindenkivel.Neked is kijutott.Nekem anyukám 13 éve halt meg,4 év múlva az öcsém 25 évesen öngyilkos lett,Apu infarktust kapott,már 2x.Azóta elment a nagyapám is ,78 éves nagymamámat gondoztam egy ideig,4éves kislányom és munka mellett.

A leg borzasztóbb anyu elvesztése volt.Addig azt hittem semmirossz se történhet velem.Amikor meghalt,úgy éreztem a biztonságot is elveszítem.

143. buhu bahu (válaszként erre: 141. - Zizisicc)
2009. jún. 26. 21:42
Es koszonom az egyutterzest..
2009. jún. 26. 21:40
annyira amennyire..de azert ugyanugy faj, csak megprobalok ritkabban gondloni ra..Elhessegetem a gondolataimat, de ha nem megy akkor meg csak arra gondolok, es ebben biztos is vagyok, hogy o mar nem szenved ebben a mocskos vilagban...
141. Zizisicc (válaszként erre: 140. - Buhu bahu)
2009. jún. 25. 23:48
Sajnálom ... Sikerült már feldolgoznod?
2009. jún. 25. 23:39
Ma volt pont két éve, hogy meghalt apu....
139. buhu bahu (válaszként erre: 137. - Zsuzsi56)
2008. okt. 23. 10:37

Gratulalok a pici unokadhoz!!Majd rakjal fol kepet rola!Hogy hivjak?Majd a picurka ad egy kis erot Neked.

Igazsag..tudod miket irtam regebben, meg most is ugy gondolom, h nem igy kellett volna h tortenjen..De tavaly elment apu, most meg o..Akarmilyen is, meg mindenbe beleszolt mindig, de akkor is nagyon sajnalom..

138. buhu bahu (válaszként erre: 136. - Macsusz77)
2008. okt. 23. 10:33

koszonom, aranyos vagy..

Nincs esely..Tudom, h ez az elet rendje, meg sokszor ossze is vesztunk, de..

2008. okt. 22. 21:08
Igazság....... aha....... 84 éves anyósomat gondozom, 60 éves férjem most halt meg. De mégis van egy csodálatos boldogságom, hiszen 5 napja tüneményes kisfiú unokám született. De rettenetes érzelmi zivatar van körülöttem, együtt van a gyász és a boldogság. Megint nagyon sokat sírok.
2008. okt. 22. 18:26

nagyon-nagyon sajnálom!

Hátha van esély!?

2008. okt. 22. 16:49

na valoszinu, h gyaszolhatok nemsokara ujbol..A mamam tudorakos..

Tudom, h multkor irtam, h nem igaszsagos, h apu halt meg hamarabb - meg igy is gondolom, de nagyon kivagyok, hogy o is elmegy...

EPp ma szolt anyu..Tok jo ez az elet,t enyleg...nem tudom, mi a fenenek csinaltak bennunket???Mennyi mindent kibirnak az emberek, brutalis.Lehet erre talaltak ki bennunket, hogy lassak, kiserletezzenek, h mennyit birunk ki..

2008. szept. 30. 15:53
.
2008. szept. 23. 10:00

Nekem egy gyönyörű kisfiút küldött az Anyukám!Pontosan egy évre rá,hogy ő elment,megszületett a kisfiam.Érzem Ő küldte,érzem,hogy velem van,és tudom,mikor mit akar mondani.

Egy héten egyszer mindig kimegyek az "emlékkertbe"/ a 4éves lányom miatt hívjuk így/,elmesélek mindent neki.

Érdekes dolgok is történnek néha/persze lehet véletlen is,de jó lenne hinni,hogy nem/:arról meséltem neki,hogy a lányom csigákat gyűjtöget mindig.Abban a pillanatban észrevettem 2pici csigát a sír szélén...

2,5éve,hogy nincs velem,de nem változik a fájdalom,csak megtanultam együttélni vele.

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook