Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakori hajmosás a sok testmozgás mellett? Ki hogy oldja meg? fórum

Gyakori hajmosás a sok testmozgás mellett? Ki hogy oldja meg? (beszélgetős fórum)


9. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Sugarka)
2013. aug. 26. 13:48

Nekem van ilyen habosito tartalyom, abban szoktam osszekeverni es amikor adagolom, eleve hab jon ki, de ha van egy ures samponosflakonod, akkor az adott sampon adagot vizzel abban is habosra razhatod es igy kenyelmesebb eloszlatni.


Nagyjabol 2 borsoszemnyi sampont kell felhigitanod, ha naponta mosod a hajad, annyi vizzel (kb fel pohar), hogy jusson mindenhova.


Ha 2 naponta mosod vagy pont kihagytad az edzest, akkor lehet ennek a ketszerese, ne felejtsd el, azert termeli tovabbra is a faggyut a fejbor.

8. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 4. - Honeywald)
2013. aug. 26. 11:39
es ha csak lehet, ne hajszaritot hasznalj, hanem szobahomersekleten szaradjon meg magatol a haj;
2013. aug. 26. 11:14

Na, gyűlnek itt a praktikák :) köszönöm! akkor először megpróbálom az egyszeri samponozást, azt is csak higitva, és úgy, ahogy gribedli írta. Ha nem válik be, jöhet a többi.


Sajnos muszáj minden nap megmosnom, amúgy nem érzem jól magam. Nekem is vékonyszálú, hajlamos a lapulásra, amit nem szeretek. Frissen mosva mindig jó dús, aztán meg összeesik.

2013. aug. 26. 11:12
Kifejezetten napi hasznalatra jo a la roche posay enyhe samponja es nekem anno nagyon bejott a zwitsal babasampon, nem tudom, letezik-e meg, de ez nem zsirozza le a hajat egyaltalan, szoval tenyleg kimelo
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sugarka)
2013. aug. 26. 11:09

Higitott sampon es csak egyszer samponozz! Gondolj bele, szimpla izzadsag, a testedrol is lejon a tusfordo habjatol, nem a banyaban dolgozol, szoval enyhe sampon, higitva.


Hosszu hajnal szokj hozza, hogy a sampont csak a hajtoveknel dorzsolod, a vegekre csak az jusson, ami az oblitesnel lefolyo hab, ennyi is eleg, hogy tiszta legyen. A balzsamot pedig csak a vegere kell tenni.


Velem is elofordul, pl tegnap 2x is hajat mostam mert reggel muszaj volt edzes utan, de este meg usziztunk es vizes lett a hajam, a klort nem hagyhatom rajta, szoval ujbol meg kellett mosni.


Es a szaritasnal meg ugy szoktam, hogy amikor nagyon vizes meg, adok neki egy fujast meleg hajszaritoval 20 cm tabolsagbol, utana lazan felkotom es hagyom a tobbit magatol megszaradni.


Vekonyszalu hajam van es ettol nem roncsolodik. Magatol is szarithatod, levegon, de ettol megrepedezhet a fejborod, szoval legalabb annak kell egy kis szaritas szerintem

4. honeywald (válaszként erre: 1. - Sugarka)
2013. aug. 26. 11:03

szoktasd rá a hajadat a nem megmosásra mindennap!!!!!!!!

Én fél deci almaecetet keverek egy liter vizzel azzal lassan leöblitem és pont. de akkor sem szabad mindennap. az, hogy balzsamozol csak rosszabbat teszel, ugyanis csak kivülről beburkolja a hajadat vmi szilikonnal és nem hagyja lélgezni sem, jó hogy zsírosodik. a hajtöveknél van a zsírosodás, azt kell onnan lerobbantani, a hajszálakat hagyd ki belőle.

3. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Sugarka)
2013. aug. 26. 11:01
Szia, olyan sampont vegyél ami kifejezetten napi használatra való.
2013. aug. 26. 11:01
Próbáld meg felhigítva használni a sampont.
2013. aug. 26. 10:59

Életmódot váltottam, ezért minden nap mozgok, és mivel nagy a feleslegem, izzadok is, nagyon erősen.


Napi 1 óra után úgy nézek ki, mint aki a zuhany alól lépett ki. A hajam igencsak megnőtt, és már egy hét után észrevettem, hogy a napi hajmosás+szárítás nem tesz jót neki, és az a hektoliter balzsam sem olcsó, amit rákentem egy hét alatt.


Ki hogy oldja ezt meg? Van valami tipp, amit ilyenkor alkalmazni lehet? Vagy valami sampon, ami tényleg jó napi alkalmazásra?


Próbáltam már, hogy csak vízzel leöblítem jó alaposan, de egyszerűen éreztem rajta úgy is, hogy nem olyan.. Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook