Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyakori éjszakai felébredés 15 hónaposnál. Milyen bevált praktikák léteznek? fórum

Gyakori éjszakai felébredés 15 hónaposnál. Milyen bevált praktikák léteznek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. katie_rose (válaszként erre: 36. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 10:02

Ha eddig nem volt cumi,akkor már ne kezdjetek bele,mert lassan le is szoktathatod majd róla. :)

Igen, a Dentinox és társai csak elaludni segítenek.

A tejtől elalszik? Mármint nyugodtan alszik utána pár órát? Mert ha igen,akkor nem a fájdalom a ludas (hiszen a tej nem csillapítaná). Ha utána is nyugtalan,akkor lehet,hogy meg kellene próbálnod mondjuk egy fél adag Nurofent vagy Algoflxet. Legalább kiderülne,hogy mi a baj.

De ha attól sem nyugszik meg,akkor csak "rossz szokás". És jöhet az a bizonyos kemény, egész éjjel mellette vagy,de nem veszed ki az ágyból csak simized rész...

A fájdalmat mindenképpen ki kell zárni,mert durva fogfájása is lehet és az nem az ő hibája. :S

38. cooltim (válaszként erre: 26. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:57
Ezzel egyet ertek!! :-) mi is igy gondoltuk. Addig nem szeretnenk tesot, amig O ebred ejjelente. Pedig en nem kapcsoltam lampat, nem beszeltem hozza, megis ebredt... Ket honapja alszik szepen, eldontottuk johet a teso. :-) es most vagyok 6. hetes. :-) ugyhogy en most alszom meg 8 honapot szepe, es kezdodik ujra minden! ;-)
37. 31c7cb1532 (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 7. 09:57
Akkor hasonló cipőben járunk, én most fejeztem be a posztgraduális képzésemet. Hát kemény volt amikor szülés után 2 nappal felhívott a főnököm, hogy az egyik határidős munkát most csináljam meg különben kifutunk az időből.És persze meg kellet csinálni, mert más nem tudta volna megcsinálni helyettem.
36. 31c7cb1532 (válaszként erre: 34. - Katie_rose)
2013. nov. 7. 09:54
Volt már úgy, hogy bekentem a fogínyét, de utána kb. fél órával ugyanúgy üvöltött addig amíg nem kapott tejet. A cumit eddig elutasította, de megpróbálom hátha beválik a világítós cumi.
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:48

Én az első kettő mellett fejeztem be a Műegyetemet. 5 évet kínlódtam így végig. Az építészkar mellett amúgy se alszik az ember, hát még gyerekekkel..


Lett belőle a végére egy jó masszív pánikbetegség, ami ma is kísért, munkára, terhességre, mindenre rányomja a bélyegét... Nyom nélkül nem múlik semmi. Azt nem állítom, hogy megbántam, hogy így volt, hogy befejeztem a sulit, de megtanultam, hogy mindennek ára van.

34. katie_rose (válaszként erre: 31. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:47

Ja igen, a fogzós sírás nálunk sem sírás. Inkább sikítás, üvöltés. Így jól meg tudom különböztetni minden más sírástól. Ilyenkor bekenem az ínyét Dentinoxal vagy Dologl-el . Általában azonnal elalszik tőle.

Ami még eszembe jutott az a cumi. Nem néztem végig az összes hozzászólást így nem tudom használtok-e. Nekünk van több is. Így ha felébred és körbetapogat az ágyában,akkor tutira talál egyet. Főleg,hogy világítós cumik. :D

33. 31c7cb1532 (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 7. 09:45
Eddig volt egy nagyobb munkám is amit be kellett fejeznem(itthonról). Azon kívül az elmúlt hetekben a család segített gyerekvigyázás/házi munka. Most jutottam el odáig, hogy tudok foglalkozni az éjszakai nemalvással. Mármint, ha van rá ésszerű praktika akkor azt megkeresni és élni vele.
32. 31c7cb1532 (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2013. nov. 7. 09:42
Nem vagyok híve a gyógyszerelésnek, csak akkor adok bármit ha muszáj, ezért a nurofen nálam nem alternatíva.
31. 31c7cb1532 (válaszként erre: 30. - Katie_rose)
2013. nov. 7. 09:40
Köszi, ezt kipróbálom, hátha segít.
30. katie_rose (válaszként erre: 26. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:36

Én első babásként csak azt tudom írni,ami épp aktuális. (2 nap múlva 1 éves a kisfiam).

Nekünk 3 hónapos kora óta nincs éjjeli evés/ivás (kivéve nyáron a nagy melegben).

Nem is igényli,így szokta meg. Az első foggal nagyon megszenvedett (11 hónaposan jött ki...) emiatt magunk közé vettük. előbb hajnalban jött közénk a végén meg már nem volt hajlandó egyedül elaludni sem. Nálunk az vált meg,hogy 1 hétig majdnem gyakorlatilag állva aludtam az ágya mellet. Megszokta,hogy nincs baj, mindig ott vagyok ha hív. Azóta (lekopogom) este 8tól reggel 8-9ig alszik. egyszer sem kell kelnem hozzá. Tudja,hogy ha hívna ,akkor mennék (erről szólt az egy hét) ezért ha nincs vész,már inkább nem is hív. :)

Az a hét pokol volt... de megérte! :)

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:28
Nálunk két év van a két legnagyobb között. Nekem nagyon rossz volt, még nem voltam kipihenve eléggé. A többieknél már több 3-3és fél év van, az sokkal jobb.. Bár még így se úszom meg, hogy kettőt pelenkázzak..
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:26

A másik tanácsom meg az, hogy minden időt használj ki alvásra, pihenésre. Én a 4.-kel kínlódok éppen, és én is az alváshiánytól vagyok ki a legjobban. Ha tényleg gáz, el kell jutni oda, hogy se takarítás, se fürdés, le kell feküdni, ha a gyerek is alszik. Nem éri meg kiborítani magát az embernek teljesen, amennyire lehet.


Az első kettővel én is szigorúbb rendben éltem, el nem tudtam volna az alternatív dolgokat képzelni, aztán most meg már eljutottam oda, hogy velem alszik a gyerek éjszaka - jó ő még pici, 3 hetes - és így ha megébred, azonnal kapja a cicit, és gyakorlatilag ezáltal folyamatosan alszik 6-7 órát. Így legalább azt a programot megszokja, hogy éjszaka - sötét - alvás.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak így lehet csinálni, csak azt, hogy bátran tedd azt, ami Neked jó, mert kár ezt az időszakot megkeseríteni a kínlódással. Mert aztán meg jön az a szakasz amikor már tudatosan akar hozzád bújni, aztán meg sok gyerek fél éjszaka. A lányom még 8 és fél évesen is átjön néha ezért... Szóval igazán vége nem tudom mikor van.

2013. nov. 7. 09:24
a tej szerintem is rossz ötlet, pont azért, amiért leírták előttem. ha ilyen gyakran kel a fogzás miatt, akkor érdemes neki este egy kis nurofent adni. végülis ez olyan mint a fogfájás, nappal nem vészes, de éjjel nem tud tőle nyugodni, és így te sem, már ha csak a fogzás a baj
2013. nov. 7. 09:21

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű tanácsokat. Akkor megpróbálom benne hagyni az ágyban sötétben(míg megmelegítem neki a tejet) az hátha segít.

És akkor jobban gyakorlom a türelmet is :) Nem tudom ki hogy van vele, gondolkodtunk a kistesón is, de én így nem merem bevállalni (éjszaka rohangálhatnék közöttük) majd később.

25. hajini
2013. nov. 7. 09:21

hehehhe...nincs praktika :D

Az enyém 4 éves lesz, és a mai napig felkel éjjel 1-2x. csak kitartás...lehet mindenre fogni, cumi, pelenka, ujjszopás bla bla..az egyik felkel, a másik nem..csak nehéz túlélni :)

24. 31c7cb1532 (válaszként erre: 19. - Orsibigyu)
2013. nov. 7. 09:16
Próbáltam azt, hogy benne hagyom az ágyában(míg én kimegyek megmelegíteni neki a tejet), de akkor magánkívül üvölt és mindenkit felébreszt. Ha felveszem és kiviszem arra megnyugszik, mert tudja, hogy kapja a tejet.
2013. nov. 7. 09:16
Latom tejes. Az enyemek is. Ne vedd ki, inkabb picit sirjon mig elkeszited, mert az erdekes ahogy melegitgetsz es felveri. Minnel kevesebb inger erje.
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Orsibigyu)
2013. nov. 7. 09:15

Így van. Igaz. Én is a 3. gyerekemnél jöttem erre igazán rá. Se pelenkázás (csak vész esetén esetleg), se villany, se semmi. Jó, az igaz, hogy tápszeres babánál ez szinte lehetetlen, vagy nehéz. Bár akkor is jobb lenne az ágyába hagyni, ott etetni minimális fénnyel. De legjobb ilyenkor ebből a szempontól a cicizés. Persze, ha van.


A másik igazság meg az, hogy igazán stabilan 2 éves kortól alszanak a gyerekek. Addig vannak jobb-rosszabb szakaszok, de egy 15 hós ritkán alussza végig az éjszakát. Ez a két év eddig mindhárom gyerekemnél víválasztó volt, pedig nagyon mások.

21. 31c7cb1532 (válaszként erre: 18. - Lina816)
2013. nov. 7. 09:14
A cumit elutasítja, de van egy játéka( ami az ágyrácsra akasztható) és azt fogja illetve az ujját szopja elalvásnál.
20. orsibigyu (válaszként erre: 13. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:13
Nekem 2 fiam van. 3 eve minden ejjel felkelek : szopi miatt eloszor, utana odaadtam neki a cumisuveget, nem talalja meg neha, most pisiltetni. Egy anyuka megszokja, csak nem mindegy mennyit toltesz ebren.Ezert kell vigyazni, hogy ne verd ki az almot a szemebol.
19. orsibigyu (válaszként erre: 4. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 09:09

Nincs idom vegigolvasni a hsz.kat, de mar elso ranezesre kezdem latni mi a baj. Felkel, beszelget, felkelsz kiviszed, elkeszited a tejet visszamesz.

Alapszabaly, hogy a gyerekhez nem beszelunk ejszaka, nem hurcoljuk, nem kapcsolunk nala eros fenyt. Elore kellene elkesziteni a cumisuveg teat, vizet, es az agyaban kellene hagyni.

2013. nov. 7. 09:06
Cumizik? Nálunk azért kelt sokszor mert nem találta a cumit. Adtam a szájába és a két kezébe egy-egy cumit, utána végig aludta az éjszakát. Már nem! Most lesz 3 éves. Nincs olyan éjszaka, hogy ne ébredne, de annyi hogy sutyiba átszökik az ágyunkba, persze engem azért felébreszt... :-)
17. 31c7cb1532 (válaszként erre: 12. - EsztyMorgan)
2013. nov. 7. 09:02
Ha erőszakkal szeretném leszoktatni akkor hagynám egész éjszaka üvölteni (sógornőm ezt csinálta már az elején, ott nem is sír éjszaka a gyerek). Itt nem csak a saját "kényelmemről" van szó, a gyerek is kiegyensúlyozottabb napközben, ha kevesebbszer ébred. A fogzásra én is gyanakszom, ha bekenem az ínyét fogzássegítővel éjszaka nem jobb a helyzet sajnos.
16. cooltim (válaszként erre: 13. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 08:57

Sajnalom! :-(

Tudom, milyen erzes ez!!! Katasztrofalis. Teljesen kifarad tole mindenki!

15. f6390e6b9b (válaszként erre: 2. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 08:57
Nálunk ugyanez volt a helyzet!Vizet ő sem fogadja el,de a teát igen,ha elkezd nyöszörögni a kezébe nyomom a cumisüveget,iszik egy két kortyot és alszik tovább.Maximum pisilni kel ki az ágyból,de ha csak úgy felsír elég neki a cumisüveg és szépen alszik tovább.
14. cooltim (válaszként erre: 10. - Szuszi79)
2013. nov. 7. 08:56
Nem akarok en senkit ijesztgetni. Tudom,milyen erzes ez! Mindig biztam mindenben a lanyommal. Volt olyan, hogy sikerult egy hetet ataludni vegig. Mar orultem... Aztan ujra kezdodott minden. Nekem a gyerekorvos azzal magyarazta, hogy a Vandanak nagyon elenk a fantaziaja, eles eszu, eleven lany. Ezert ejjel ujraeli az osszes napkozbeni dolgot, ami tortenik vele. Vanda soha semmit nem kert ejjel, sem vizet sem mast. Csak megebredt, kiabalt nekem. En mentem hozza es 5 perc mulva aludt is vissza.
13. 31c7cb1532 (válaszként erre: 9. - Cooltim)
2013. nov. 7. 08:55
Hát ezzel most nem vigasztaltál meg...:) Meg ezzel tényleg az a baj, hogy hónapok óta ez megy(és így kellőképpen fárasztó) és napközben sem alszik sokat(1,5 órát).
2013. nov. 7. 08:53

A fogzás az ilyen. Az én lányom 16 hónapos.. jó pár hétig ha 100x nem keltem hozzá éjszaka egyszer sem. Ilyenkor ha már nagyon muszáj akkor adok neki Algobabyt az pár órára "kiüti". Volt egy jó egy, másfél hetes időszakunk mikor viszonylag jól aludt éjszaka (1-2x keltem hozzá, akkor is általában azért, mert vagy tea kellett neki vagy félúton elakadt a kiságyban) de most megint ott tartunk,h többször kelek hozzá. Persze,h fárasztó de úgy gondolom erőszakkal nem lehet hozzászoktatni semmihez pláne nem azért,h neked jobb legyen.

Nálunk pl. vasárnap a lányom megy a nagyszülőkhöz aludni. Mi így oldjuk meg,h én is pihenhessek.

11. 31c7cb1532 (válaszként erre: 8. - 4740439ec6)
2013. nov. 7. 08:48
Azt is próbáltam, tettem párásított a szobájába, de sajnos nem jött be. A vizet ilyenkor nem fogadja el.
10. Szuszi79 (válaszként erre: 9. - Cooltim)
2013. nov. 7. 08:48
Ne ijesztgess minket! :-) Az én kislányom most volt 1 éves és ma éjszaka is 4x ébredt, 1-2 óránként. Borzasztó! És már én sem tudok mit tenni. Nagyon fárasztó!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook