Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gondolatok az osztálytalálkozókról fórum

Gondolatok az osztálytalálkozókról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gondolatok az osztálytalálkozókról

2018. máj. 9. 23:03
Hozzáállás kérdése ki hogy érzi magát egy ilyen találkozón szerintem.Persze mindenütt vannak h.ülyék de olyan nincs hogy mindenki az legyen :D
29. 9e1b34b249 (válaszként erre: 7. - R75)
2018. máj. 9. 22:57
Idèzem a legyetek jók cimü dalbol javitsatok ha valami nem jó :) ha nèha durva volt is a játèk nemmutattam de nekemis fájt :D ugye tènyleg nemfog fájni ha vègre nagy leszek?tènyleg máskèpp fogom gondolni hogy milyenek a felnőttek? :D
28. loch ness (válaszként erre: 27. - 8bff41629d)
2014. okt. 2. 13:46

Na ezért nem járok én sem osztálytalálkozóra... Pedig nagyon jó és összetartó osztályom volt, sokan azóta is kapcsolatban vannak egymással, egymás gyerekének a keresztszülei, stb. Mondjuk én kicsit kilógtam közülük, de arról főleg én tehettem. A tíz- és a tizenötévesre mentem el (az elsőre nem sikerült), és nagyon örültem, hogy látom őket. Csakhogy: nekünk is az volt. hogy körbeültünk, mindenki beszámolt az életéről, képeket mutatott (másodszorra már kivetítőn). Közben egyszer ebédeltünk egyet. Mire mindenki elmondta, mi van vele, vége lett a napnak, így személyes beszélgetésre nem volt lehetőség. A következő találkozó előtt feldobtam, hogy ne így legyen, legyen lazább része is, amikor csak úgy beszélgetni lehet. Végül utolsó pillanatban nem tudtam elmenni, de hallottam, hogy ugyanez volt utoljára is. Úgyhogy most már nem fogok menni. Így minek?


Viszont pénzügyileg teljesen jól megoldottuk a dolgokat. A találkozó az iskolában volt, és az iskolai menzára lehetett befizetni ebédre, aki akart, persze igen kedvezményes áron. Úgyhogy akinek nem kellett más városból Pestre utaznia, annak gyakorlatilag a menzai ebéd ára volt a találkozó összes költsége.

2013. szept. 18. 07:35
Nemrég volt a rokonságbol egy illető 40 éves osztálytalálkozón...Éshát elmondása szerint úgy zajlott a dolog, hogy minden jelenlévő KITŰZŐT viselt a hajtókáján, amire fel volt írva az illető neve, aztánmeg az volt a találkozó lényege, hogy mindenki sorban felállt, és elmondta az élettörténetét, majd közös vacsorát rendeztek, aztán ment mindenki a dolgára...Hát...Ha belegondolok abba, hogy állítólag még Amerikábol is volt illető, aki csak pusztán ezért a találkozóért utazott haza, már nemis mondanék semmit...Már csak az is elmond mindent az egészröl, hogy a résztvevők a kitűzők nélkül már meg se ismerték volna egymást, bár állítólag volt olyan is, aki még így is értetlenkedett, miszerint szerinte ilyen nevü osztálytársa nemis volt...Nem tudom, hogy mi értelme van már az ilyesminek...
26. 8bff41629d (válaszként erre: 25. - Nestea32)
2013. szept. 8. 12:05
Hát...Az már nekem is feltünt, hogy miután szétszéledtek a mi iskolai osztályainknak a tagjai is a nagyvilágban, valami nagyon gyorsan megváltozott mindig a társaság tagjai között...És én ezért se szoktam többek között osztálytalálkozókra járni...Pedig emlékszem, az első osztálytalálkozót nagyon vártam...Felidéztem gondolatban a sok csinos lányt, jóbarátot, eszembe jutottak a kalandok, történések, éshát igen megörültem, amikor annakidején megkaptam a levelet, az egyik egykori szerelmemtöl, amiben közölte, hogy osztálytalálkozó készül...Persze csak addig tartott az örömöm, ameddig bele nem olvastam a levélbe, ugyanis valami olyasmit vártam hogy mondjuk: "Szia Titusz! Figyelj már, ekkor meg ekkor tartjuk az osztálytalit,itt és itt, éshát jó volna ha te is ott tudnál lenni, üdv:Éva"...Na...Hát az ilyesmi stílusu levél helyett jött egy GÉPPEL ÍRT FORMANYOMTATVÁNY, aminek bevezető sorai valahogy így hangzottak:"Kedves volt iskolatárs...Ezúton szeretném figyelmébe ajánlani hogy ekkor és ekkor osztálytalálkozót tartunk itt és itt, részvételi szándékát közölje velem, és a mellékelt csekken kérem fizesse be a találkozó közös költségének önre eső részét, x ezer ft-ot. üdvözlettel:Baranyai Éva"...Na...Hát én meg csak néztem, néztem ezt a levelet, aztán gondoltam egyet, és úgy ahogy volt, kivágtam a kukába...És többé az osztálytalálkozók még csak gondolatban se kísértettek meg soha...ILYEN STÍLUSU találkozókra én amúgy se vágytam soha, és ma sem vágyok...Viszont még ma sem értem, hogy mi az isten történhetett a hajdani jó társasággal? Hát hova jutottak a dolgok néhány év alatt????
2013. szept. 7. 12:09

Azert az emberek ott is tudnak ketszinuek lenni. Az elso kozepsulis osztalytalalkozon mindenki elmondta mit vegzett mit csinal. Egyik srac annyit mondott csak, hogy o boldog. Mi meg irigykedtunk. Aztan kiderult, hogy a hazassaga romokban volt, 2 kislanyat hagyta ott.

Szoval nemfeltetlen kell mindent elhinni...

2013. szept. 7. 10:55
Én nagyon nem csípem az osztálytalálkozókat, éshát különösebben értelmét sem szoktam látni...Ugyanis számomra már az is iszonyú sokk , ha valahol összefutok akár csak egyetlen egykori osztálytárssal is...(Időnként sajnos előfordul az ilyesmi dolog, a legjobb szándék ellenére is...)Éshát szörnyű látvány, hogy az egykori csinos csajok, életvidám srácok, mivé váltak mára...Azért jobb lett volna megőrizni őket ÚGY, és OLYAN ÁLLAPOTBAN az emlékezetemben, ahogy láttam őket mondjuk az érettségi banketten legutoljára...Csak az vígasztal, hogy azért szerencsére akad néhány olyan illető, egykori jóbarát, és olyan csajszi akikbe hajdanán bele voltam zúgva, akiket nem láttam már vagy 25 éve...Hála istennek...Még belegondolni is szörnyű, hogy milyen sokkoló lenne valszeg a látvány, ha szembetalálkoznék valamelyik ilyen személlyel valahol...Szóval én éppen ezen okbol, módfelett kerülni szoktam mindenféle osztálytalálkozót...
2011. szept. 8. 11:23

Nálunk általános iskolás osztálytalálkozó nem is volt. Középiskolai pedig a 16 év alatt kettő. Én a másodikra mentem el, mert tényleg el akartam. Pedig lett volna kifogásom bőven. A kisebbikem 2 hónapos volt, a nagy 5 éves, az osztálytalálkozó pedig vidéken. Foglaltunk szállodai szobát. Reggel viszonylag korán elindultunk, strandoltunk, szétnéztünk a városban, délutántól estig pedig elvoltak a gyerkőcök apával, csak a szopizás és fürdetés idejére mentem vissza hozzájuk.

Nagyon jól éreztem magam az osztálytalálkozón. És tényleg érdekes, mennyit változik az ember az évek folyamán. Akivel örökösen haragban voltunk, azzal beszélgettem a legjobbat és utána is leveleztünk egy ideig, csak aztán ahogyan lenni szokott, egyre ritkábbak lettek a levelek. Akivel pedig sülve-főve együtt voltunk suliban, kollégiumban, szinte nem volt mit beszélnünk egymással.

A szervezőket viszont nem irigylem.

22. Incó (válaszként erre: 21. - Sonysony)
2011. szept. 7. 22:42

Nagyon szép gesztus volt a részetekről.


Visszatérve a negatív tapasztalatokra volt időnként olyan érzésem is, mintha egyesek űberelni akarták volna a másikat. Valóságos versengés alakult ki, hogy ki vitte a legtöbbre...

Valahogy olyan érzésem volt, mintha egy új szociális rangsort állítanának fel a résztvevők. Persze ez azért is volt érdekes, mert általában elmondható, hogy a nagy vagány osztálytársak élete kissé félresiklott...


Most fősulis talit szervezünk egy csoptárssal. Többen nem tudnak eljönni a gyerek miatt. Van aki azért hagyja ki, mert a 6 éves fia még vele alszik.

2011. szept. 7. 22:23

Elszomorodok mindig ha olyat olvasok, hogy valaki nem megy el osztálytalálkozóra "mert nem akart".

Talán ez azért is így van mert én egy "szervező" vagyok.

Baj az mikor az ember nem tart ünnepet a lelkében. Megdöbbentem mikor először olvastam - és az itt a HOXÁn volt - hogy van olyan aki nem szereti a karácsonyt.

Meg kell néha állni, számot vetni önmagunkkal. Találkozni régi társainkkal, (mi a 26-ból 8-cal már nem tudunk) örülni egymásnak. Bár én viszonylag távol vagyok attól a várostól amelyben érettségiztem mégis igyekszem mindenkiről mindent tudni. Így történhetett meg hogy az utolsó osztálytalálkozónkon 3 volt osztálytársunk és felesége részvételi díját - anyagi helyzetükre való tekintettel - "összedobtuk". (A nehezebb az volt, hogy hogyan "tálaljuk" nekik, de remekül megoldottuk azt is.) Megható volt amikor egyikük könnyekkel küszködve megköszönte a többiek nevében is hogy eljöhettek.

20. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - Incó)
2011. szept. 6. 17:25
Sajnos, ez igaz, hogy az anyagi javak jelentik a mércét a többség számára :( Osztálytalálkozón történt, hogy az egyik, egyébként kitűnő tanuló lány azt mondta, hogy ő az egyedüli az osztályban, aki "nem vitte semmire", mert se főiskolája, se állása nincs, otthon háziasszonykodik, neveli a 3 gyermeket, most tervezik a 4.-et. Nem vitte semmire?! Ha az én férjem annyit keresne, hogy gond nélkül biztosíthatnánk a gyerekeink jövőjét, bizony szívesen itthon maradtam volna velük, hogy békében, nyugalomban nőhessenek fel az állandó rohanás és feszültség helyett...
19. Incó
2011. szept. 6. 16:06

Gratulálok a cikkírónak, tartalmas szép gondolatokkal teli beszámolójához.


Én nagy szervező vagyok, az általános iskolás, gimis és a fősulis találkákat is részben én szerveztem eddig.

Többségében jól éreztem magam, bár sajnos voltak negatív tapasztalataim is. Gyakori ezeken a találkákon az anyagi javak, iskolák felsorolása. Néhányan azért nem is jönnek el, mert félnek, hogy a nívós munkahelyek, márkás autók, luxusutak között Ők szürkének tünnének. Pedig általában ezek az emberkék a legértékesebbek...

18. bvicky
2011. szept. 6. 06:21

Nekünk most szombaton lesz 10 éves gimis. kíváncsi leszek, 5 évest én szerveztem, de többet nem szeretném elvállalni, mert tényleg sokan kötözködtek, ne ide, ne ekkor, stb.

De azért várom, én is kíváncsi vagyok, mert sokan megnősültek, már majdnem mindenki férjnél van, gyerekek, talán tényleg a legnagyobb változás

2011. szept. 4. 15:56
Nagyon tetszett a cikk. Nekünk jövőre lesz a 1o éves. Még pisisek vagyunk, akik épp csak elindultak az életben. Sokan most házasodtunk meg, valakinek a gyereke már iskolás, a másik meg még csak most fejezte be a sulit. Szinte mindenki fent van valamelyik közösségi oldalon, de mégse ugyanaz...
2011. szept. 4. 15:43
Nekünk ált.iskolai találkozó volt 40 éves,de azt az élményt elmondani nem lehet,azt átkell élni mindenkinek.Felejthetetlen!!!
2011. szept. 4. 15:03
A volt gimis évfolyamomban újabb szokást vezettek be: az évfolyamtalálkozót. 5 évente a 4 párhuzamos osztály egy időben tartja az osztálytalálkozót, az esti vacsorát pedig egy helyre szervezik, így nem csak az osztálytársainkkal, hanem a másik osztályba járt jóbarátokkal is találkozhatunk! Szenzációs!!! :)))
14. cel
2011. szept. 4. 14:27

Általános iskolai 5 éves találkozóra nem tudtam elmenni, azóta nem kísérelte meg senki sem összehozni.

Középiskolai találkozóinkat 5 évente megtartjuk, két éve volt a 30 éves, volt aki korábban nem jött el, de erre eljött. Minden alkalommal nagyon kellemes hangulatban zajlanak a találkozóink.

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Nikletty)
2011. szept. 4. 14:09

Nálunk az első megszervezése volt nehézkes, mert meg kellett szerezni mindenki címét. akkor még nem igen volt net, manuális volt minden.

a legutóbbi megszervezése olyan 20 perc volt :)étterem foglalása, emilek megírása, szétküldése.

Mindenki bankszámlára utalt, megjegyzés rovatba név, és menü számával. szóval mostmár tök egyszerű.

Anyukám 64-ben értettségizett, minden érettségi találkozón ott van mindenki, aki még él. 5 éve pedig minden évben rendeznek. Imádják egymást :)

12. kotheo
2011. szept. 4. 14:06
Ezek nagyon szép emberi dolgok. Egymás segítése, vagy csak maghallgatása. Jók ezek a találkozók, mert közös élményeken és barátságokon alapulnak és már többször is bizonyítottuk, hogy jó együtt lenni- mert megértjük egymást.45 éves ált. isk-i találkozón is 28-an voltunk- örömünkben sírtunk és nevettünk. Az ember társas lény és a boldogságot egyedül nem érdemes megélni, csak közösségben!
11. k_nm
2011. szept. 4. 14:04
ez szép cikk...nekünk jövöre lesz a 10 éves érettségitalálkozó. Várom már, hisz nagyon szétszórodtunk, sokukról semmit nem tudok, az érettségi óta nem találkoztunk. Fura lesz: tejfölös szájú kamaszokból hogy lesznek családos emberek :-) Talán ez az egyik legtöbbet számító találkozó, ilyenkor tud az ember a legtöbb változásról beszámolni. Már nagyon várom (meg nem utolsósoban azért is, mert van ok hazamenni nyáron is ;-D)
2011. szept. 4. 14:02
Nekem jövő hét végén lesz a 15 éves áltsulis találkozó. Sajnos pénz, idő, távolság és 7hónapos kisfiam miatt nem tudunk eljutni. Lélekben velük leszek, meg küldök magunkról fotót, és némi pénzt, hogy úgymond beszállok a virág+ajándékba az oszifőnek.
2011. szept. 4. 13:47
Én nem igen voltam híve a találkozóknak,volt kettő eddig általános és középiskolai 10illetve 5éves,de nem mentem el,pici 1hónapos volt a lányom a másikra mert messzebb volt,persze ha nagyon akartam volna elmehettem volna de nekem is pénz a pénz.Akikkel beszéltem mai napig tartjuk a kapcsolatot.
2011. szept. 4. 12:33

szerintem le a kalappal azok előtt akik megszervezik, mert idő fáradtság, és pénz is!!!

És igen a többiek meg olyankor csak kötözködni tudnak, nem jó az időpont,nem jó a hely, nincs pénze meg ilyenek...


Én egyszer szervezetem, de úgy tűnik a következő is csak akkor lesz ha én egyszer rászánom magam,már időszerű lenne, de valahogy nincs kedvem ehhez a cécóhoz...


Azt hiszem sajnos nekünk egyik osztály sem volt olyan összetartó mint itt néhányatok visszaemlékezik :((

7. R75 (válaszként erre: 6. - Habospite)
2011. szept. 4. 11:04
Hidd el 10-20év múlva már az osztálytársaidat is másként fogod látni, mármint akiket nem kedveltél :D
2011. szept. 4. 10:59
Nekünk idén lesz az első ötéves találkozónk, én vagyok az egyik szervező. Hát nem könnyű üsszehozni, mindenkinek máskor jó, vagy máshova szeretne menni, de remélem megéri a munka. Igazából akikkel jóban voltam gimiben, azokkal ma is tartom a kapcsolatot, havonta találkozunk, tudom mi van velük. Akikkel meg nem voltam jóban, az nem volt véletlen, tehát annyira nem is érdekelnek. A legjobban ofőre vagyok kíváncsi, nagyon szerettük, az egyik legjobb tanár volt!:)
5. R75
2011. szept. 4. 10:49

Mi is tartunk 5évente mind gimis és mind ált. iskolás találkozót. Pedig ált.iskolásból már a 20éveset tartottuk még is szinte majdnem max. létszám volt tavaly, de a gimisen is 1-2ember hiányzott csak... ált. iskola vidék, gimi Pest...

Nagyon jó hangulatú szokott lenni, jó felidézni a sok-sok emléket...

2011. szept. 4. 10:45

Az én osztályaimat lassan képtelenség összeszervezni, olyan nagy területen szóródtunk szét, akár az általános (írország, anglia, svédország, belgium), akár a szakközepes (ausztria, olaszország, a karib térség, anglia) társaimat nézem. Főiskolát levelezőn végeztem, az még inkább esélytelen. Így marad a facebook kapcsolattartásra. Ja, és az általános iskolánk épülete már nem is áll. Közel 150 éves múlttal, lerombolták és egy multi épít a helyén üzletközpontot.


Jó volt olvasni, hogy másnak másként alakult.

2011. szept. 4. 10:38

A gimis találkozót mi mindig megtartottuk. Az osztály többsége mindig jön, aki külföldön él, addigra időzíti a hazajövetelt.

Mindig számíthatunk a másikra, legyen bármiről is szó. Van köztünk ügyvéd, orvos, tanár, kutató, szóval okos osztályunk volt :)

Évente egyszer, karácsony előtt szintén van egy közös bandázásunk, aki jön, jön alapon.

Nagyon szeretjük egymást, és jó hozzájuk tartozni!


Köszi, hogy megírtad a cikket!!

2011. szept. 4. 10:29
Jó volt olvasni, nekem pont aktuális. Tegnap volt a 20 éves általános iskolai osztálytalálkozó. Eddig egy sem volt. Nagyon jó volt!!! - A facebook-on, az iwiw-en gyűjtöttek be bennünket a szervezők, legtöbbel a ballagás óta nem találkoztam (meg nem is hallottam felőlük). Mi is elhatároztuk, hogy minden évben valaki másnál bandázunk. Az egyik osztálytársam főzött (szakács), egy másiknál volt a kertben tartva. Nagyon jó légkör volt :-).
2011. szept. 4. 10:14
"Találkozunk 5 év múlva" írják a tablójukra a végzős diákok, vajon így lesz és hogyan tovább?
A nyár nem csak a pihenés, nyaralás időszaka, ezekben a hónapokban szervezik az osztálytalálkozókat is, a mi évfolyamunknak a 45 évest szervezték júniusban, ebből kiderül mennyire nem vagyok már fiatal.
Saját életemből vett példákat mondok el, miközben nosztalgiázok egy kicsit, és talán gondolatokat ébresztek másokban is a témával kapcsolatban.

Ugrás a teljes írásra: Gondolatok az osztálytalálkozókról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook