Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyantázás otthon.Hogy kezdjek hozzá?Mit kell venni?Mennyibe kerül? fórum

Gyantázás otthon.Hogy kezdjek hozzá?Mit kell venni?Mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. aug. 1. 12:12

Nézzétek mit találtam, így már mindenkinek egyszerű lesz a gyantázás:

[link]

57. grizus
2013. dec. 15. 06:48
Sziasztok, feltétlenül kell a melegítő gép, nem elég vízben vagy lábosban melegíteni? Ha igen, hol tudtok olcsón ajánlani, lehetőleg nem a neten? Mikróm nincs.
56. cerolyn (válaszként erre: 55. - Lara80)
2011. febr. 16. 12:32

Szia!


Hol tudok hozzá melegítőt venni?

55. Lara80 (válaszként erre: 54. - Cerolyn)
2011. febr. 5. 10:31

Szia, szerintem bármelyik fodrászcikkes üzletben kapható gyantapatron,és csík,ezeknek az ára teljesen jók. Egy patron kb.350 ft.Egy kb 20 darabos lehúzó csíké pedig 2-300 ft.Én azt vettem észre,hogy egy például müllerben,vagy dm-ben kapható gyanta sokkal drágább,mint az ezekkel foglalkozó üzletekben.Ezek az árak a saját tapasztalataim.Ja,és persze előtte meg kellene venni a melegítő gépet,persze nem kell kozmetikus célú nagy méretű,mert az amúgy is drága.Otthonra a legkisebb,egy darabos kell,az olyan 6000 ft,de egyszer veszed meg,és kiszolgál.Nekem már évek óta megvan,kicsit megrepedt már az oldala,mert leejtettem,de semmi baja!

Ha egy teljes gyantát kezdesz melegíteni az eltarthat akár 40 percig is amíg híg állagú lesz.Mindig a szőr növekedésével azonos irányban húzod rá a gyantát,a csíkot jól ráhelyezed többszöri simítással,és ellenkező oldalról pedig lerántod.Ha először próbálod,célszerű lábon kezdeni,"gyakorolni",mert ott vastagabb a bőr.

Az,hogy melyik termék?!Sosem néztem,viszont próbáltam világosbarnás színűt és zöld színűt is.Én az utóbbinál maradtam,egyszerűen ez vált be,bár sok különbséget nem fedeztem fel köztük.Utóbbi állítólag érzékeny bőrre jó. Kérdés van írj!Ha tudok segítek....

2011. febr. 4. 21:25

Sziasztok!


Szeretnék én is a borotváról a gyantázásra áttérni,de nem tudom ,hogy mit vegyek, hogy álljak neki,melyik termék jó stb...

A segítségeket előre is köszönöm!

2010. dec. 7. 08:23

Megoldás: cukorgyanta.

Előnyei:

- otthon bármikor elkészíthető (citrom + víz + cukor)

- vízzel lemosható, nem ragadsz össze-vissza

- 600 Ft-ért tudsz textilcsíkot venni hozzá, amit minden használ után kimoshatsz, újrahasznosíthatsz (én fél éve ugyanazokat használom :D)

- nem kell melegnek lennie hozzá, nem éget :)

- ellentétes irányban kell használni, ezért kevésbé fáj, kevésbé sérül a szőr gyökere és így nem fog benőni (aki hajlamos erre, annak jó hír)

- érzékeny bőrűeknek nagyon ajánlott (nekem norm gyantától 2 hétig (!!!!!) volt piros pöttyes a lábam, ettől másnapra elmúlik)

52. Johh
2010. dec. 5. 23:25

Szijasztok!!

Sajnos én is olyan hölgyek közé tartozom akiket nem kimélt meg a természet és miért is ne hajvastagságú szőrök nönek ki a lábamon!! Nem számit eleinte tűri az ember, aztán borotvál másnapra már nő ki...a világ egyik legidegesitőbb dolga!!

Én is rászántam magam és elmentem kozmetikushoz, és kértem hogy gyantázza nem számit, mennyire fáj, nem akarok ennyit szenvedni vele, ugyanis a borotvától mindeig kipattogott a lábam! Sikeresen végzett velem, én is túl estem az első kis pöttyökön amik persze utánna természetes hogy kijönnek, egy két nap és elmúlik...csak érdekes volt hogy utánna rá pár napra nőtt szintén ki a szöröm, és meglepődésemre mindkét lábamon ugyanugy egyik oldalt egy darab szőr szál se másikon UGYANUGY! eltelt kis idő megint mentem szintén gyantázás..megint igy jártam! Aztán idővel rájöttem, hogy miért is van ez!!


KEDVES KOZMETIKUSOK: nem szeretnék ebből egy világi vitát elinditani, de egy alapos fenékbe billentést érdemelne egy két kozmetikus!


MIért kell egy gyantacsikkal végig tépekdni a lábat??? nekem már egy megmagyarázta egy, hogy azért mert jobban tapad a gyanta utána!! ez egy K**** NAGY BAROMSÁG! Akkor szedi le a csik a gyantát jól, ha mindig friss papirral szedem le! egy gyanta csik négy tépésre jó!! kettőt még elbir akkor hagymástúl tépi ki a kellemetlen szőr szálat, de a többinél már csak a bőr felületén lévőt szedi ki, a lényeget nem, a hagymát! Szóval vettem a bátorságot és elmentem szintén is a dm-be és vettem gyantát, nemtégelyeset nem pálcikásat, rende vizbe melegitőst, ugyanugy görgetni lehet! van hozzá gyanta csik rengeteg, és kb 700 ft fizettem érte! Szóval nem kéne fukarkodni, és egy gyanta csikkal végig húzni egy lábat!! Szóval ajánlom mindenkinek aki még nem gyantázott, hogy nagyon jó lábra Szinte van hogy olyan vékonyságú szőke és rövid szőr nő ki a lábamon, hogy észre sem vehető! Eleinte térd alatt próbáltam, most a térdem is belevettem..majd fokozatosan haladok felfele, és probálom leküzdeni a fájdalom küszöböt!

Első nagyon fáj könny csorog, de utánna a második meg se érzi az ember!meg kell várni a kellő hosszúságot, hogy véletlenűl se legyen benővés, ERŐSEN RÁMASZIROZNI KELLŐ GYANTACSIKKAL UGYE BÁR, ÉS TÜRELMESEN VÁGIG JÁTSZANI, MERT NAGYON MEGÉRI!!!!!!!!

üDV:)


Azért megéri egyszer szakemberhez menni, hogy ellesd hogy kell, de már szerintem videó is van fennt, meg mondjuk különösebben nagy tudás és kézügyesség nem kell hozzá...gyorsnak kell lenni...ennyi...

2010. júl. 9. 17:39
Szijasztok! Most szeretnék áttérni a gyantára.Eddig borotváltam,és próbáltam epilálni is de valahogy nem bírtam ki a fájdalmat.Tudnátok ajánlani nekem komplett szett-et? Látom a neten hogy van pár,de olyat szeretnék ami más másnál bevált,meg van vele elégedve!Még ezen felül szeretném megkérdezni hogy mit jó használni utána hogy ne nöjjön befelé a szőr vagy ne gyulladjon be? Előre is köszönöm!
2010. máj. 26. 08:52
Köszi a segítséget! :)
2010. máj. 25. 19:42
Gyantát mikróba??,Én vettem melegítő készüléket kompletten gyanta,lemosó olaj,papírral 5000-ért.A gyantát persze vetem már,ja és mikor nem volt készülékem a fém kávékiöntőbe raktam vizet,feltettem a gázra csendesen forrni és mikor felolvadt a gyanta,hajrá!!
48. Yulcsy
2010. máj. 25. 18:46
Persze, én is beteszem a patront a mikróba.A hideggyanta nekem nem vitt le semmit.Csak tépett, a szőrszálak meg ottmaradtak.Van epilálóm, de vannak helyek, ahol inkább gyantát használok.
47. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Ptangel)
2010. máj. 25. 18:27
a babaosztályon, ahol a pelenkák meg a popsitörlők, babafürdetők vannak.
46. ptangel (válaszként erre: 42. - Mandulaszem)
2010. máj. 25. 13:58
Mennyi időre rakjam be a mikróba a gyantát? Patronos gyantát betehetek mikróba?
45. ptangel (válaszként erre: 41. - E1641dee25)
2010. máj. 25. 13:57
Lehet hülye kérdés, de hol tudok babaolajat venni? Csak azért kérdezem, mert a Tescoban 5x végigjártam a tisztálkodási osztályt, de nem találtam. Rossmann-ben vagy DM-ben kapható?
2010. febr. 13. 14:47
Én próbálkoztam epilálni, de minden szőrszálam benőtt tőle.
43. nyta
2010. febr. 12. 16:11

miért nem veszel inkább epilátort?

régebben én is gyantáztam,össze-vissza ragadt mindenem.

pedig jó kis gép volt hozzá.

az epilátort pedig csak előkapom és két óra alatt mindehonnan leszedi,és mindössze 6000 ft-ért vettem:)

2010. febr. 11. 19:37

Én görgős gyantát használok, alig nő már egy-két helyen a szőröm a lábamon. Hintőpor kötelező előtte! Különben letéped a bőröd. Ha jól be van hintőporozva és megfelelő ideig volt megfelelő fokozaton a mikróban akkor egy perc eltelte után semmi baj nem érhet senkit.

12 éves korom óta gyantázom a lábam, először kozmetikus, majd barátnőm csinálta, most már magamnak. Persze nekem is vannak olyan részek, amit inkább kozmetikusra bízok.

2010. febr. 11. 18:32
A maradék gyanta babaolajjal simán lejön! És még a bőrt is ápolja:)
2010. febr. 11. 15:04

Aluminium szögletes tálba volt, nagyon rég vettem. Nem kellett az egészet felhasználnom, így csak volt.

Most kitaláltam hogy nemcsak ott használom ahol eddig. ( hormonzavar miatt sok éve kell az államat gyantázni, és régóta magamnak csináltam ). Mikor vettem, annyi volt az ára amennyi egy szokásos kozmetikába elvégzett munkadíj, tehát megvettem. Azt még mindig használom, de le kellene szűrni.

A maradék újat most öntöttem át egy lábosba, az lesz az új az arcomra, a régit pedig bikini vonalra akarom használni.

Kiváncsi vagyok bírom - e a fájdalmat ott is. Csak nemrégen szőrtelenítő krémmel csináltam és kell egy bizonyos hossz, hogy beletudjon tapadni, és ki is tépje a szőrt.

Nehezen jön le, illetve maradvány marad, akkor fel kell turbózni valami méhviasszal.

Aki a hagyományos sokszor melegíthetőt használ mit tette bele? Olaj az nem lehet jó, mert ha túl melegítjük, éghet.

Az arcomon nem igen marad, sikerül teljesen eltávolítani. És nem mindig kenem be utána.

2009. ápr. 7. 19:52

Ezer éve nem gyantáztam,átváltottam ugyanis epilátorra.

10 évvel ezelőtt én annak idején tégelyes gyantával kezdtem amit gázon kellet felmelegíteni és egy kis fa pálcika segítségével lehetett felvinni a tűzforró gyantát a szörtelenítendő területre.Amit megszilárdulás után le kellet kapargatni.Egyszer ki is gyulladt a gázon.

Gyilkos módszer volt,néha a bőröm is lejött.2 évig csináltam,aminek köszönhetően a lábamon annyira kiritkult,hogy elég 2 havonta végighúzni az epilátort.

38. Várkonyi Eleanor (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2009. ápr. 7. 18:36
A sebbenzin is lehozza, és még egyben fertőtlenít is! Tudom kicsit morbidul hangzik, de nem csip, meg semmi! Patikában lehet kapni, és akár egy évig is elég!
2009. ápr. 7. 18:33
Jah és csk 290-forint , plusz a 20 darabos lehuzó csik 300, igy piti kis dolog, és két hétig semmi gondom vele!
2009. ápr. 7. 18:33

Én itthon gyantázom magm! görgős gyantát használok, érzékeny bőrre! de ezidáig semmi bajom nem volt vele! Bele lehet jönni! Csak meg kell szokni! Az első alkalomkor nekem is volt itt-ott véraláfutás a lábamon, de azután már nem jelentkezett! A gázt takarékra teszem, és folyamatosan melegitem a vizet!Igy amikor már kihült a gyanta, vissza dobom pár percre, és kezdem ujrbol! Csak arra kell figyelni, hogy vagy csavarjuk bele egy rongyba, vagy a lábas aljára tegyünk egyet, nehogy odaolvadjon! :)) Én már igy megjártam a hülye fejemmel!

Nekem egy dolog volt ami zavart, amikor kissé helyenként ragacsos maradt a szőrtelenitett rész! De megoldottam, sebbenzinnel pikk pakk eljön, és semmi baja nem lesz tőle! Ezt egy kozmikus kozmetikus ismerősöm ajánlotta!

minden tiszteletem az epilálóké! Nekem az nagyon durva volt! Oda is adtam anyumnak! Ő jobban birta!

2009. jan. 11. 04:30
Lehet kapni pl.Tesco-ban vettem 4990 Ft-ért gyantázőkészléket. FElmelegíti a gyantát, van hozzá gyanta is ,gyantalehúzócsík is,meg bőrnyugtató olaj is. Egyszerűen, érthetően le van írva a használata. Nekem ez bevált, a hideggyanta viszont nem.
2009. jan. 10. 21:58
köszi
2009. jan. 10. 19:59
szerintem is egyszerűbb lenne, ha eloszor anyukád segitene, és ő megtanítana arra, hogy kell gyantázni akár hideg akár meleggel!nekem is anyukám tanitotta meg, és segít pl a combomon hátul legyantázni!semmi ciki nincs benne, és nem lesz leégetve a lábad!
32. mugli
2009. jan. 10. 19:57

Itt nem beszélt senki szűlői engedélyről. Azt firtattuk, hogy talán nem lehetne-e vele megbeszélni, és estleg tőle tanácsot kérni?!

Sok sikert az otthoni próbálkozásokhoz!

2009. jan. 10. 19:46

ja, tényleg!

a lemosókendő lényeges, mert a maradék gyanta nem jön le semmi mással.

Bár, azt hiszem , a babaolaj is jó a maradékok eltávolítására.

2009. jan. 10. 19:43
jah, és szerintem zuhanyozz le előtte és hintőporozd be!nekem beválik!
29. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 27. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 10. 19:41
Én meg szenvedtem, mint a kutya! Meg is lett az eredménye...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook