Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gondolatok a home office-ról fórum

Gondolatok a home office-ról (beszélgetős fórum)


15. syria (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2020. nov. 28. 11:54
Szerintem nagyon jó „találmány” a távmunka, mert rengeteg, időben, pénzben, egyébben mérhető előnye van. Mindenhol, ahol csak lehetséges alkalmazni kellene a hét minél több napján. De azt gondolom, ehhez egyrészt a társadalmunknak fel kellene nőnie, másrészt biztosítani kellene a megfelelő infrastruktúrát, hátteret.
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. nov. 26. 14:26
Én nagyon remélem hogy most a vezetőség is látja hogy működik így is, és megtartjuk a járványhelyzet után is majd legalább heti 1-2 napra az otthoni munkát. Nagyon örülnék. :)
13. syria (válaszként erre: 10. - Kacsahercegno)
2020. nov. 26. 13:32
Egyetértek. Én már 5 évvel ezelőtt elintéztem magamnak a távmunkát. 😁
12. 184481d874 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2020. nov. 26. 13:26
Egyetértek
2020. nov. 26. 11:40

Mindig ez volt az álmom, persze nem ilyen körülmények hatására.

Mióta hálózati szervereken dolgozom úgy gondolom, hogy felesleges a kötött munkahely.

Korábban még nem volt erre sok munkahely biztonságilag felkészülve.

Órák spórolhatók meg azzal, hogy nem kell utazni.

Tavasszal mi is folyamatosan itthonról dolgoztunk, majd nyáron bejártunk. Viszont hetente egy napot itthon maradhattunk. Most szeptember óta megint itthon.

Úgy érzem közelebb kerültünk a kollégákkal. Napi vendégek vagyunk egymásnál.:) Megismertük egymás családtagjait, gyermekeit. Nincs mindenkinek elkülönített dolgozószobája. Általában a nappali egy sarkában egy munkaasztal. Részt veszünk egymás életében.

Korábban is volt home office lehetőségünk, de azt ált. akkor használtuk ha pl. szerelő jött.

Azért ez a folyamatos itthonlét kíván némi önfegyelmet is, mert a feladatokat meg kell oldani.

Napirend kellett.

Segítség volt tavasszal, hogy naponta csoportos megbeszélésre hívott bennünket a főnökünk, hogy a feladatainkat egy alkalmazásban követjük.

Nagy előny, hogy nem kell egyik témából hírtelen másikba ugranom.

Szumma: nem látok semmi hátrányát

2020. nov. 26. 10:35
Számomra az egyetlen pozítívuma ennek a vírusos fosadéknak a home office. Nagyon bejönnek a nyugis reggelek, meg hogy apróságokat el tudok intézni otthon napközben - berakni egy mosást, kiszaladni a zöldségeshez, ilyenek. A kollégákkal ugyanúgy tartjuk online a kapcsolatot, sőt, szerintem többet írogatunk mint amennyit beszélgettünk. :)
2020. nov. 26. 10:35
Nekem pörgős utazós munkám volt, azért is érzem magam rosszul otthon egész nap.kétségtelen vannak előnyei a h.o-nak, de nálam nem kompenzálják a hátrányokat hiányérzeteket.
2020. nov. 26. 10:10
Imadom, ha tehetném sosem mennék be az irodába.
2020. nov. 25. 22:52

Március 11 óta négyszer voltam az irodában.Nekünk előtte is lehetőség volt a home office, az én munkáb olyan volt, hogy volt egy emberekkel találkozós, interjús-csoportozós része, aztán jött egy riportírós szakasz.Na ezt jó volt otthon, nyugalomban csinálni.

Most,hogy állandóan itthonról dolgozom, persze hiányoznak a beszélgetések, ebédek, vidámkodasok a többiekkel, meg néha az is rossza, hogy nem tudunk csak úgy az íróasztal fölött átkérdezni gyorsan valamit.

De sokkal hatékonyabban dolgozom itthonról.Megspórolok több, mint 2 óra “menetidőt”.Kiugorhatok bevásárolni napközben.Reggel gyorsan megcsinálhatok egy levest, vagy köretet, vagy süthetek zsömlét.Ha úgy tartja kedvem, lehetek pizsiben.(De legtöbbször rendesen felöltözöm, sminkelek is).Minden megbeszélés, munka lefolytatható Teams-ben.Igaz, ha valami technikai g.basz van, szaporodnak az ősz hajszálaink, de mindig, minden megoldódik.

Reggel elég picit később kelni, nem kell a reggeli utolsó falatjaival a számban rohanni a vonatra.

Ma olyan napom volt, hogy kb. pisilni nem jutottam el az íróasztal mellől.,,Szóval a home office sem láblógatás.De én szeretem.Én alapból is szeretek itthon lenni, szeretem a kis környezetemet,és még azt is értékelem, hogynem kell sorban állni a női wc előtt, hogybejussak, meg nincs az, hogy nem akkor ebédelek, amikor éhes vagyok, mert minden hely foglalt a konyhában.

Ha nagyon tele a tököm nap közben, kicsit lazítok, senki nem látja, mit csinálok.Aztán majd dolgozom tovább, senki nem tesz szemrehányást, van annyi munka, hogy tudják, úgyis dolgozom.

Jöhet a futár nap közben, át tudom venni a csomagokat.

2020. nov. 25. 21:33

Március 16-a óta dolgozok itthonról.

Az első héten csak ücsörögtem és nem tudtam, hogy hogyan kell dolgozni...


Mostanában pedig akkor ücsörgök, ha bemegyek az irodába:DDD


Mail, telefon Viber, Zoom, Messenger...

Lehet beszélgetni, megbeszélni.


Zoom: látjátok is egymást, illetve viberen is és messengeren is.


Mi minden nap beszélgetünk/megbeszélünk, egyeztetünk, stb.

5. Guruljka (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2020. nov. 25. 21:24
De a kollégákkal megoszthatjátok a képernyőt.
2020. nov. 25. 21:06
4 hónapig csináltam tavasszal-nyáron. Ez van, ezt kell szeretni.
3. l.luiselotte (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. nov. 25. 21:04
Nem kapok meg minden anyagot, ami az otthoni munkámhoz kellene.
2020. nov. 25. 20:15
Online kellene együtt dolgoznotok.
2020. nov. 25. 19:40

5 nap után gyűlölöm, depis vagyok és nagyon hiányoznak a kollegák, a jó légkör és a beszélgetések.

És nem is nagyon haladok, mert nem igazán tudnak a " kezem alá dolgozni ".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook