Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Görögországban nyaralók, segítsetek! fórum

Görögországban nyaralók, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 4. 21:39

Szép estét! :)


Nagyon köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! :)


A barátommal végül Lefkadat választottuk, mert beleszerettünk a gyönyörű kék vízébe. :) Zakynthoson agyaltunk még nagyon, de most buszozunk először görögbe, és nagyon hosszú oda az út. Nem merjük bevállalni.


Lefkadan járt már valaki közületek?

24. Nyulacska88 (válaszként erre: 10. - Timó 8)
2012. jún. 2. 17:20

Elnézést a késői válaszért, remélem még aktuális a dolog.


Nos, véleményem szerint Sarti - bár homokos partos, de tömegnyomor van, és totál magyar falú. Ha magyarokkal akarnék együtt lenni, a balatonra mennék.


Zakyntoson mi Limni Keriou-ban voltunk, a part homokos, a tenger is, és lassan mélyülő.A hely totál csendes, kikapcsolódásra abszolut alkalmas. A parttal szemben van egy sziget, ahova a teknőcök teszik le a tojásaikat, így hajóforgalom szinte egyenlő volt a nullával. Mi egy apartmanházban voltunk és mivel szeptemberben voltunk ott, azaz utószezonban, félárra alkudtuk a szállást.


Szórakozás viszont nem volt a faluban, számunkra ez nem is volt szempont, mivel nagymamával és kisgyerekkel voltunk. Ha erre vágytok, akkor érdemes kismotort bérelni, vagy autót és azzal beszaladni esténként Zakyntosba ( 15 km.

23. erosz
2012. máj. 20. 22:21
Szia!Én Platamonasban voltam.Barátságos,minden igényt kiszolgál olcsón, nincs messze az Olimposz, a Meteorák, és Skiathos, ahol a Mamma Mia című film több jelenetét forgatták.Októberben voltam,jó idő volt..
22. Beuu84
2012. máj. 18. 12:42

Amugy mar kezd kirajzolodni hogy hova mennel vagy meg inkabb az info gyujtesben vagy?

A megfelelo heyszin kivalasztasanal azt is gondold at hogy nagyobbreszt pihenni szeretnel vagy aktivabban eltolteni vagy akar vegyesen. Bar Gorogorszagban mindenhol van valami csodas latnivalo.

Zakynthos pl. nekunk maximalisan kielegitette mindenfele igenyeinket,pihenes, turazas, kirandulas, romantika, buli...;-))

21. Beuu84 (válaszként erre: 20. - Timó 8)
2012. máj. 18. 12:36

Koszi;-)) Ebbol is latszik hogy mennyire imadjuk azt a helyet!!


Repulovel szoktunk menni(Irorszagbol) es a Caravel Hotel Zante-ban szoktunk megszallni, de nagyon sok jo, szinvonalas szallast lehet talalni apartmanok is vannak szuperek.

20. Timó 8 (válaszként erre: 19. - Beuu84)
2012. máj. 17. 15:06

Köszi, hogy írtál! :) Tökjó Zakynthos reklámozó vagy! :D

Mivel szoktatok menni?

Melyik szállodában szálltatok meg?

19. Beuu84
2012. máj. 15. 22:50
En is Zakynthost tudom a legjobban ajanlani nekunk az a mindenunk. 2x voltunk es alig varjuk hogy ujra mehessunk. Mi szallodaban szoktunk lenni felpanzios ellatassal, nekunk az bevalt, mindig boseges volt a valasztek es nagyon izletes.Zakynthoson belul Tsilivi(nincs messze a fovarostol) udulohelyre jarunk, nagyon szuper barok ettermek vannak ahol kulonbozo animaciokkal szorakoztatjak a vendegeket.Rengeteg bazaros van, jokat lehet este setalni, nezelodni, meg van a hangulata.Osszessegeben mindenkinek ajanlani tudom, de ha valaki orult bulikra, zajos estekre fiatalokkal teli nyuzsgesre vagyik akkor Laganas nevu udulohelyet ajanlom. Sok latnivalo van, rengeteg hajos utakat szerveznek. Egyszoval Gyonyoruu!!
18. jstefan (válaszként erre: 13. - Timó 8)
2012. máj. 15. 21:58
Ha a görög nép arra kényszerül hogy visszafoglalja a külföldi milliárdosok tulajdonában lévő nagy hasznot hozó üdülőterületeket akkor az valószínű hogy nem lesz egy békés akció,ezt előre megjósolni senki nem tudja.
17. Ami. (válaszként erre: 11. - Timó 8)
2012. máj. 15. 21:11
Hát nem tudom ilyen nyaralós sétálóutcákon mi a különbség,van recepció,de felmész a szobádba,ahol egy fürdő van,konyha közös az emeleten.2őt is próbáltunk,szempont volt h kilépünk és a tenger a szánkba legyen,egyszer összejött,a másiknál 5 perc volt,kibírtuk:) Olyan 60 euro 1 éj.Én visszavágyom,de most Bulgáriát próbáljuk ki,mivel itt már 2szer voltunk.Tavaly Horvát volt porondon,oda majd babásan megyünk vissza,Izrael meg egyszer volt,de csodálatos hely,viszont kétlem h visszajutok valaha.
16. Roza78
2012. máj. 15. 19:31
Epanomit ismeri valaki nyaraltatok mar ott?
15. Timó 8 (válaszként erre: 14. - Emi1206)
2012. máj. 15. 18:19
Kedves Tőled, hogy szóltál, de a barátom fél a repüléstől, úgyhogy buszoznunk kell. :/
2012. máj. 15. 16:24

Ha még nem foglaltál jegyet, akkor lehet, hogy érdemes ma éjfélig fennmaradnod. A Wizzair 8 éves szülinapja alkalmából 8 millió jegyet 80%-os áron ad.


[link]

13. Timó 8 (válaszként erre: 6. - Jstefan)
2012. máj. 15. 16:24
Valóban úgy gondolod, hogy bezavar a szigeti életbe is? :/
12. Timó 8 (válaszként erre: 10. - Timó 8)
2012. máj. 15. 16:23
"apartman"
11. Timó 8 (válaszként erre: 5. - Ami.)
2012. máj. 15. 16:23

Hotelben vagy apartmanban szálltatok meg?


Köszi a választ! :)

10. Timó 8 (válaszként erre: 4. - Nyulacska88)
2012. máj. 15. 16:22

Szia!


Hűűű, nagyon köszi a részletes választ! :)


Sarti és Olimipic Beach azért nem alkalmas pihenésre, mert tömegnyomor van?


Zakynthos-on is van homokos part? Milyen a tenger? Szupermarketek és szórakozóhelyek is vannak? Te hotelben vagy appartmanban laktál?


Bocsi a sok kérdésért! :)

9. Timó 8 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2012. máj. 15. 16:16
Krétát is dicsérik. Remélem, hogy most mind a tíz napon gyönyörű idő lesz! :)
8. Timó 8 (válaszként erre: 2. - 8f3c54052d)
2012. máj. 15. 16:15

Nagyszerű! :) Engem is magával ragadott a hely, már csak a képek alapján. :D

Igenigen, a hűtő számomra is nagyon fontos tényező.


A szupermarketekben milyenek az árak?


Nagyon köszi, hogy válaszolsz! :)

7. 8f3c54052d (válaszként erre: 6. - Jstefan)
2012. máj. 15. 08:22
A szigeteken ebből semmit nem érezni.
6. jstefan (válaszként erre: 1. - Timó 8)
2012. máj. 14. 22:41
Én a helyedben a következő évre halasztanám , mert a görög államcsőd ami 99% hogy bekövetkezik , pokollá teheti a nyaralásodat!
5. Ami.
2012. máj. 14. 22:37
Mi Parálián voltunk már 2szer is.Thesszalonikitől nem messze,a városi kirándulás ott volt.Mi meg vagyunk elégedve az árakkal a tengerparttal az éjszakai élettel mindennel:)
2012. máj. 14. 16:06

Szia :)


Ha igazi, hamísítatlan görög nyaralásra vágysz, akkor Zakyntos és Thassos az, amit szívesen ajánlok. A magam részéről szeretek olyan helyre utazni, ahol sok a hazai és kevesebb a külföldi, és e két helyen ezt már tapasztaltam.


Sarti és a Olimpic Beach a magyar utazóközönség kedvelt célpontja, hosszú, homokos tengerrel, de pihenésre, kikapcsolódásra véleményem szerint nem igazán alkalmas.


Ha szeptemberben mész, akkor Zakyntos a legjobb választás, mert a hónap végéig kíváló az idő, és a tenger is. Mi szeptember végén jöttünk haza jó pár éve, és reggel 7-kor a kompot még fürdőruhában vártuk, viszont itthon már nagyon hideg volt.


Zakyntos mellett szó az is, hogy mivel szeptember már utószezon, és kevesebb a túrista, ezért apartman esetében tudsz az árból alkudni, csak arra figyelj, hogy reggel-délelőtt érkezz a szigetre, hogy legyen időd apartmant keresni.


Thassos ebből a szempontból " sokkal hidegebb", mivel jócskán északabbra van Zakyntostól, ugyanakkor itt több olyan hely is van, ami elképesztően szép.( pl. a márványbánya, vagy a hihetetlen Tengerszem).


Akár autóval, akár bérelt robogóval mentek, érdemes körbeutazni mindkét szigeten. Ajánlom számotokra a "kiskocsma" jellegű, csak a helyiek által látogatott kajálóhelyeket szemben a puccos éttermekkel. Mi soha nem csalódtunk :)

2012. máj. 14. 15:55
Szia! Én (jó régen) Krétán voltam október végén és tudtunk fürdeni - igaz, csak pár nap volt szép idő.
2012. máj. 14. 15:45
Mi mindig szeptember elején voltunk eddig és tudtunk fürödni. Amiket felsoroltál, azok közül én Zakynthost ajánlom. Egyszerűen gyönyörű, egy kis ékszerdoboz. Bármikor vissza mennék újra. Apartmanba szoktunk menni, mert ahol hotelben voltunk, ott egyiknél sem volt hűtő. Az apartmanban meg van.
2012. máj. 14. 15:41

Szép napot! :)


Idén megyek először Görögországba. Kéne jónéhány vélemény, hogy dönteni tudjak a helyet illetően.

Olimpic Beach-en, Zakynthoson, Sartin, Lefkadan, és Thassoson agyalok.

Apartmanban vagy hotelben éri meg inkább lakni? Mondjuk az tökjó, hogy a hotelben kapsz reggelit, és nem sokkal drágább.

Szeptemberben is meleg még a víz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook