Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gondozzuk közösen kedvenc virágjainkat? fórum

Gondozzuk közösen kedvenc virágjainkat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2008. nov. 1. 06:40
Napsugaras szép nyugodt napot mindenkinek!
441. nagyi57
2008. nov. 1. 04:51
♣♣Jó reggelt,szép napot mindenkinek.♣♣
440. nagyi57
2008. okt. 31. 08:19
♣♣A tegnapi csúnya idő után végre süt a nap.szép napot mindenkinek.♣♣
2008. okt. 27. 05:37
Jó reggelt mindenkinek!
438. nagyi57
2008. okt. 27. 04:10
♣♣Szép napot Mindenkinek.Vége a hosszú hétvégének,újra hétfő.Mi ma gyümölcsfa ültetéssel kezdjük a hetet.Bízom benne,nem hiába dolgozunk.♣♣
437. Kiss Ildikó (válaszként erre: 436. - Smudlaagi54)
2008. okt. 26. 22:30

Ágikám! Nincs valami derékkötő féle, valami mágneses öv ami segítene? A reklámokba azt mondaja mindenki hogy milyen jó.

Próbáltál már valamit?

436. smudlaagi54 (válaszként erre: 433. - Kiss Ildikó)
2008. okt. 26. 19:22
Irigykedem,mert én a harmadik lehajolás után nem bírnák kiegyenesedni.
2008. okt. 26. 13:08
Sikerült egy kicsit kertészkedni. Elültettük a tulipánt. Megmetszettem az aranyeső vesszőit, elültettem az írisz gumókat. Jó és kellemes volt a levegő. Ha dolgozunk, nem fázunk :-)
434. nagyi57
2008. okt. 26. 09:53
♣♣Sziasztok,szép napot.Itt nagyon el van borulva,és hideg is van.Lehet később változik,de most szokatlanul hideg a levegő.Legyen szép a napotok.♣♣
433. Kiss Ildikó (válaszként erre: 432. - Smudlaagi54)
2008. okt. 26. 08:07

Köszi Ágikám!

Jó lenne ha nálunk is kisütne a nap :-)

Most úgy látom, hogy nem borús, talán egy két óra és kividul :-)


Meghozta a Tibi a tulipánhagymákat tegnap. Olyan 2 kiló lehet. Van benne fehér hagyma is. Gondolom az a márciszé?


Végül is elültetem és tavasszal megtudom :-D

2008. okt. 26. 07:21
Napsugaras vidám,szép napot mindenkinek!!
431. nagyi57 (válaszként erre: 430. - Marzsom)
2008. okt. 25. 18:45

Betegségek:


A kiszáradás és a túlöntözés egyaránt megviseli, ilyenkor a levélcsúcsok elsárgulnak. A flamingó virág virágzása sok otthonban elmarad. Ennek az oka, hogy a növény a virágzással nagyon sok tápoldatot elveszít, ezért a következő virágzáshoz nem marad elég tápanyag. Fontos hogy kellő méretű cserépbe legyen a növény ültetve, és kétévente egyszer ültessük át nagyobb cserépbe.



Fényigény:

Óvjuk a növényt a tűző napsütéstől, félárnyékos meleg klímát kedveli.



Vízigény:

Tavasztól őszig öntözzük rendszeresen, télen mérsékeljük a locsolást. Kedveli a lágyvizet, a meszes víz könnyen a növény kipusztulását okozhatja. Ne álljon alatta a víz folyamatosan.Tavasztól őszig hetente egyszer adjunk neki tápoldatos vizet.



Átültetés:

Kétévente egyszer ültessük át a növényt laza tőzeges virágfölbe. Ha már elég nagy cserépben van ültetve a növény, elég a felső talajréteget lecserélni.



Kártevők:


Házi kártevői nincsenek.


"VIRÁG" naplómba bővebben megtalálod,nekem van én szeretem.ha érdekel nézd meg 9 bejegyzés.

430. marzsom
2008. okt. 25. 12:40

Sziasztok!

Ha tudja valaki, hogy flamingót ha van fia hogy kell átültetni egyáltalán el kell-e venni tőle a kis hajtását és hogy milyen tőzegbe kell ültetni legyen szíves írja meg.


köszönöm marcsi

429. nagyi57 (válaszként erre: 426. - 'szti)
2008. okt. 25. 11:41
♣♣Köszönöm,kipróbálom.♣♣
2008. okt. 25. 11:01
Sziasztok szép napot mindenkinek!Megint lehet dolgozni odakint,legalábbis nálunk.(lehetne)
427. Kiss Ildikó (válaszként erre: 422. - Nagyi57)
2008. okt. 25. 08:58
Margókám! Nekem nagyon tetszik amit kitaláltál. Végigolvastam. Lehet hogy sikerül. Mindenképp próbáld ki :-)
426. 'szti
2008. okt. 25. 08:51
Nekem van ilyen ananásznövényem. Úgy csináltam, hogy kb. 1,5-2 centivel a zöldje alatt vágtam le, a húsrészt finoman lefejtettem róla, hogy csak a "torzsája" maradt. Először egy kaviáros kis üvegbe tettem úgy, hogy csak a torzsarészt feje a víz. Amikor megjelentek a gyökerek, akkor tettem nagyobb befőttesbe, hogy legyen több helye nőni, de akkor se lógtak a levelek a vízbe. Elég sokáig így éldegélt, aztán kb. 3 hónap múlva ültettem el laza szerkezetű közegbe (orchideaföld és kókuszrost keveréke). Végig a déli ablakban tartottam.
425. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 422. - Nagyi57)
2008. okt. 25. 08:41
Az én kolléganőmnek sikerült de ő azt mondta,hogy két hétig szárította és úgy ültette el.
424. nagyi57
2008. okt. 25. 07:20
♣♣Megpróbálom,hiszen veszteni való nincs vele.♣♣
423. aniani63 (válaszként erre: 422. - Nagyi57)
2008. okt. 25. 07:11

♥ Szia Margóka,szép reggelt! ♥

Én egyszer régen próbálkoztam,de sajnos nem sikerült.:(

Kb.2 hétig szép zöld volt a levél,aztán fokozatosan tönkrement.Talán a faszénpor hiánya?

Sok sikert kívánok hozzá,várjuk a fejleményeket! ♥

422. nagyi57
2008. okt. 25. 06:30

♣♣Jó reggelt szép napot.Tegnap vásárolni voltunk,nagyon szép ananász kaptam.Szeretném kipróbálni az itt leírtakat!Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban??


# Amikor a seb már megszikkadt, a hajtáscsúcsot ültessük be egyharmad rész tőzeg, kétharmad rész homok keverékével megtöltött cserépbe. A cserepet helyezzük legalább 25 C fokos melegre, és húzzunk rá fóliazacskót. A növény 6-8 hét alatt gyökeresedik meg. (Tausz György)


# Ha ananász gyümölcsöt vásárolunk, a csúcsán található levélrozettát ne dobjuk ki, mert a növény szaporítására felhasználhatjuk. Szép dísznövényt nevelhetünk belőle. Ezért lehetőleg egészséges, nagyméretű csúcsrozettás gyümölcsöt vegyünk. (Tausz György)


# A növény szaporításához a gyümölcs felső részét a levelekkel együtt 2 cm vastagságban vágjuk le, majd a szárcsonkot éles késsel tisztítsuk meg a gyümölcs rostos maradványaitól. A vágási felületet mártsuk faszénporba, hogy meggátoljuk a baktériumos és a gombás fertőzéseket. (Tausz György)


# Egyes kutatások szerint segít megelőzni az izületi gyulladást. (HVG)


# A növekedésnek indult növényt tartsuk napos, meleg helyen. Legjobb az ablak közelében elhelyezni. Nyáron a szabadba is kitehető, de ilyenkor árnyékoljuk, bőségesen locsoljuk. Melegben nem árt néha a levélrozettába is vizet önteni. (Tausz György)


# A fejlődő növényt 15-18 C fokon teleltessük, és mérsékelten öntözzük. A téli túlöntözés a levéltő rothadásához vezethet. (Tausz György)

421. Kiss Ildikó (válaszként erre: 420. - Aniani63)
2008. okt. 24. 22:49
Javasoltam neki, hogy a szomszédtól kérjen inni, mert ottt okoskodik neki. Az az okos szomszéd azt ajánlotta, hogy ne ássa a tulipánhagymákat mert biztos 1 méter mélyen vannak!!! Hülye
420. aniani63 (válaszként erre: 419. - Kiss Ildikó)
2008. okt. 24. 12:34

Talán ott van a kutya elásva,hogy "férfi ember"!:)

Talán,ha a keresendő hagyma mélységében eldugtál volna egy páleszos kis üveget,már rég átültethetted volna őket.

Legközelebb szólj,megyek ingyér segíteni. :))

419. Kiss Ildikó (válaszként erre: 418. - Aniani63)
2008. okt. 24. 12:28

Jól mondod Anikó! Régészeti ásatásnak is lehet nevezni :-DDD

Keresse meg és kész. Ássa ki azokat a tulipánhagymákat. Férfi ember, pénzt kap érte, ne vacakoljon. Vállalta, akkor meg ne nyüszögjön. Nem egy méter mélyen lehet a hagyma mert akkor tavasszal nem virított volna olyan gyönyörűen és milyen sok volt belőlük.

418. aniani63 (válaszként erre: 417. - Kiss Ildikó)
2008. okt. 24. 12:22

:o)

Akkor a Ti kertetek egy történelmi ásatás színhelyéhez kezd lassan hasonlítani? :DDD

Szerencsétlen ember!Legalább adtál neki vmi támpontot,hogy mit is keressen?

417. Kiss Ildikó (válaszként erre: 413. - Smudlaagi54)
2008. okt. 24. 12:13

Süt a nap Ágikám! De akkor is hideg van.


Én ma ásatom a tulipánhagymákat. Idehozott a pasi reggel helyettük írisz hagymákat. Visszaküldtem, hogy addig ásson amíg meg nem találja a tulipánhagymákat :-DDD

416. Kiss Ildikó (válaszként erre: 415. - Aniani63)
2008. okt. 24. 12:10
Igen van! Ahogy ültettük át a kulcsoska töveket, anyu megtalálta a krókuszok kis hagymáit. Úgy örült nekik, mintha aranyat talált volna. Beszélt hozzájuk, olyan örömmel ültette át a rózsák elé. Ott kora tavasszal jól láthatóak lesznek ha kivirítanak. A ház előtt voltak árnyékosabb helyen, most jobb lesz nekik a rózsakertben.
415. aniani63 (válaszként erre: 414. - Kiss Ildikó)
2008. okt. 24. 09:41

Puszika!

Igaza van anyának,én mindig csoportosan ültettem anno,sokkal szebben mutat úgy!A kert különböző pontján így elhelyezve,nagyon kis gyönyörűséges! :o)

Krókuszaid is vannak?Tudod,az az első,kibújik a hó aló,ha jó az idő,nagyon kedvesek!

Hiányzik,váááááááá! :((

414. Kiss Ildikó (válaszként erre: 411. - Aniani63)
2008. okt. 24. 09:18

Szia Ani!

Ja! Nem is laksz messze tőlünk. Mivel autópálya van fél órás az út.


Ha minden igaz, ma délbe megkapom a kiásott tulipánhagymákat. Délután el is lehetne ültetni. Keresni kell valami jó kis helyet. Anyu most azt találta ki, hogy ne sorba ültessük, hanem bokrokba. Látta valahol és nagyon tetszett neki. Igaza van. Jó ötletnek tartom én is.

2008. okt. 24. 07:26
Sziasztok kertészkedők,napsugaras szép napot mindenkinek!Úgy néz ki, legalábbis nálunk,hogy szép idő lesz,lehet dolgozni a kertben.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook