Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Görögországi tapasztalatok fórum

Görögországi tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. júl. 31. 22:17
Valaki esetleg mostanában Asprovaltára?Vagy ehhez kapcsolódó valami élmény?
2008. júl. 19. 13:05

Sziasztok!

Hazaértünk Görögországból! A tenger nagyon szép volt! Több partrészt is megnéztünk,de nekem Paralia jött be a legjobban! Athénba is elmentünk,az Akropolisz nagy élmény volt!

De sajnos csak egy hetet maradtunk,mert a másik pár teljesen kikészített engem és a páromat és jobbnak láttuk hazajönni! :(

Az utazás: Röszkénél sokat kellett várni(kb 2 órát), Macedóniába csak úgy engedtek át,hogy fizettünk nekik 10 eurót(ezt minden magyartól elkérték)! Rendőrökkel nem találkoztunk,csak magyarországon igazoltattak hazafele! Görögországban az utak elég rosszak,az autópálya az jó!

Voltunk a Meteoráknál,az nagyon szép,bementünk egy kolostorba is. Nőknek hosszú szoknya és fedett váll, férfiaknak hosszú nadrágot kell viselni!

Az Olymposnál is voltunk,szép volt a kilátás,de semmi extra(ebben csalódtam).

De a part az nagyon jó volt,tényleg nagyon sajnálom,h csak 3 napot tudtunk ott tölteni! :(

neo Pori-t nem ajánlom senkinek,az nagyon nyugdíjas hely,és a víz is koszos!

Most ennyi jutott eszembe,de ha van kérdésetek írjatok nyugodtan!

2008. jún. 26. 15:03
oké! Köszönöm szépen mégegyszer! Remélem minden rendben lesz!
80. borbelya (válaszként erre: 78. - E5f926c705)
2008. jún. 26. 12:33
Mindenképpen várom az élménybeszámolót! És a szerb zsarukra tényleg vigyázzatok, főleg a magyarokra pikkelnek, ott tényleg tartsatok be minden táblát, mert nagyon gusztustalanok!
79. zezsua
2008. jún. 26. 08:10

A meteoráknál én is voltam és tényleg páratlan,mi Sartin voltunk 2x és parálián,de sarti az jobb.Olyan tiszta vizet még sehol nem láttam.

Görögestre is menjetek.Amugy mi is autóval voltunk tavaly ketten nyomtuk le,főleg én,mert a mi kocsinkkal voltunk.Egyáltalán nem gáz.Vigyázni kell a trafira szerbiában,mert az össszeset bevetették,hogy lehuzzák a külföldieket.Minket is megbüntettek 40 eu-ra.Nagyon jó pihenést,irigyellek

2008. jún. 26. 07:04

Köszi szépen!

Én most megyek először külföldre nyaralni! Már nagyon várom! Szerencsére elengedtek a szüleim,de nem volt könnyű rávenni őket!

Majd ha hazaértem mesélek! :)

Ti mentek vmerre nyaralni?

77. borbelya (válaszként erre: 76. - E5f926c705)
2008. jún. 25. 19:59
Tyűű el sem tudom mondani mennyire irigyellek. A kisfiammal vagyok most itthon, nem tudunk menni nyaralni, de ha tehetem majd, 100% hogy Görögországot választom. Jaaa és egyetek rengetek gyrost, isteni:)Meg egy napfelkeltét, és naplemetét ki ne hagyjatok! Reméelm jól fogjátok magatokat érezni!
2008. jún. 25. 18:20
Köszi a tanácsokat borbelya! :)
75. borbelya (válaszként erre: 74. - E5f926c705)
2008. jún. 25. 14:55
A meteorákhoz mindenképp menjetek. Le a kalappal, hogy bevállaljátok kocsival, de nagyon irigyellek is egyben. Görögország gyönyörű! Athénba durva meleg lesz, mert a fehér kövek még jobban visszaverik a napot, és ott elég sok a zsebtolvaly, arra figyeljetek. Jó utat!
2008. jún. 24. 14:49
Mi 4-én indulunk Görögországba. Kocsival megyünk,2 pár vagyis összesen 4-en! Először Tesszalonikibe megyünk. Athénba is el fogunk nézni! Hova lenne érdemes még elmenni? Adjatok ötleteket! Köszi! :9
73. zezsua (válaszként erre: 67. - Zedy)
2008. jún. 13. 23:21
igy vagyok vele én is: IMÁDOM!
72. Franc22 (válaszként erre: 68. - 9554ed1dc0)
2008. jún. 11. 08:29

Paráliáról csak jót lehet szerintem mondani. Én két éve voltam kint és én nagyon jó volt és rengeteg élménnyel tértem haza. A táj szép, az élet éjszaka kezdődik, az árak elfogadhatoak. Ha tehetitek térjetek be a Taverna nevű étterembe, és a mcdonald's-ba. a Görög gyrost is kostoljátok meg isteni. A templom nagyon szép, én a halottak emlékére még gyertyát is gyújtottam. A meteorákhoz láétogassatok el, mert nagyon szép és érdekes. Ja itt a papucs vagy a lapostalpú viselet ami inkább elkél.

Melyik hotelba mentek?

Szép nyaralást és rengeteg élményt

71. nunu
2008. jún. 3. 08:40
Három és két éve voltunk kint,de mi ismerőshöz mentünk.Húszéves barátság után jutottunk ki.Azt kell mondanom,hogy a tenyerükön hordoztak!Otthon éreztük magunkat.Soha nem feledjük azt a szeretetet,amit ott kaptunk!
70. nunu
2008. jún. 3. 08:38
Három és két éve voltunk kint,de mi ismerőshöz mentünk.Húszéves barátság után jutottunk ki.Azt kell mondanom,hogy a tenyerükön hordoztak!Otthon éreztük magunkat.Soha nem fedjük azt a szeretetet,amit ott kaptunk!
69. b59d693a46 (válaszként erre: 68. - 9554ed1dc0)
2008. máj. 21. 23:19
Mi nyaraltunk ott pár éve, szuper volt! Jó nektek. :)
2008. máj. 21. 22:28

2 hét mulva ilyenkor már paralián leszek:)

Nagyon várjuk már elöször megyünk görögökhöz.Paraliárol sok jot és rosszat is hallotam remélem jo lesz.

67. zedy
2008. máj. 21. 21:48
2004 óta nyaralunk Sartin, és ez idén se lesz másként, már hagyomány! Egyszerűen imádom!
66. zezsua
2008. ápr. 25. 13:26

Háromszor voltunk Görögbe nagyon imádtam és visszamennék.Sartin 2x és Paralián 1x.

Mivel nekünk a viz volt a legfontosabb ezért Sarti jobb volt kristálytiszta viz.Paralián nyüzsgő éjszakai élet,de a viz nem tetszett annyira.Aki egyszer volt Sartin az már csak a tiszta vizbe vágyik.

2008. jan. 28. 16:47
Kétszer voltunk és nagyon gyönyörű hely.Legközelebb ha lehetőség adódik rá akkor megint oda mennénk.
64. gabima
2008. jan. 3. 12:53
Kétszer voltunk Görögországban, és olyan jó volt, hogy idén is oda megyünk. Először Korfun, repülővel, félpanziós ellátással. Szuper volt. A szoba egyszerű, de tiszta,de hát ott tartózkodtunk a legkevesebbet. Az ellátás nagyon jó volt, sokféle, nagyon finom ételből lehetett választani.A szállodában minden este programok voltak. Korfu nagyon szép, sok a zöld, tele van olajfával, és fa méretű leanderekkel. A víz tiszta, meleg,(június végén) fokozatosan mélyülő. Két hétre mentünk, de a fiaim megsiratták a hazautazást. Tavaly Kos szigetére mentünk, szintén két hétre. Alig kerül többe, mint az egy hét, mert a repülőjegy a drága, és a fiúkra még kapunk gyermekkedvezményt. All inclusive ellátásunk volt, a kaja még jobb, mint Korfun, a gyerekekkel külön foglalkoztak. Kirándultunk egy vulkánszigetre, ez volt a legszebb az egészben. És a lényeg: a görögök nagyon lazák, (túltesznek az olaszokon is), soha nem sietnek, igazi életművészek. Mi is átvettük ezt, és két hét alatt kipihentük az egész évi hajtást.
63. ALLICS
2007. nov. 20. 14:42
Mi minden évben elmegyünk görögbe(ktéta rodosz korfu halkidiki-félsziget stb..)Imádjuk!!!Sok barátunk is van már ott valamint olyan helyk ahová visszajárunk.idén korfun voltunk 2szor
62. mongi
2007. aug. 31. 20:43

Mi ma jöttünk haza Sartiból.2 nappal korábban,mint gondoltuk.A tengerpart,strand,vidék nagyon jó volt,viszont az apartman pocsék.Kissé átvertek bennünket(utazási iroda),s így nem igazán tudtuk élvezni az egészet.

Azt hallottam,hogy a görög emberek nagyon vendégszeretőek-hát...elég unottak voltak mindenhol.

A kaják nagyon ízlettek,főleg az édességek!

Ami még nem volt annyira jó,hogy szinte csak magyar turisták voltak mindenhol,s ezért inkább balatoni hangulatú volt az egész.

61. Csibe78 (válaszként erre: 60. - 8b68ade120)
2007. aug. 30. 14:08

Hát ez tényleg szörnyű, főleg, hogy még szálloda is volt!

Mi kétszer voltunk görögöknél. EGyszer Korfun, csodálatos, nagyon tetszett, az emberek nagyon aranyosak, a boltok tele voltak szebbnél szebb kis ajándéktárgyakkal. Az apartman ahol laktunk, tiszta, csendes, csak magyarok lakták, a tengerparttól 5 percre. Ez volt az előnászutunk!

A második alkalommal Krétán voltunk, ez volt a rendes nászutunk! Ez a sziget is szép, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Ez inkább egy kicsit kavicsosabb, kopárabb, de azért itt is találtunk szép eldugott kis helyeket :) A szállásunk itt is rendes, tiszta volt. Bár itt csak 1 héten egyszer jöttek takarítani, míg Korfun 2 naponta. A szobából a tengerpartra lehetett volna látni, ha egy betonkerítés nem takarja el a kilátást. De ennyi kellemetlenség bele fért :)

Ja, mind a két helyen 2 hétig voltunk, és nagyon remélem, hogy Korfura még visszajutunk :D

2007. aug. 27. 18:46
Hat itt mindenkinek tetszik Gorogorszag? En voltam ott es borzalmas volt. Athenban voltunk. Eredetileg ket hetre mentunk, de egy het utan hazajottunk. 4*-os all inclusive szalloda volt. A kiszolgalas szornyu. A portas nem nyitotta ki az ajtot, elnezte, h szenvedjek a csomagokkal. A nappaliban a tukor csak ott volt megtisztitva, ahol beleneztel. Lehetett latni, h korben tiszta zsir.A torulkozot sem csereltek, megha kertuk akkor sem. Mi pont szilvesztekor voltunk. Kertunk a szobaba ejfelre pezsgot. Hajnali fel 3-kor hoztak! Mondvan, sok elfoglaltsaguk volt. A varosban egy hentesnel a kutya bennt kakilt a hentesboltba. Fuj! Akartunk venni valamilyen ajandekot az ismerosoknek, de minden csak muanyagbol volt. Kerdeztem, valami porcelanbol vagy uvegbol van-e? Csak kinevettek. Ugyhogy inkabb a masodik egy hetre Magyarorszagra mentunk es sokkal jobb volt. MO-n meg tudjak, hogyan banjanak a turistaval. Gorogorszagban mar nem tudjak. En nem ajanlom, hogy oda utazzatok.
59. hch105
2007. júl. 2. 15:33
Sziasztok! Szeptemberben utazunk Krétára Palatisas-ba az Alexandros apartmanba. Valaki járt már ott? Infókat gyűjtök.
58. 4916977221 (válaszként erre: 56. - Tünci77)
2007. jún. 13. 23:24
Szinte mindig Görögországban nyaralunk, 2 éve voltunk Zakynthoson, imádtam. Láttatok teknőst?
2007. jún. 13. 22:35

Mi Korfun és Krétán voltunk! Az első az elő nászutunk volt, a második a rendes nászút. Korfu gyögyörű volt. És én Sissi mániás vagyok, és ez nekem tényleg nagy élmény volt, hogy láthattam az Achilleion-t.

Kréta is szép volt, de nekem Korfu azért tetszett, mert kicsi, és 2 hét alatt keresztül kasul bejártuk robogóval. Kréta egy kicsit kietlenebbnek tűnt, Korfu zöld paradicsomához képest.

2007. máj. 20. 13:07

Sziasztok!

Mi most jöttünk haza Zakynthosról.

Nagyon jól éreztük magunkat, a táj győnyörű volt! Már nem először jártunk Görögországban, de az emberek itt voltak a legvendégszeretőbbek. Mi legalábbis így éreztük. Bár igaz görögben mindenhol ilyenek az emberek. Mindenkinek csak ajánlani tudom Zakynthost!

55. 'szti (válaszként erre: 53. - Kingi7)
2007. máj. 20. 12:18
van itt róla egy fórum, mindjárt megkeresem, mégse a görög topicba való :-)
54. gpetra (válaszként erre: 53. - Kingi7)
2007. máj. 20. 12:18

Szerintem Mallorca szebb, mint Korfu. Legalábbis nekem jobban tetszett, és sokkal jobban is éreztem magam.


Kanári-szigetek közül Teneriffén voltam, gyönyörű!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook