Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondolataim az abortuszról fórum

Gondolataim az abortuszról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gondolataim az abortuszról

1 2 3 4
24. spinneli (válaszként erre: 21. - Syria)
2010. aug. 1. 22:01
így van....az ember elvei érintettség szintjével arányosan változni szoktak.
23. nikletty (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2010. aug. 1. 22:00
így van, ezért is írtam, hogy "számomra"...
2010. aug. 1. 21:58

Eze egy kényes dolog, amit te itt feszegetsz..mind két téma ...

mind két témáról van véleményem..

az egyikben érintve is vagyok...voltam.

Az eutanázia nem rossz dolog...de nem vagyunk ISTENEK...persze abortusz téren sajnos a társadalom...úgy tesz..hogy ok...

Ha azt veszed az abortusz sem más mint eutanázia...sőt annál is kegyetlenebb..mert nem a baba dönt, hanem más..

de az eutanáziát az kéri, aki maga beteg és már nem akar szenvedni...

Az abortusz...nem egy jó megoldás...de ha valaki nem figyelt vagy így alakult. Élhet a joggal, hogy elveteti a babát..ez törvényes...

21. syria (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2010. aug. 1. 21:24
a pálya széléről könnyű bármit is mondani...
2010. aug. 1. 21:22

Nagyon jó cikk, bölcs, érett és okos egyéniségre vall! Gratulálok hozzá!

Én mélységesen abortuszellenes vagyok, de a te soraid gondolkodásra késztettek.


Köszönjük az írásodat!

2010. aug. 1. 20:38

Nagyon sokat gondolkodtam én is ezen a cikken. Nagyon jól meg van írva, nagyon szívhez szól!!!


Én most 24 hetes terhes vagyok a 2. babámmal, kislányom 3 éves. Apa becsajozott 2 hónapja, és itthagyott mindet. Akkor azt éreztem, hogy muszály valahogy elvetetni a babát, mert így lenne a könnyebb. Ültem forró vízbe is és vártam a "csodát", DE kicsim nagyon ragaszkodik hozzánk. Aztán 2 napig nem éreztem, hogy mocorog, kezdtem reménykedni, hogy ő is belátta jobb lesz ez így, de azért rohantam a dokihoz, aki az UH-nál azt mondta ficereg, nem is kicsit, csak én nem érzem. Kicsit elkenődtem ,hogy már nem lehet elvetetni, mi lesz így velünk. Rá 2 napra a kislányom a pocakomra rakott buksival nézte a tv-t és manó megrúgta. Zsófim felsikoltott, azóta naponta birizgálja a pocit és boldogan várja a manót. Ettől az érzéstől észhez tértem és már én is két kézzel ragaszkodom hozzá és nagyon várom. Majdcsak megleszünk valahogy, de kislányom már most boldog a tesó érkezése miatt. Ezt nem hagyhatom figyelmen kívül. Kell a tesó!!!!!!!!!!!!

2010. aug. 1. 20:38
Én is elvesztettem egyszer a babámat. A korházban volt egy 24 éves lány, aki már a 3. abortuszán esett át, pedig párkapcsolatban élt, volt otthonuk. Mikor meséltem a másik szobatársnőnek, hogy nagyon várom, hogy próbálkozzunk, Ő hangosan rámkiabált, hogy: "Mé, Té akarsz gyerököt?", azt hihette, hogy én is abortuszra várok, mert mindenki úgy kezelt engem is.Amikor felébredt az altatásból azt mondta? hogy Ő úgy megkönnyebbült végre... Én meg egy hatalmas terhet cipeltem a lelkemen még nagyon sokáig. sajnos én ezt nem tudom megérteni, egy gyermek nem véletlenül akar vagy nem akar világra jönni...
2010. aug. 1. 19:18

Drága Titánia, nagyon jó cikket írtál. Amit az egymásról való könnyelmű ítélkezésről mondtál azt sok embernek kellene megfogadnia. Tudod, hogy a sorstársad vagyok, hogy én is vesztettem el babá(ka)t, és hogy mennyire vágyom rá,hogy Anya lehessek végre. Ennek ellenére meg tudom érteni, ha valaki élete folyamán 1x olyan útra lép, amiről egy ilyen fájó döntés meghozatalával le KELL lépnie, mert számára nem járható. Bár minden babát a szívem legmélyéből sajnálok, akit így elvesznek. Nem akarok belegondolni mit érezhetnek Ők akkor :(

Én azokat viszont SOHA nem fogom tudni megérteni, akik sportot űznek az abortuszból. Mélységes megvetést érzek az ilyen emberek iránt. Nekem is volt egy ilyen szobatársam a kh-ban. Én éppen a harmadik elvesztett babámat sirattam napok óta, amikor Ő befeküdt. 21 éves volt, volt már 2 vagy 3 gyereke, és az volt a negyedik abortuszra. Ott dumált, hogy mikor viszik már a műtőbe, és mekkora nyűg ez neki most,hogy mennyi dolga lenne otthon ahelyett hogy itt fekszik. Hogy milyen gonoszok vele az orvosok,hogy nem hagyják addig enni,pedig éhes,és miért nem veszik figyelembe hogy Ő terhes... (?!?!?!) Nem vagyok egy verekedős típus, de akkor nem kellett volna sok,hogy nekimenjek...

16. d0b7178f40 (válaszként erre: 15. - 47e1558c02)
2010. aug. 1. 18:52

oké oké.Én a meggondolatlan tizenévesekről szóltam.Bár sajnos a felnőttek között is akad jónéhány aki meggondolatlanul cselekszik aztán meg sopánkodik.

szóval csak hozzátettem.nem konkrétan a cikkben szereplő lányra gondoltam.

15. 47e1558c02 (válaszként erre: 14. - D0b7178f40)
2010. aug. 1. 18:49
A cikkben 21 éves lányról van szó, nem tiniről. Én rá gondoltam.
14. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - 47e1558c02)
2010. aug. 1. 18:46

1 dolgot fűznék ehhez a hozzászóláshoz csak.A tiniknek igen is nagyon a szájukba kell rágni.(nem mindnek)mert lehet szexuálisan együtt élni.De nem kell mindjárt gyereket csinállni.Aztán jön a pofáraesés amikor esetleg 2-3 abortusz után rohangál orvostól orvosig, mert elrte zt a kor, hogy család legyen, de nem ghondol bele abba, hogy az abortusz mennyit ártott a méh falának.És ezért nem esik teherbe.


Mert dolgoztam olyan helyen, ahol ezeket a "csúnya"dolgokat el kell végezni a dokiknak.

És volt olyan, hogy anyuka csak annyit mmondot, hát istenem terhes lett a kislányom.Igen néha gondolkodnia is kellene a kislánynak.


De mégegyszer leszögezem emelem kalapom és minden tiszteletem annak aki ésszel csinállja.

2010. aug. 1. 18:09

Igen ez igaz, ne iélj hogy ne itéltess. Nem is itélni kell nem ebböl a szemszögböl kell nézni a dolgot mert erre nincs megoldás. Talán ha onnan néznék a nők a dolgokat, hogy nem egy átlag embert hoznának a világra, hanem egy olyat aki megváltoztatja a világot, hisz sok olyan ember született már, ha nem igy lenne még mindig a köbaltával szaladgálnánk és ha ezok a nök elvetették volna a gyereküket, most nem élvezhetnénk a kényelmet a jót a szépet. Hát elöször ezen kellene elgondolkodni, hisz kellene valaki aki csodát tesz a földel mert vagyunk olyan értelmesek, hogy teljesen el pusztitjuk és ezt a folyamatot vissza kellene forditani. Mert lesznek még dédunokáink is akiknek szükségük lenne rá és ehhez ész kell, az meg csak az emberben van igy talán hobbibol lessz megölve az az ember, aki megmenthetné az emberiséget. Lehet hogy ezek nagy szavaknak tünnek de gondoljuk végig az elektromosságot is egy ember találta fel,mi lenne velünk nélküle -.De természetesen vannak esetek mikor szükség van rá, nincs is ezzel gond inkább a felelötlenséggel, hogy a lélek ha egy mód van rá, meg tudjon születni és kitudjon teljesedni. Lehet átlagember, lehet rosszabb, de lehet zseni is, hisz sok született már.Tudom ezekre a dolgokra senki nem gondol.

Köszönöm a témát

Tisztelettel:

Rózsa

12. 8d686b983c (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. aug. 1. 18:03

Szia!


Barátságot az ember nem úgy köt , hogy megnézi kicsoda micsoda a másik. Nem attól jó ember valaki , mert esetleg ilyen helyzetben van, de aki előítéletekkel van tele az nem biztos , hogy jó ember!!!!

2010. aug. 1. 18:00

Szia !


Amit írtál az nagyon szép bár tanulságos . Van erre egy közmondás is!

" Soha ne ítélj meg egy másik embert, míg egy mérföldet nem jártál a cipőjében."


Én több oldalról meg tapasztaltam ezt a kérdést.

Az első gyermekem meghalt orvosi műhiba miatt.

Voltam iker terhes , nem tarthattam meg , mert veszélyt jelentett rám nézve.

Volt elhalt terhességem , igaz nem akartam megtartani , Úgy bánnak az emberel mint egy állattal , az nem számított , hogy a végén kiderült , hogy életképtelen , DE abortusznak indult!

Aztán megint terhes lettem nem akartam szintén megtartani ( van három gyermekem) Az előző megaláztatások miatt veszélyeztetve a saját egészségem abortusz tablettával oldottam meg Sajnos az emberek többsége az orránál tovább nem lát csak akkor , ha vele esik meg valami.

Még annyi védekeztünk a dokik szerint túl passzolunk a párommal genetikailag.

Az , hogy valaki röhög és úgy vészel át valamit az lehet egy álarc is ami mögé bújik!!!!!

2010. aug. 1. 17:54
Mostmár é nis hiszem hogy minden okkal történik 2009 június 22-én nem minket választott a kis lélek........35. hétig boldogan felhőtlenül vártuk elengedtem.........ennyit kellett tapasztalnia.......remélem vissza jön még hozzánk.
9. spinneli (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. aug. 1. 17:35
elég szubjektív, hogy kinek mi a mélyreszántó ok.
8. nikletty (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. aug. 1. 17:29
...vagyis életet veszélyeztető állapot
2010. aug. 1. 17:28

szia

szép, jó a cikked

s egyben bölcs egyéniségre is vall


én nem tudom, hogy barátságot tudtam volna-e kötni ott valakivel, aki elvetetni ment a babáját...főleg, hogy akiket említettél, számomra egyikük indoka sem lenne mélyre ható ok...

nem tudom mi van a törvényben pontosan, de ha ez a kettő, én mióta eszemet tudom, azzal a két esettel tudok egyet érteni, erőszak és egészség...

2010. aug. 1. 17:23

Nagyon jó cikk, és tényleg olyan témát feszeget, ami megosztja az embereket, de rávilágít arra is, hogy komoly döntés, és nehéz meghozni, és egy életre szól.


És egy nagyon jó idézet:

„Ne ítélj, hogy ne ítéltess!”

2010. aug. 1. 17:14
komoly téma, nagyon komoly és szomorú, de a legjobb cikk, amit valaha is olvastam
2010. aug. 1. 17:10
szép cikk és elgondolkodtató is egyben...
2010. aug. 1. 16:33
Minden okkal történik. Okkal lesz terhes egy nő. Oka van annak, ha megtartja. Oka van annak, ha elveteti. Nincs jogunk ítélkezni mások felett. Szabad, egyéni döntése egy nőnek, hogy hogyan rendelkezik a teste felett. Akármennyire is fájdalmas ez másoknak, attól nem lesz könnyebb, ha pálcát tör vadidegenek felett. Az anyuka jól cselekedett, hogy bekísérte a lányát. Nem kell lebeszélni, vagy rábeszélni semmire sem. Mellette kell állni, ez a szülő dolga.
2. sugarka (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2010. aug. 1. 16:32
hát ezt megkönnyeztem. jó írás.
2010. aug. 1. 16:08
Nagyon nehéz róla írni, és szerintem olvasni is. Bármelyik álláspont táborának véleményét valljuk, az abortusz mindig parázsló vitákat vált ki. De ha kicsit nagyító alá vesszük a témát, egy kicsit meghallgatjuk a másik felet is, rájövünk, hogy nehéz egyértelműen állást foglalni csak az egyik oldalon.

Ugrás a teljes írásra: Gondolataim az abortuszról
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook