Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondolkodás, ami megváltoztat fórum

Gondolkodás, ami megváltoztat (beszélgetős fórum)


21. júliusi (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. nov. 30. 09:50
Akkor az én válaszom nem fog érdekelni....
20. szöszi71 (válaszként erre: 11. - Jojócska)
2012. nov. 30. 09:13

Köszi szépen! :)

A "Titok" c. könyvet már olvastam, de úgy tűnik akkor még egyszer el kell olvassam.

19. 85a4a01a64 (válaszként erre: 16. - 207434fefd)
2012. nov. 29. 18:27
Ez kemény helyzet! Sok erőt!
2012. nov. 29. 18:24

Ha már bejött a pozitív gondolkodás itt sokaknak, akkor leírnátok, hogy mi volt az az élethelyzet, ami miatt padlón voltatok és segített a pozitív gondolkodás?


Mert az, hogy a problémák ellenére megpróbáljuk jól érezni magunkat<>segítséggel, ami megoldja az adott problémát.


Bízom benne, hogy a példák nem arról fognak szólni, hogy megcsalt a pasim és könnyebben átvészeltem a pozitív gondolkodással, hanem kőkemény problémák pl. nehéz anyagi helyzet, amit megoldott a pozitív gondolkodás és persze érdekes az is, hogy oldotta meg....?

17. júliusi (válaszként erre: 1. - Eab6abb0fa)
2012. nov. 29. 15:56

Én nem gondolkoztam pozitívan, míg nem kerültem nehéz élethelyzetbe.

De onnantól nagyon elkezdett érdekelni,és tudatosabban gondolkodtam.

Sok témával kapcsolatos könyvet olvastam.Szeretem az ilyen bölcsességeket,ídézeteket is olvasgatni, pl. a fac...-on.

16. 207434fefd (válaszként erre: 14. - Vigike)
2012. nov. 29. 15:43

Megértlek

Jelenleg nekem is nehéz. Munka nélkül egy másik országban, egy más ember házában mert nincs amiből fizetnem a bért..Most napokig sorolhatnám ami nincs..

De amíg van két lábam, két kezem, látok, hallok, s beszélek...nem lehet gond! Ahogy egyik kedvenc versem mondja "amit nem rakhatsz fel újra, csak azt szabad megsiratni. "

15. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Eab6abb0fa)
2012. nov. 29. 15:42
Igen. Mindig azt mondtam hogy nem számít, úgyis meghalunk.
14. vigike (válaszként erre: 9. - 207434fefd)
2012. nov. 29. 15:37

Ez is egy nagyon jó hozzáállás. Azt hiszem Osho-nak volt egy ilyen kijelentése (lehet nem pontosan írom, de a lényege ugyanaz), hogy ami megváltoztatható azon tudsz változtatni ami nem azon pedig nem. Bizony el kell fogadnunk mert akármennyire is küzdünk ellene, nem lesz jobb.


Sokszor pedig tényleg érdemes észrevenni a dolgok másik oldalát is. Nézőpont kérdése, hogy egy pohár félig üres vagy félig tele van.


Mondok egy példát. Mi jelenleg egy fizuból élünk négyen. Nehéz. Nagyon! Egyik napról a másikra élünk. Sokszor azt sem tudom, hogy osszam be a pénzünket. Szeretnék egyéb dolgokat megvásárolni de nem lehet. Viszont van fedél a fejünk felett, van autónk, van két egészséges gyerekünk és még sorolhatnám. Igen, az élet nehéz. De észre kell venni a jót és a szépet is.

Szeretem a friss levegő illatát, szeretem mikor süti a bőrömet a nap, szeretem mikor este hallom az ágyból, hogy esik az eső és ez megnyugtat. Szeretek este hangulatot varázsolni a nappaliba mécsessel, gyertyával, illóolajjal ami jó érzésekkel tölt el.

Nem mondom, hogy könnyű! Senkinek nem az, nekem sem. Az egónk sokszor nagyobb mint amilyenek vagyunk valójában. Küzdünk ellene. Én csak azt tudom mondani amit tapasztaltam, hogy a negatív gondolatok beteggé teszik az embert nem csak lelki hanem fizikai szinten is.

2012. nov. 29. 15:36
Andrew Matthews ő az én megmentőm.. :)
2012. nov. 29. 15:36
Szívemből beszélsz!
11. jojócska (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2012. nov. 29. 15:34

El kell menni a könyvesboltba és meg kell vásárolni a következő könyvek valamelyikét. Secret (titok),vagy a Vonzás hatalma címűt.

De ezeken kívül számos olyan könyv létezik,amiből meríteni tudsz és segít neked a pozitív gondolkodásban :-)

10. vigike (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2012. nov. 29. 15:30

Ez gyakorlat kérdése. :) Én is gyakorlom már egy ideje. Nem könnyű de nem is lehetetlen. Az elején nem egyszerű. Itt a tudatosság a fontos, hogy tudatosan figyelj a gondolataidra! Minden gondolat egy energia. A gondolat pedig cselekvést ösztönöz. A negatív gondolat beteggé tesz, ezt tapasztaltam. Sok mindenen vagyok túl és nem szeretnék pl. rákos lenni ezért muszáj figyelnünk a gondolatainkra. Én próbálok csak jó dolgokkal foglalkozni illetve figyelek magamra. Ha észreveszem, hogy negatív gondolatok járnak a fejembe, akkor gyorsan váltok. Elengedem őket és jóra gondolok.

Minden embert körülvesznek valamilyen mértékben negatív dolgok. Ezekre kell kitalálni valamit, hogy ne foglalkoztassanak. Pl. én nem nézek tv-t csak nagyon ritkán mert nem akarom, hogy tudatosan manipuláljanak rossz hírekkel. Ehelyett inkább elfoglalom magam valami mással.

Egyébként számtalan dolog van fent a neten ami segíthet.

Ajánlani tudom a youtube-on a Most hatalmát vagy Villás Béla előadásait vagy Csernust (tudom sokan nem szeretik), Balogh Bélát, A Titok c. filmet és egy főnix szemináriumot aminek az a címe, hogy A siker titka.

Sok sikert mindenkinek a tudatos, pozitív gondolkodáshoz! Jó lenne, ha minél több embert érdekelne és gyakorolná! Hiszem, hogy így lesz egy szebb világunk! :)

2012. nov. 29. 15:28

Én mostanában ha aggódok valamin, felteszem az egyszerű kérdést:

"Tudok-e rajta változtatni, én személyesen?"

Ha a válasz nem, akkor akár mennyire is aggasztó az amin épp keresztül megyek, hagyom a fenébe s nem eszem magam rajta. Persze néha nehéz, s néha nehezebben megy.

De muszáj felfogassam az agyammal és megszoktassam vele, hogy azon amin nem tudok változtatni, arra kár energiát pazarolni.

8. c7a878c6b5 (válaszként erre: 3. - Inta)
2012. nov. 29. 15:25
Igazad van!!! Bocsi!
7. inta
2012. nov. 29. 15:22

Nem tudom, vannak-e rá kifejezetten módszerek, bár valószínűleg vannak.

De egyszerűen csak próbáld meg látni a dolgok jó oldalát (is), és inkább arra koncentrálj. Van, amikor ez nehéz, olyankor meg arra, hogy ennek a rossznak is egyszer vége lesz, mert lezárod magadban.

6. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Eab6abb0fa)
2012. nov. 29. 15:22
Most vagyok ilyen helyzetben.
5. eab6abb0fa (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2012. nov. 29. 15:21
Miért? Mi a baj?
2012. nov. 29. 15:20

Nekem is jó lenne átváltani a pozitív gondolkodásra, mert ha nem tudok hamarosan váltani akkor mehetek a pszichiátriára.

Hogy lehet megcsinálni ezt a pozitív gondolkodást, hogy elűzd a rosszat?

3. inta (válaszként erre: 2. - C7a878c6b5)
2012. nov. 29. 15:18

Ami azt illeti, ha már klasszikus, akkor pontosan (legalábbis ha idézőjelben van: „...Küzdj, és bízva bízzál!” :)

De amúgy persze! :)

2012. nov. 29. 15:14

Nekem sok ilyen helyzetben volt részem!

" Mondottam, Ember! Higgy és bízva bízzál!" Madách Imre: Ember tragédiája :) És igaz! Mindenre kihat a gondolkodásunk:)))

2012. nov. 29. 15:10
Volt olyan, hogy egy nehéz élethelyzetből a pozitív gondolkodásod segített ki? Hogy nem hagytad magad és hittél, reméltél még a leglehetetlenebb helyzetben is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook