Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Görögdinnye minden mennyiségben szerintetek mehet? fórum

Görögdinnye minden mennyiségben szerintetek mehet? (beszélgetős fórum)


1 2
40. ryta (válaszként erre: 24. - Tejespite)
2011. júl. 7. 11:24

szia,talán a tüneteitek ezzel magyarázhatók:

"Keresztallergiáról akkor beszélünk, ha a szervezet a különböző eredetű, de hasonló szerkezetű allergéneket azonosként ismeri fel. Oka, hogy az allergiát kiváltó pollen egy kis fehérjeszakasza megegyezhet a rendszertanilag távol álló növény egy hasonlóan apró fehérjeszakaszával. Ezért az egyik növény okozta allergia jelentkezhetnek egy másik növénytől is.


Minél közelebbi két faj között a rokonság, különböző antigénjeik annál jobban hasonlítanak egymásra. Pl. aki egyfajta rákra allergiás, az valószínűleg mindenféle rákra, valamint homárra, langusztára, kagylóra, osztrigára is allergiás. Aki allergiás a tyúktojásra, az valószínűleg a legtöbb madár tojására allergiás. Tejfehérje-allergiásoknál a marhaszőr is tüneteket okozhat.


Az allergének szerkezetének hasonlóságából következik, hogy az ételallergiát gyakran légúti tünetek kísérik.


Talán a leggyakrabban fordul elő, ezért a legismertebb a görögdinnye és a parlagfű közötti keresztallergia. A parlagfűre allergiás betegeknél görögdinnye evésekor típusos szénanáthás tünetek jelentkezhetnek – olyanok, mintha a parlagfű pollenjével találkoztak volna.


Keresztallergiában gyakori az orális allergia szindróma (OAS), amely az ajkak, a szájpadlás, a nyelv, illetve a torok viszketésével, duzzanatával jár. Ilyen tünetek fordulhatnak elő görögdinnye, eper, őszibarack fogyasztásától, bár gyakorlatilag bármelyik gyümölcs (például ananász, banán, füge, kivi, mangó, papaya) is előidézhet efféle reakciót.


A szénanáthások egy része allergiás lehet a zöldségekre, gyümölcsökre, magvakra. Ezek fogyasztását követően duzzadt ajak, száj- vagy torokviszketés is előfordulhat.


Nem csak a száj körüli tünetek fordulhatnak elő, hanem gyomor-, bélrendszeri tünetek, sőt ritkán életveszélyes állapot is kialakulhat. Tehát nem árt odafigyelni, mit eszünk."


Én is parlagfű allergiás vagyok és valóban nem ehetek dinnyét:(pedig imádom

39. Vigyorex6 (válaszként erre: 37. - Titamilla86)
2011. júl. 7. 10:49
Visszaolvastalak és nem akarok hozzáfűzni semmit, azon kívül, hogy: így van.
2011. júl. 6. 21:58

A görögdinnye nyári gyümölcs,nagyon finom,és nehezen lehet abba hagyni.

Hamar távozik,így könnyen jöhet a következő szelet.

Mindenkinek egészségére :)

2011. júl. 6. 17:58
És ha már gyümölcsök csak leírom,hogy mindegyik nagyon gyorsan szívódik fel és rengeteg a szénhidrát bennük, egy liter narancslében ( 100%-os ), 110g szénhidrát van. Egy átlag fogyókúrázó 140-160g-ot ehet meg egy nap. És a dobozos egyéb gyümölcslevek még rosszabbak.
2011. júl. 6. 17:56

Minél magasabb egy étel glikémiás indexe annál gyorsabban szívódik fel a tápanyag,köztük a cukor vagyis a szénhidrát is, annál rövidebb idő alatt lehet ledolgozni. A görögdinnye GI-je 100g-ra vonatkoztatva 72, összehasonlításképpen, a 70% kakaótartalmú csokinak 22, a kakaós tejnek, a kenhető csokikrémnek 33, a tejcsokinak és a fehér csokinak 45.

A görögdinnyéből gyorsabban és több cukor szívódik fel,mint a csokiból. Ha megeszel két kocka diabetikus Milka csokit, ami finom akkor kevesebbet ártasz magadnak,mint egy kis dinnyével.

De én nem okoskodom tovább,mert nem az én életem, lehet dinnyét enni, csak odafigyelve. De fogyókúrásnak nem mondanám.

2011. júl. 6. 17:20

Egyre nagyobb hülyeségeket olvasok: görögdinnye=cukros víz!

Akkor ne egyed ha így gondolod,de ne is írj butaságokat.

2011. júl. 6. 17:12

Hát, most hogy végigolvastam a hozzászólásokat, kezdek tudatot hasadni. Én mégis azt mondom, hogy igenis egészséges a dinnye, nyugodtan lehet enni!

És a cukros vízhez való hasonlat szerintem enyhe túlzás...

2011. júl. 6. 09:08

Egyet értek titamillával. Rengetek cukor van benne és csak keresztül megy az emberen, tápértéke 0.

De rendeteg cukor van benne.

2011. júl. 6. 09:00
Az lehet,hogy elfogysz,de hogy a szív és érrednszered, a hasnyálmirigyed, a májad, a veséd, és még sorolhatnám, tönkremegy az biztos. Nyugodtan egyétek, de olcsóbban kijöttök,ha cukros vizet isztok,mert ugyanaz. Az meg mint tudjuk nagyon egészséges.
31. 9bbc382386 (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 22:32
Ennyi :DDDD,így van!Bármennyit megehetek,ha csak ezt ennék,akkor elfogynék!
30. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - Titamilla86)
2011. júl. 5. 22:24

Akor nekem akkora izmaim lennének, mint az állat.

Lassan gebe liba leszek kerti gilisztával keresztezve, nemhogy kövér... :DDDD

29. 9bbc382386 (válaszként erre: 28. - Titamilla86)
2011. júl. 5. 22:18

Na ekkora hülyeséget :)

Hol és ki írt le ilyet szakirodalomban??

2011. júl. 5. 11:38
Nem, rengeteg benne a cukor vagyis a szénhidrát és a magas víztartalma miatt extrém gyorsan szívódik fel,fél órán- órán belül,ahogy kimegy a víz a gyomrodból éhes leszel tőle, de hatalmas adag szénhidrátot kap a szervezeted, ami megy is át zsírba,hacsak rögtön utána nem csinálsz valami erős kardió edzést pl spining, ami a cukor nagy részét egyből izommunkára fordítja.
27. 9bbc382386 (válaszként erre: 24. - Tejespite)
2011. júl. 5. 11:02

A magas hisztamin tartalmú ételek náthás tüneteket produkálnak,néha hasi görcsöket úgy tudom.


Ha nagyon mohó vagyok dinnyeevés közben,és nem bírok leállni,csak mikor úgy érzem eldurranok....na akkor van nyomó pánikszerű érzésem,de elég egy böfi és megkönnyebbülök.

Sok levegőt nyelünk,és a rostok közt is vannak üregek,amik szépen feszítenek.

2011. júl. 5. 10:32
az igaz, gogy a GI érték magas, de gyorsan emésztődik - pedig rostos - vizelethajtó és rengeteg a vitamin benne. Úgy tudom, h a cukrosoknak kell vele vigyázni!
2011. júl. 5. 08:24
Ja, az kimaradt, h én inkább azzal magyarázom, ha tényleg attól volt, h a nagy folyadékmennyiség miatt a gyomor feljebb nyomódik, v jobban megtelik és az nyomhatja a szívet. De máskor is iszom/ittam nagy mennyiségű folyadékot, és mégse volt ilyen hatása.
2011. júl. 5. 08:23
Vártam, h vki olyan tapasztalatot is leír, amit mi éreztünk, de nem. Ugyanis pár éve egyszer mikor jól belaktam dinnyével, utána nagyon ment a szívem és igen kellemetlen nyomó érzés volt a mellkasomban felül. Nem tudtam mire fogni, nem is gondoltam, h a dinnye. Aztán pár nap múlva megismételtem, és ugyanaz volt. Igy erre vezettem vissza. A "nagyon belakni"-t nem úgy kell érteni, h durranásig ettem, de azért eleget. A napokban a lányom is józűen beevett, (ő nem tudott az én akkori problémámról) és egyszercsak szól, h nem tudja mi van vele, de annyira szorít a mellkasa rosszul érzi magát és hasonló dolgokat mondott mint amit én éreztem anno. Az kizárt dolog volt, h bármi lenne a szívével, megmértük a vérnyomását, 139 volt, holott neki általában épp hogy eléri a 100-at. Aztán nagyon lassan elmúltak a tünetei. Egyik ismerősöm azt mondta, h a dinnyében sok a hisztamin, és aki erre érzékeny, annál tényleg vált ki ilyen tüneteket. Nekem azóta az eset óta nem volt ilyen panaszom, igaz, vigyázok, h ne egyek sokat. Hallottam már mástól is ezt, de az a vki se akarta magáról elhinni, h a dinnyétől van. A neten nem találtam semmi erre utalót. Ti tapasztaltatok ilyet?
2011. jún. 30. 23:00
Simán mehet,amennyi jólesik!!!
2011. jún. 30. 22:22

Na megnéztem azt a táblázatot érdekes:-))a sárga dinnyének magasabb a ch-ja de a GI-je viszont alacsonyabb szóval lassan felszívódó ,

a görög dinnye meg gyorsan :-((


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ éreztem én....... túl szép hogy igaz legyen hogy a szezon legfinomabb gyümölcsét csak úgy hűűűűbele Balázs módjára lehet pusztítani :-DDDDDDDD


Köszönöm a kedvességeteket a hasznos válaszokat :-))

megint tanultam :-))

Most viszont megyek aludni :-))

ÉJT NEKTEK IS :-))

2011. jún. 30. 22:20

Egyszer én is így akartam lefogyni 2-3 kg.

1 napig bírtam, másnapra olyan kiütéseim lettek,hogy csak na és a doki szerint a dinnyétől, mert a dinnye sok vegyszert képes felszívni a permetezések során... Azóta sem ettem dinnyét

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Móriczka)
2011. jún. 30. 22:07
Nyugi! :O) Menni fog! Érdekel és ez jó! Olvasgatsz, informálódsz és hamar belerázódsz!
19. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Vigyorex6)
2011. jún. 30. 22:07
erről nem is beszélve:(
18. Móriczka (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2011. jún. 30. 22:06
Köszönöm meg nézem :-))
17. Móriczka (válaszként erre: 14. - Vigyorex6)
2011. jún. 30. 22:06

jahh jahh éppen erről is olvasgattam hogy gyorsan és lassan felszívódó szénhidrátok :-((


Jajjjjjjjjjj istenem :-)))))))))))

2011. jún. 30. 22:05

[link]


itt nézd meg

a görögdinnye a magas GI ételek közé tartozik amit diéta alatt kerülni kell és csak minimálisan lehet fogyasztani

2011. jún. 30. 22:04

Ha egész nap meg eszek tisztán az -az a héját nem számítva 4 kiló dinnyét reggeli ebéd vacsora .Akkor az 1200kcal és 240gr ch

úúhh ott azért már sok a cukor de szerintem a 3 kiló simán mehet az 180ch az én súly csoportomban és a kívánt súlyvesztésemhez még ez is királyság :-))

14. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Móriczka)
2011. jún. 30. 22:03
Függ attól is, h mit eszel mellé még aznap. Mindent összevetve kell a szénhidrát keretben maradni. A felesleges szénhidrát zsírrá alakul. Vacsira ne egyél gyümölcsöt, mert gyorsan szívódik fel.
13. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Móriczka)
2011. jún. 30. 21:56
Belefér a napi 1200 caloriába...
2011. jún. 30. 21:53

Úhhhhhh.....nagyon különbözőek a válaszok :-))


Közben most egy picit utána böngésztem egy

"Étrend útmutatóban inzulinnal kezelt cukorbetegek részére "


Rengeteg gyümölcs van fel sorolva és 100gr vetítve kcal,ch,fehérje és zsír szerint mint egy hagyományos kalória táblázat .

Legfőbb képen a ch -nak néztem utána mert amiatt ne javasoltátok


Alma 7g

kivi 11g

narancs 8g

meggy 11g

szamóc7g

körte 12 g

citrom 2g

banán 24g

grapefruit 7g

ananász 12g


és végül a görög dinnye 6gr és 30a kcal-ja .

11. lilipeti (válaszként erre: 1. - Móriczka)
2011. jún. 30. 21:41
A szívem szakad meg, hogy ezt kell írnom, ...de szerintem sem lehet enni mindig. :( Én legszívesebben reggelire, tízóraira, ebédre, uzsira meg vacsira is azt enném, annyira szeretem. Hmmmmmm Nyam-nyam-nyam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook