Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyakorlott szülők segítségét kérném fórum

Gyakorlott szülők segítségét kérném (beszélgetős fórum)


23. 177a5bd706 (válaszként erre: 22. - 9536810fa1)
2011. szept. 11. 12:37
ja nem. én nem pont úgy gondoltam. én azt mondom, első a hárítás. próbálja meg elkerülni. másodszor ha akkor sem száll re róla, szálljon szembe szavakkal, mutassa meg, hogy rossz emberrel kezdett, de erőszakot csak a legvégső esetben szabad alkalmazni, bár nem szerencsés, mert aztán az lesz, hogy hozza az egész pereputtyát és kiverik a műbalhét.
22. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - 177a5bd706)
2011. szept. 10. 18:12
... nem gondoltam arra, hogy te írtad... csak általában azt szokták javasolni a gyereknek, hogy úgy védje meg magát. :)
21. 177a5bd706 (válaszként erre: 18. - 9536810fa1)
2011. szept. 10. 16:12
én egy szóval nem mondtam, hogy úgy védje meg magát, hogy verekszik.valamit nagyon félre értelmeztél. elég az, ha csak kemény marad és pl. nem sír és nem fél. Ha azt látja az a gyerek, hogy nem egy tutyi-mutyi kislánnyal áll szemben, és akkor leszáll róla.
20. 177a5bd706 (válaszként erre: 19. - 9536810fa1)
2011. szept. 10. 16:07
nem tudom... csak annyit tudok, hogy ha például anno amikor én voltam a suliban a céltábla, nekem sokat segített volna, ha a szüleim (vagy bárki) segítettek volna rajtam és beavatkoztak volna. de nem volt semmi és így én maradtam az, akit nyugodtan szekálhatnak 8 évig, mert úgysem jön senki, aki megvéd.na ezért nem szabad annyiban hagyni. én azt nem mondom, hogy háborút kell indítani a szülőknek egymással, csak szépen nyugodtan jelezni, hogy amit csinál, az rossz . ennyi lenne. nem kell félreértelmezni.
19. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - 177a5bd706)
2011. szept. 10. 15:29
... hja, és ha egyik szülő beleavatkozik, az már nem a gyerekek harca, akkor okvetlenül be fog lépni a másik szülő is.... és akkor melyik is fog alulmaradni?
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - 177a5bd706)
2011. szept. 10. 14:13

nem volt a kislány veszélyben... legalábbis nem arról szólt a fáma, ahhoz meg, hogy gyerekek egymást bezárják a wc-be nem kell cigánynak lenni.

A gyerekünket meg kell tanítani megvédeni magát, és lehetőleg nem úgy, hogy "nyomj kettőt a szeme alá"... az egyik jó taktika a "barátkozz az ellenséggel" :))

Szerintem... de valószínű minden gyereknél más jön be, mindenki másképp oldja meg a nehéz helyzeteket. :)

17. 177a5bd706 (válaszként erre: 15. - 9536810fa1)
2011. szept. 10. 12:38
Ez is igaz. Tény az, hogy a cigányok között is vannak normálisak (csak kevesen), és a "fehér" emberek között is akadnak jó néhányan, akik ugyanolyan rosszak, mint ők. Itt csak az arányok nem egyformák.
16. 177a5bd706 (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2011. szept. 10. 12:35
Mi? Az, hogy megmondja neki, hogy ne bántsa a gyerekét, mert mondjuk akkor szól a szüleinek vagy a tanárnak és megbüntetik? Nem kell drasztikusan értelmezni ezt a fenyegetés szót. Nem arra gondoltam, hogy szétverem a fejed vagy ilyesmi. Csak tudja, hogy a kislány nincs egyedül. Akkor talán abbahagyja. Mert ezek olyanok, hogy ha azt látják, hogy nincs, aki megvédjen, akkor támadnak.
15. 9536810fa1 (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. szept. 10. 10:02
... azt gondolom, más a cigány származás, és más a cigány életmód... az utóbbit "fehér emberek" is simán tudják élni. :/
14. anyucika3 (válaszként erre: 6. - Veraesbalu)
2011. szept. 10. 09:58
Elég szomorú,és nagy probléma,hogy a tisztességes normális DOLGOZÓ,ADÓFIZETŐ állampolgároknak kell tartani ettől a sz@rházi élősködő dologtalan fajtától,akik belőlünk élnek,és még mi féljünk tőlük.Azért ennek már nem ártana véget vetni valahogy.
13. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2011. szept. 10. 09:53

Ezek ellen nincs orvosság sajnos,mindenhol csak a baj van velük.Az a szörnyű,hogy sok helyen a pedagógusok is tehetetlenül állnak szemben ezzel a problémával,félnek a pereputtytól,akik nem éppen kulturált ember módjára szokták intézni a dolgaikat.

Én nem tudok jobbat mondani a gyerekeimnek,hogy kerüljék őket,meg amit írtak már,hogy többen menjenek wc-re.Azért beszélj a tanárral,ha kell az igazgatóval,meg ha szót lehet érteni a gyerek szüleivel,akkor velük is.Sok helyen nagyon elfajulnak a dolgok sajnos,ezek úgy gondolják mindent megtehetnek már,és sajnos itt Mo-n jól is gondolják:( (Tisztelet a ritka kivételnek,akiből még sosem láttam egyet sem.)

2011. szept. 10. 09:29
... egyébként a fiam 16 éves, neki is van cigány származású barátja ... Beninek hívják, imádom a srácot, csupa kedvesség. Amikor először jött, előtte kisfiam mondta, hogy anyu... cigány, deeeeeeeeeee rendes. Mondtam, hogy tudom, fel se tételezem, hogy nem az. :)
2011. szept. 10. 09:20

Végül is a csuda akarna egy cigány kislánnyal barátkozni, deeeeeeeeeeeeee... én megpróbálnám (mondjuk nálunk amúgy se volt gond, a kislányom az anyum ovijában kiválasztotta a legszutykosabb, legmocskosabb kis cigánylányt barátnőjének.... :DDD).

Ne szidjátok a cigányokat otthon, ez alap... neveljünk már normális gyereket... ők is ugyanolyan szeretetre vágyó, érző kis lurkók, mint a többi gyerek. Az, hogy milyenek lesznek, az bizony egyrészt hozott dolog, másrészt, ahogy mi, a gyerekeink állunk hozzájuk, fordulunk feléjük. Én ezt javasolnám a kislányomnak: ... (mindig vitt sk. sütit tízóraira) ... kínálja meg... aztán, ha pisilni megy, kérje meg, hogy menjen vele, és fogja az ajtót, amíg végez, nehogy valaki rányisson... és aztán köszönje meg szépen, és együtt sétáljanak vissza a terembe. ... és nálunk tuti beválna.

Volt lehetetlen gyerek az osztályban... a lányom volt az egyetlen, aki szeretettel, barátsággal fordult felé, ezáltal a többiek is lassan elfogadóbbak lettek.

Tény, hogy nem minden gyerek képes rá, Te ismered a sajátod... én drukkolok. :)

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 5. - 177a5bd706)
2011. szept. 10. 09:15
ez a legrosszabb, amit tehetne... :))
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2011. szept. 10. 09:12
Mi lett? Hogyan alakulnak a dolgok?
8. klindi22 (válaszként erre: 6. - Veraesbalu)
2011. szept. 10. 07:51

Én is eggyet értek veled!

Nem oldasz meg semmit fenyegetőzéssel csak rontasz a helyzeten!

Velem is ez történt az iskolában csak engem nem bezártak hanem meg vertek!

Én véleményem az hogy csak barátkozni akar, de nem nagyon tudja hogy mondja, vagy mutassa ki.

Igy azt teszi amit lát( a nagyobb gyerekektől, vagy felnőttektől) és azt gondolja igy helyes az ismerkedés. Tehát ha beszélsz a kislánnyal, ezt próbáld meg megtudni.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Veraesbalu)
2011. szept. 9. 12:30
egyetértek.
2011. szept. 9. 08:26

szerintem nem jó a fenyegetés - visszaüt a gyerekedre! mégjobban fogja egreciroztatni és megfenyegeti majd a lányodat - anyukádnak nem mondhatod el.... - és akkor semmit sem tudsz meg majd, csak azt látod, hogy nincs vmi rendben.

szerintem a szülő az szülő - próbálj meg szépen nyugodtan odamenni a cigány kislány anyukájához. Óvatosan és nyugodtan mond el, hogy mi történik. Kérd meg, hogy beszéljen a kislányával. A cigányokat nem szabad fenyegetni !!! Nagyon óvatosan kell kezelni őket.

5. 177a5bd706 (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2011. szept. 8. 10:35
A legjobb az lenne, ha te magad fenyegetnéd meg azt a kislányt, hogy ha bántani meri a lányodat, ez és az lesz.Attól talán beijed.De csak egy időre. Az lenne a legjobb, ha a kislányod meg tudná védeni magát egyedül.Az a baj, hogy ezek azokra a félénkebb gyerekekre szállnak rá, akik nem mernek visszaszólni vagy nem elég erősek ahhoz, hogy kiálljanak magukért.Sajnos a tanárok nem nagyon foglalkoznak ilyenekkel.Személyes tapasztalat.Engem általános iskolában végig a 8 év alatt zaklattak ezek.Csak azért, mert visszahúzódóbb voltam és nem mertem kiállni magamért.A tanárok nem tesznek semmit. A szüleivel hiába beszélsz, az nem segít. Ezekkel nem lehet értelmesen beszélni.
2011. szept. 7. 19:19

Szia!


Az én lányom most másodikos, szerintem az lenne a legjobb, ha te beszélnél a kis cigánygyerekkel, óvatosan, akár a szülei előtt is és mondjuk az anyja előtt megígérteted vele, hogy békén hagyja a lányodat. Fenyegetőzni is lehet, azt általában nem szokták szeretni, pl. azzal, hogy ha nem hagyja abba, akkor mész az igazgatóhoz. Szerintem keríts sort minél hamarabb erre a beszélgetésre, nehogy elmérgesedjen a helyzet, vagy a kislányod e miatt megutálja az iskolát. Szerintem a szülőin ne számíts a szüleire, a cigányok nem erről híresek, ott a sok kölykök, arra kell vigyázni.

Remélem sikerrel jársz! (o:

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2011. szept. 7. 19:18

Nehéz erre válaszolni úgy, hogy egyik gyermeket sem ismeri az ember.

az jó, hogy a kislányod nem reagálja túl a dolgokat, lehet, ha nem foglalkozik a kislánnyal, ráun és keres olyan gyereket akiből valami látványosabb dolgot tud előhozni.

Néha jó meghívni azt a gyereket aki bántja a sajátunkat egy órára játszani, és megoldódik a probléma, másoknál nem célravezető. Esetleg beszélj finoman a tanítónővel, hogy figyeljen egy kicsit jobban a gyerekekre. Okosat látatlanban nem lehet tenni, minden akkor és ott, "lenne megoldható"

2. rinike (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2011. szept. 7. 19:18
Egy ismerősömnél az vált be, hogy hármasával, négyesével jártak a kislányok pisilni, és amíg egy-egy bent volt, addig két-három lányka őrködött.
2011. szept. 7. 19:01

Most elsős a lányom. Kedves, csendes kislány. Az osztályukban van egy cigány kislány (van több is), aki ma már harmadszor zárta be a lányomat a vécébe. Mármint fogja az ajtót és nem engedi ki.

Aténa szerencsére nem veszi fel a dolgot, legalábbis egyenlőre, de ez így nincs jól. Mi lesz a kislány következő lépése, elveszi valamijét vagy megveri?

Mondtam, hogy szóljon ilyenkor a tanárnéninek. Tegnap meg is tette. A tanárnéni nem tudom mit tett, de ma ugyanez lejátszódott.

Jövő héten szülői, szóvá fogom tenni, de jobb szeretném ha a gyerekek maguk közt rendeznék le.

A kérdés az, hogy tudok hatni egy ilyen gyerekre az én gyerekemen keresztül, vagy jövő héten a szülein (már ha ott lesznek) keresztül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook