Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GRAWE biztositás fórum

GRAWE biztositás (beszélgetős fórum)

12. Pékkislány (válaszként erre: 11. - Ibolya59)
2014. dec. 11. 00:01
Így igaz! :)
11. ibolya59 (válaszként erre: 7. - Gumicsiga1)
2012. aug. 30. 00:17

Be irsz butaságot irsz és le lépsz

Kár hogy másoknak a véleménye már nem is érdekel

Bárcsak mindenki ismerhetné a GRAWE t

nincs jobb sok ismerösömnek segített

10. ibolya59 (válaszként erre: 7. - Gumicsiga1)
2012. aug. 14. 00:32

Bocs de nem tudod mire mondtál nemet

Igaza volt a szüleidnek

Sajnos téged csak a ma érdekel és ez a jövönkről szól majd rá jössz ha nem kapsz nyugdíjat

Életjáradék mond neked ez valamit?

Ha nem érted járj utánna Hogy ki a tróger?remélem mihamarabb megtudod,/örülnél még neki/

2012. febr. 28. 13:56
Ja és nem dolgozom a grawe-nál
8. direkt (válaszként erre: 7. - Gumicsiga1)
2012. febr. 28. 13:54

Imádom azt hallani, hogy azt mondták és halottam. Mielőtt hosszútávra kötsz egy szerződést, olvasd már el és nézz utána, hogy vajon az élet helyzetednek megfelelő helyre teszed a pénzedet.


„Igazi tróger népség” !

Ki? A szüleid vagy a GRAWE?


Talán a szüleid értették a dolog lényegét! És úgy kötötték a szerződést, hogy hosszútávon felhalmozzanak egy tőkét a részedre és nem arra számítva, hogy néhány év után bontod a kötvényt. (nem ezt a célt szolgálja)

Valóban, ha 20 éves kötvényt bontasz a tizedik évnél, akkor veszteség nélkül kiveheted a pénzedet! Ami persze ebben a formában nem igaz (visszaváltási érték + nyereség)

Olvasd végig ujjból a táblázatot!

Ha megloptak, akkor tégy feljelentést, és ne vádaskodj!

3. év.. (maradékjogok) olvass utána!

Már bocs de nincs kisbetűs rész. Mind 12-es betűmérettel van írva, csak te nem olvastad el rendesen.


Hogy mit kaptál érte? Egy szolgáltatást! Amit te nem vettél igénybe, ennek viszont örülj!


„Fundamenta” ?? Talán, még fogalmad sincs róla mi a különbség a két társaság között.

Az egyik többnyire lakás célú megtakarítás a másik életbiztosítás.

Gondolom az elefántot, sem téveszted össze a bálnával csak, azért mert tüdővel lélegzik.

2012. febr. 23. 12:13

Én lizesetthez csatlakozok, egy igazi tróger népség a GRAWE az én nevemre SAJNOS kötöttek egy kötvényt évekkel ezelőtt a szüleim egy-két éve én finanszírozom.

A szerződéskötésnél azt mondták,h "akármikor lehet időtartamot változtatni a szerződésnek pl 20ról 10évre" és hogy "veszteség nélkül ki lehet venni a pénzemet".

Ehhez képest ezt a választ kaptam a szerződés módosításra:

"A biztosítási időtartam alatt futamidő módosításra nincs lehetőség."

Ki akartam venni a pénzemet és kiderült, h a 450.000 befizetett forintból csak 160-at áll módjukban kifizetni, mivel a szerződésben lévő táblázatban szereplő évek úgy értendőek,hogy a második évtől számolják az elsőt.

Tehát ha a táblázatban az van,h te a 3. évben 270.000-et kapsz vissza, valójában az 5.évben kapod azt vissza,csak akkor már kb 550.000 lesz befizetve..

Életem egyik legnagyobb hibája volt,hogy belementem, szó szerint megloptak több száz ezer forinttal a kisbetűs részek miatt,ugyh én senkinek se ajánlom,hogy csatlakozzon,mert a kifizetésekkel is hadilábon állnak!!

Jobb és biztosabb megoldás a fundamenta, ott talán még hasznod is lesz a befektetésedből..

6. lizesett (válaszként erre: 5. - ZOLI678)
2010. ápr. 29. 17:26

Örülök, hogy kivesézted a mondanivalómat. Talán a Grawe-nál dolgozol?

Semmi gond!

Nekem ez róla a véleményem, én ezeket tudtam meg!

Örömmel megadnám neked az elérhetőségeit annak az illetőnek aki nem kapott semmit, de mivel személyesen én sem ismerem sajnos ezért nem tudom.

Ha közekedni akarsz, akkor ne itt tedd!

Ez nem vitafórum, hanem egy olyan hely ahol az emberek elmondhatják a véleményüket egy-egy témával kapcsolatban.


Ha egy kicsit "szebben" írtad volna le a mondanivalódat, akkor még talán meg is köszöntem volna, hogy "felvilágosítottál a homályból". De sajnos az utolsó mondatod alapján neked inkább a kötekedés volt a cél.

Sajnálom.

Szép napot!

5. ZOLI678 (válaszként erre: 2. - Lizesett)
2010. ápr. 29. 11:59

"Remélem segítettem valamit!"

Köszi sokat segítettél!


Kiderült, hogy bár voltál 2 konferencián meg beszéltél hozzáértő emberekkel és ahogy írod utánanéztél rendesen ettől függetlenül a leírt dolgaidban van egy pár hiba amit most így elmondok ugyanis abszolút nem vagy képbe. Sértésnek ne vedd csak segíteni akarok!


"nekem mégis bűzlik valami. Garantálják, hogy visszakapom azt az irreális összeget" --->garantált kötvény összeg létezik mint fogalom a Grawenál, amelyet ha elindítod a programot egy kötvény formájában kiállít neked a cég.


"Van benne valami sunyiság, én legalábbis úgy gondolom! "--->nézz utána jobban mert ez nem állja meg a helyét így, ha valakit sunyisággal próbálsz egy fórumon jellemezni kérlek szerezz be bizonyítékokat, csalódott ügyfeleket!


"De! Aki meg tudja mondani pontosan azt, hogy mennyit fogok kapni 20, 25 akár 30 év múlva, az biztosan lódít."---->TÖKÉLETESEN EGYETÉRTEK VELED!

Az nem csak hogy lódít, hanem HAZUDIK. A Grawe fogalmai között ez szerepel: KALKULÁLT Nyereség és KALKULÁLT Lejárati összeg! Amelyet egy 182 éves trend alapján számoltak ki és ráadásúl nem is ígér sokat.


"Ami még nekem nagyon furcsa volt, hogy az üzletkötő nem adta nekem ide a szerződést, otthoni áttanulmányozásra."---->Bár látom sok információt begyűjtöttél, egy elkerülte a figyelmed: www.grawe.hu itt minden infót megtalálsz ami a kötvényedhet tartozik és a biztosítási feltételekben ugyan az van mint amit a tanácsadód nem adott oda!


"És egy tuti. Ha azzal kezdik, hogy szólj a rokonoknak, barátoknak, akkor rögtön ott kell hagyni őket! És ez nem csak a Grawéra érvényes."---> A jó dolgokat mindig a barátoknak, ismerősöknek, családnak kell elmondani. Gondolom te még ilyet nem csináltál soha. Ezek az emberek tőled nem is fognak soha jó információt kapni. De ha egyszer is az életedben ajánlottál a családodnak, barátaidnak akár egy olcsó ruhát vagy egy tescos olcsó szalámit akkor el kell hogy szomorítsalak:(háózatépítő vagy!


"De, hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, hallottam már olyat aki kapott vissza belőle pénzt a futamidő végén, de hallottam olyat is aki meg egy fillért sem! "---->Add meg légyszíves az elérhetőségét annak aki nem kapott semmit, szeretném tőle hallani! Az meggyőzőbb lenne számomra mint ahogy te leírtad!



Remélem segítettem valamit!

Szép napot!

2010. ápr. 20. 20:49

Köszi a hozzászolásokat.


Hát igazából arra lennék kíváncsi hogy akinek már lejárt ilyen kötvénye az mennyit kapott?

"lizesett" igaz írta hogy valaki kapott valaki nem.

Mi is kötöttünk egy ilyet , most lenne a harmadik nem kis összegű befizetésünk,és egy független emberke,azt tanácsolta hogy ne fizessük be és szüntessük meg mert nem fogják kifizetni az ígért pénzt.

Akinél mi kötöttük ő ígéri hogy megkapjuk,de természetesen ez nincs leírva sehová.Ami persze minden biztosítóra igaz.

Most légy okos domonkos.....

3. psycheee (válaszként erre: 1. - Lepkécske...)
2010. ápr. 20. 09:26
A szüleimnek évek óta van. Mire vagy kíváncsi? Bármit meg tudok kérdezni tőlük.
2010. ápr. 20. 09:24

Nekem ugyan nincs ilyen kötvényem, de rá akartak beszélni.

Elmentem 2 konferenciájukra, beszélgettem hozzáértő emberekkel, az üzletkötövel, szóval utánanéztem rendesen, de nekem mégis bűzlik valami. Garantálják, hogy visszakapom azt az irreális összeget, de én még mindig nem hiszek egyik ilyennek sem. Van benne valami sunyiság, én legalábbis úgy gondolom!


Az igaz, hogy biztosnak tűnik az ami 182 éve müködik, de azt mégis elfelejtik mondani, hogy az országban kalózbiztosítóként kezdte pályafutását, mert itthon nem volt működési engedélyük. (Ráadásul, ha jól emlékszem akkor valami piramis-rendszer alapján dolgoztak) No, persze attól ma már lehet szabályos a Grawe.

De! Aki meg tudja mondani pontosan azt, hogy mennyit fogok kapni 20, 25 akár 30 év múlva, az biztosan lódít. Hozamfüggő az egész, így elég kicsi az esélye, hogy pontosan számoljunk. Jobb esetben többet kapsz, rosszabb esetben pedig kevesebbet. Lehetetlen megmondani a pontos lejárati összeget, mert függ az inflációtól, az éves díjak emelésén, és hogy mennyire lesznek sikeresek a befektetései.


Ami még nekem nagyon furcsa volt, hogy az üzletkötő nem adta nekem ide a szerződést, otthoni áttanulmányozásra. Azt mondta, hogy majd ha kötök. Na puff...

Ráadásul velem az üzletkötő túl erőszakos volt. Több óráig próbált meggyőzni, hogy nekem ez tuti jó lesz, ha kötök, majd mikor már megbeszéltük hogy nekem ilyen nem kell, akkor szánalmasan és bunkó stílusban közölte, hogy nekem milyen rossz lesz az életem, hogy ezt nem kötöttem meg! :)


És egy tuti. Ha azzal kezdik, hogy szólj a rokonoknak, barátoknak, akkor rögtön ott kell hagyni őket! És ez nem csak a Grawéra érvényes.


De, hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, hallottam már olyat aki kapott vissza belőle pénzt a futamidő végén, de hallottam olyat is aki meg egy fillért sem!


És legnagyobb eséllyel mindegyik képviselő vagy üzletkötő azt fogja mondani, hogy az ő termékük a legjobb a piacon. Vagy legalábbis versenyképes. És legyen szó akármelyik pénzintézetről.


Remélem segítettem valamit!

Szép napot!

2010. ápr. 19. 12:46

Azt lenne a témám hogy van e valakinek ilyen kötvénye?

És hogy mik a tapasztalatok vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook