Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Grillpartira fórum

Grillpartira (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Grillpartira

14. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2016. júl. 13. 16:01

Szerintem sem f-el akarta írni és ha már darált, akkor legyen csípős:)))


A barbecue szószt én a saint louis bbc szószról koppintottam: ketchup, víz, mustár, hagyma, fokhagyma, csípős paprika, gyömbér, méz (vagy édesítőszer) almaecet, bors. Ezeket összefőzöm kb 20 percig lassú tűzön és lehűtve tálalom. Megmondom őszintén, tudom, hogy az amerikaiak a sütés közben is mindenhova kenyeszelik a barbecue szószt, de mi kipróbáltuk és csak mindennek odaégett íze lett, így csak a már kész dolgok mellé adjuk. Nem is értem, hogy az amiknak hogy lesz finom bármi, hogy ebben a szószban sütik ki? Vagy direkt az odaégetett ízt szeretik, fogalmam sincs...

2016. júl. 13. 15:55

Egyébként jobb köret egy jó kis káposztasaláta, narancsos-mazsolás káposztasaláta vagy egy babsaláta, mi ilyeneket szoktunk. És előételnek szoktam bruschettát vagy töltött peperoncinót kínálni (saját termés, paradicsompaprika, aminek kivájom a belsejét, ecetes-fehérboros vízben egy percig blansírozom és utána a belsejébe olívabogyót, kapribogyót dugdosok, befőttesüvegecskékbe teszem, felöntöm olívaolajjal)


Magamnak rendszerint csak zöldségekből csinálok nyársat (padlizsán, cukkini, paprika, gomba, hagyma). Ezek jól grillezhetőek, a padlizsánt felszeletelve be kell sózni és a só kiszívja belőle a keserű levét (ami egy emésztést gátló anyag), utána letörölni a sót, cseppeket és ezután kell grillezni:)

2016. júl. 13. 15:55

Persze lehet kötözködni, nekem mindegy milyen paprika, én ha grillezek, majd biztosan a saját ízlésemnek megfelelőt fogom használni.

Gondolom mások is.

11. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2016. júl. 13. 15:51

(A ketchupot összekeverjük frissen darált feferónival vagy chilipaprikával, őrölt borssal és sóval.)


Nem peperónit írt, hanem feferónit, azért gondoltam, hogy a kezdő p-betűt hagyta le:

feferóni = pfefferóni


[link]


Hogy a csípőset, vagy az édeset választja valaki, ízlés kérdése.

Valóban kár kekeckedni, a lényeg, hogy paprika.

10. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Bichi)
2016. júl. 13. 15:45
:D
9. gribedli*** (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2016. júl. 13. 15:44

A pepperoni az nem csípős paprika, hanem sima édes paprika (mondjuk akkor is rosszul van írva mert egy P, peperoni és ez így többes szám is, hogy kekeckedjek:D)


Szóval peperone(i)= édes paprika pl a kaliforniai vagy a magyar tv paprika


A csípős paprika pedig peperoncino (mert kisebb, de erős), de ez is egy ilyen összefoglaló név, minden csípős paprika egyben peperoncino is, viszont mindnek megvan a neve (jalapeno, carolina reaper, scorpion, bhut jolokia és és tovább).

8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Bichi)
2016. júl. 13. 14:27

Persze, mint amikor:

ifjú férj hazamegy a munkából, kérdi a feleségét, mit főztél, az odamutat a tűzhelyre, és mondja, hogy nem érti, mindent úgy csinált, mint ahogy a szakácskönyvben írva van, mégis kemény a hús.

A férj, de hát alá sem gyújtottál!!

Ja! az nem volt benne a szakácskönyvben!


Szóval, sohasem tudni, valóban kik olvassák ezt a cikket. Esetenként még jól is jöhet egy-egy ilyen alapvető infó. :))

2016. júl. 13. 13:43
Hát tényleg az alapoktól van leírva, a "nyársat ne felejtsük el megfordítani" :)
6. 328e1b30ab (válaszként erre: 4. - 115cd46046)
2016. júl. 13. 12:46
Pepperoni paprika, ami csípős. Több nyelvben pf-fel írják, gondolom innen az elmés következtetés, hogy f-fel kell ejteni vagy fonetikusan írni.
2016. júl. 13. 10:41

(A ketchupot összekeverjük frissen darált feferónival vagy chilipaprikával, őrölt borssal és sóval.)


Gondolom, hogy lemaradt egy betű az elejéről, és Pfefferónit akart írni. Gyakorlatilag csípős paprika, lehet kapni akár csöves alakban, vagy már eleve darálva, mint az egyéb tört paprikát is.

2016. júl. 13. 10:04
mi az a feferóni?
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. júl. 13. 09:53

Köszi a cikket.

Én még csak most játszom a gondolattal, hogy rá kellene állni esetenként a grillezésre is.

Azzal, hogy leírtad a különböző pácokat, és hogy mikor célszerű, vagy mikor a jobb fedett grillezést, vagy éppen fóliába tekerve a kajákat, stb. stb. nekem sokat segítettél. Hiszem, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Köszönöm.

Legyen szép napod. :))

2016. júl. 13. 09:30

Hát, nem ennék ezen a konyhán. Húshoz kenyér vagy krumpli és ennyi ...


Nem adnék fel ilyen fantáziátlan, nehéz, silány választékot az asztalra magunknak sem, nemhogy vendégeknek.

2016. júl. 13. 09:08
Mivel elérkezett a grillezős-sütögetős, laza kerti partik időszaka, az alábbiakban ötleteket kínálunk a grillezéshez.

A nyári időszak nagy lehetősége a kerti partik szervezése. A családi ház teraszán vagy a kertben tartott hétvégi összejövetel nagyon kellemes, felszabadító és stresszoldó élmény, hisz a hangulat laza, nem kell merev szabályokhoz kötni sem magunkat, sem a vendégeket.

Ugrás a teljes írásra: Grillpartira

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook