Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondok a szobatisztasággal 3 éves kor után fórum

Gondok a szobatisztasággal 3 éves kor után (beszélgetős fórum)


1 2
24. atricsap (válaszként erre: 21. - Atricsap)
2011. aug. 15. 16:25
Ja, és szerencsére nem kell vennem azóta is a matricát, mert egy idő után nem kérte.
23. KLMárti (válaszként erre: 21. - Atricsap)
2011. aug. 15. 16:24
Igen, a matricára én is gondoltam már. Holnap fogunk is vásárolni "egy párat" :)
22. KLMárti (válaszként erre: 20. - Frida85)
2011. aug. 15. 16:23
Sógornőmtől kaptam 2 gumilepedőt, így azt szerencsére nem kell vennünk.
21. atricsap (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2011. aug. 15. 16:22

Szia!


Nekünk is gondok voltak a szobatisztasággal, én is úgy éreztem, hogy sosem lesz az a kisfiam. Én már olyan ideges voltam ettől, hogy sajnos néha le is szidtam, meg kiabáltam vele. Aztán kitaláltam júniusban (ekkor 3,5 éves volt), hogy ha sikerül a bilibe kakilni, akkor kap egy matricát.(Ő a pisinél általában szólt) Vettem szép, különleges matricákat, és mindig kapott egyet, ha sikerült. Ettől kezdve nem volt gond, most már teljesen szobatiszta nappal, csak éjszakára adok rá pelenkát. Persze az is lehet, hogy most ért meg a szobatisztaságra, és nem a matrica segített, de egy próbát megér!

2011. aug. 15. 16:07
Egy jó tipp ha alváshoz is el akarjátok hagyni a pelust,ne a drága gumilepedőt vegyétek meg,egy jó vastag szemeteszsák sokkal jobb,mindkét oldalról ráhúztok egyet,középen összeragasztjátok széles ragasztó szalaggal és nem csúszkál el mint a gumilepedő,le lehet mosni és időnként cserélni:)
19. Frida85 (válaszként erre: 14. - KLMárti)
2011. aug. 15. 16:05
Látod az már jó,egy 3éces már dacos és ha leszidod,morogsz vele azért sem csinálja amit szeretnél.Te csak szorgalmasan kísérgesd a wcre és dicsérd meg hogy a 2pisi között nem pisilt be és hogy milyen ügyesen belepisilt a wc-be.
18. Frida85 (válaszként erre: 15. - Kitrákotty)
2011. aug. 15. 16:02

Mert ha visszaadod rá úgy is érezheti hogy nem sikerült neki és csalódást okozott.Én sem erőltettem soha,ő akarta mert látta hogy apa a wc-be pisil és is oda akart,ő soha nem bilizett csak ha kakilni kellett.

Igen 6éves korig normális mivel még jobban belemerülnek pl a játékba és elfeledkeznek magukról és befolyik.

17. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Megi04)
2011. aug. 15. 15:56
szvsz ahol ennyi idősen bepisil (5,6,9 év), ott valami más van a háttérben, családi ok, egyéb trauma érhette...
16. megi04
2011. aug. 15. 15:55

Én már arra is gondoltam,hogy ...valamiért...a mostani gyerekek már kis korukban stresszesek...

Régen teljesen más volt a nevelési elv,otthon,oviban,suliban...

A frász kerülget,amikor látom,régen nagycsoportban az volt a követelmény,hogy a gyerek rajzoljon,ragasszon,ollóval vágjon..Most? Régi elsős anyag..! Vagy a suliban 3 osztályban a fiam az égés folyamatát tanulta....

15. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Frida85)
2011. aug. 15. 15:54

Miért lenne tilos visszaadni a pelust?

főleg ha "elvetted" tőle, és nem ő maga kérte, hogy vegyétek le?

az adja a biztonságérzetet, és biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb kérni fogja, hogy hagyjátok el. csak ki kell várni, nem erőltetni.


6 éves korig normális ha bepisil?? :-O éjjel tudom, hogy így van, de nappal...?


A napirend viszont jó ötlet, az oviban is így csinálják: tízórai előtt mosdó, utána mosdó, udvarról bejőve megint, aztán ebéd után-alvás előtt újra, felkelés után rögtön megint... gyakorlatilag nincs is ideje bepisilni a gyereknek :-D, olyan gyakran kísérik ki őket.

14. KLMárti (válaszként erre: 10. - Frida85)
2011. aug. 15. 15:53

Köszi szépen.

A pelust még nem tudom, hogy visszaadjam-e rá vagy ne, mondjuk a nappali és az éjszakai alvásra eddig is rajta volt a pelus, de 90%-ban száraz volt neki.


Sajnos eleinte sokat morogtam vele, ha bepisilt, bekakilt, nem kellett volna. Most már másként állok a dologhoz.


Az mondjuk jó, hogy ha mondom neki, hogy menjünk pisilni, zokszó nélkül jön. Csak ne felejtsem el időről időre vinni őt. :)

13. kinni
2011. aug. 15. 15:51

Keressetek fel egy kineziológust, szerintem fog tudni segíteni, mi is most készülünk mert nálunk sem tökéletes a szobatisztaság és oviba készülünk.

Az én kisfiam szeptemberbe lesz 3 éves, hónapok óta szobatiszta de csak itthon. Itthon nincs semmi gond mindig a bilibe kakil pisil, de idegen helyen szégyenlős és előfordul, hogy bemegy a dolog mert nem mer vagy nem akar szólni. Mondjuk itthon sem szól hanem megy és magától intézi, csakhogy az óvodában meg szólni kellene. Amióta lekerült a pelus kakilni meg sehol máshol nem hajlandó csak itthon, ha nagyszülőknél vagyunk ahol ugyanolyan bili van és szinte ott nőtt fel ott sem hajlandó hanem haza kell jönnünk miatta.

Kicsit félek az ovi kezdéstől, de még bízom benne, hogy addig megoldódik és a kineziológus segít.

Szerintem ne adj rá pelust inkább jutalmazással próbáld motiválni.

12. megi04
2011. aug. 15. 15:50

Az a helyzet,hogy ez nekem is furcsa... nem! Nem hibáztatok egyetlen anyukát sem,nehogy félre érts!

De valakinek(elsősorban orvosra gondolok)tényleg válaszolni kellene,erre a kérdésre.Az én gyerekeim is mind kényszerítés nélkül lettek 2-2 és fél évesen szobatiszták...de a környezetemben egyre többször látom,hallom,hogy 5,6,9 évesen még bepisil a gyerek....Én sem értem...

2011. aug. 15. 15:49

sziasztok.én 2évesen kezdem el rászoktatni a bilire a lányom,aki már 8 éves is elmúlt.

én tavasszal kezdem el a szülinapja után 1 nappal.nem volt leány álom.én éjszakára sem raktam rá pelust.gumilepedő volt alatta és azon volt még összehajtogatva olyan paplan huzat amit nem használtam.éjszaka is felköltöttem amikor mocorgot,meg amikor úgy ébredtem énis.sokat mostam,sőt rengeteget.napközben is rengeteget mostam.nehéz volt de 3-4hónap alatt sikerült.igaz előfordult néha baleset.annyi szerencsém volt hogy ő szólt ha kakálnia kellett és pisilnie.kitartás és egyszer úgyis sikerülni fog!!

2011. aug. 15. 15:47

Az én fiam 4 és fél éves,szobatiszta lett tavaly januárban teljesen,májustól újra minden éjjel bepisilt sőt sokszor napközben is.Nála kicsit neccesebb a dolog mert későn vették észre hogy beszédértési zavara van.Sokat beszélgettem erről a gyerekorvossal és a pszichológusával,4dolog biztos:

1:tilos visszaadni rá a pelust ha már egyszer elvetted tőle.

2:Soha de soha nem szabad leszidni a gyereket ha bepisil,bekakil.

3:6éves koráig normális ha bepisil.

4:Sokan próbálják hogy éjszaka bizonyos időközönként felkeltik a gyereket pisilni,nekem a pszichológus azt mondta hogy ezt sem szabad mert alvási zavarokat okozhatunk vele.

Mi eddig 2szer lettünk szobatiszták,első alkalommal könnyen ment de apuka többet dolgozott és megviselte a gyereket hogy sosincs itthon így visszaszokott,utána 8hónap alatt szoktattam le újra.Egész nap mostam és szőnyeget súroltam.Most 15hónapja újra csak mosok meg mosok meg mosok.Érdekes mert másfél éve jár oviba,nem mondom hogy ott nem pisil be de sokkal kevesebbet.Most azt ajánlotta a pszichológus hogy próbáljuk meg a pisilést bizonyos dolgokhoz kötni.Pl felkel és pisi,evés előtt úgyis kézmosás akkor pisilni is vigyük el,lefekvés előtt pisi,mielőtt indulunk valahova pisi.Néha elég nehéz betartani egy akaratos dacos 4 és fél évessel de ha ezáltal csak fele ennyit fog bepisilni már megérte:)))

2011. aug. 15. 15:46
Akkor szerintetek pelust adjak rá, vagy időről időre továbbra is fogjam kezen és pisiltessem meg? Mondjuk már odáig eljutottam, hogy nem morgok vele, csak elmondom neki, hogy most milyen szomorú vagyok. De ennyivel le is zárom a dolgot.
2011. aug. 15. 15:46

Szia!

Nekem a lányom 4,5 éves. De sokáig ő sem volt se elmenni magától, se szólni időbe, hogy pisilnie kell. Még most is van olyan hogy becsurog neki mert inkább ugrál csak ne kelljen szólni. Szerintem időnként mondd meg neki, hogy ha bepisil milyen büdös lesz tőle a bugyogó, és az nem jó. Legalábbis mi ezzel próbálunk hatni a lányomra.

7. b9e29ca258 (válaszként erre: 5. - KLMárti)
2011. aug. 15. 15:43

Nem tudom, hogy ez hogy van. Anyukám oviba dolgozik. És a 3 évesek közül sokan még pelusba alszanak például.


Végülis teljes egészében azt hiszem, csak az utolsó évet járta végig. Sokáig nem járt, mert nagy gondok voltak a kakival. A végén odáig fajult a dolog, hogy szegénykének beöntés kellett. Nem érezte a különbséget a pisi és a kaki között.

2011. aug. 15. 15:42
Ne csinálj belole nagy gondot, mert az a gyerek még tényleg nem érett rá. Az enyém úgy szokott le, hogy vettem neki alsónadrágot, megmagyaráztam hogy a pelenka nem jó, mert melegít, súrolja combit. Majdnem három éves volt ekkor, megértette és mindig szólt, éjjelre pelust akartam tenni, de mondta hogy felébreszt és reggel otkor fel is ébresztett. Utána már csak ritkán fordult elo hogy bepisilt. Soha nem eroltettem a bilit, mert ismertem egy asszonyt aki a lányára 4 éves korig pelenkát mosott, o mondta hogy minek kényszerítse, stresszelje a gyereket, inkább mos rá. Ěn ot vettem példának, és nem bántam meg, pedig sok pelenkát mostam.
5. KLMárti (válaszként erre: 3. - B9e29ca258)
2011. aug. 15. 15:39

Az nem semmi lehet. És hogyan ment óvodába? Eddig még sehol nem hallottam, hogy felvettek volna bárkit szobatisztaság nélkül.


Abban én is bíztam, hogy majd az óvoda érdekelni fogja, és amiatt megpróbálja, de az se volt rá hatással. Mindenkinek dicsekszik is vele, hogy ő nem fog menni oviba, mert még nem tud pisilni meg kakilni.

4. KLMárti (válaszként erre: 2. - Kiscsibe kicsibe)
2011. aug. 15. 15:37
Ez a matricás dolog tényleg jó ötlet lehet. Köszi szépen, mindenképp kipróbáljuk.
2011. aug. 15. 15:35

Szia!


Szerintem ne ess kétségbe. Nekem ugyan nincs még gyermekem, de az unokahúgomon és az unokaöcsémen látom ugyanezeket a dolgokat. Főleg az unokahúgomnál volt nagyon nagy gáz. Most, hogy hétéves lett érték el, hogy éjszakánként nem pisil be egyáltalán. Tavaly mikor nálunk nyaralt nem hazudok 5-ször mostam a ruháját egy nap, pedig ő már 6 éves volt.

Egyébként szerintem, ha oviba kerül és látja, hogy a többi gyerek megy a wc-re, akkor ő is fog, mert szégyenli majd magát, amiért ő a bugyiba csinált.

2. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2011. aug. 15. 15:34

Szia!

Nekem ugyan jelenleg még csak két és fél éves a fiam, és nem szobatiszta, de viszonylag jól haladunk. Ha bármi van a fenekén, akkor bepisil, bekakil, ő sem jelzi, hogy kellene neki. Ha én elmegyek wc-re, akkor ő is akarja, de ez vagy sikerül, vagy nem. Viszont ugyan nem ebben, de székrekedésben nagyon bevált nálunk a jutalmazás! Mindig visszatartotta a kakát. Aztán amikor sikerült neki, kapott egy matricát, amit ő ragaszthatott fel oda, ahova akarta. Sztem érdemes lenne ebben az esetben is kipróbálni!

2011. aug. 15. 15:28

Sziasztok!


Sok fórumot elovastam már a szobatisztasággal kapcsolatban, de nem találtam semmi olyan ötletet, ami az én kisfiamnál segíthetne.


A történetem a következő:


A kisfiam áprilisban volt 3 éves. Tavaly nyáron elkezdtem bilire szoktatni őt, de mindig nagy sírás lett a vége, ha megpróbáltam ráültetni, ezért néhány próbálkozás után feladtam. A környezetemben élők is mind azt mondták, hogy valószínűleg még nem érett rá. Majd, ha 3 éves lesz...


Március végén, április elején újra megpróbálkoztam a bilire szoktatással. Szívesen rá is ült, képes volt akár fél-1 órát is ülni rajta (mondjuk rendszerint tévé előtt), aztán leszállt róla és bepisilt. 1-2 hétig mosogattam a ruháit napi 5-6 alkalommal, aztán belefáradtam és visszaadtam rá a pelust.


Eljött a nyár, az iskolai év végétől újra levettem róla a pelust, de továbbra se volt hajlandó bilibe pisilni. Sógornőm javaslatára megpróbáltuk, hogy nem ülve, hanem a vécé mellé állva pisiljen, mert így látja, ahogy folyik, és csodák csodája elkezdett pisilni hol a vécébe, hol kint a kertben a fák tövéhez, de csak olyankor, ha elvittem őt, szólni nem szólt. Körülbelül ezzel egyidőben kaptunk egy DVD-t: Elmo, dobd el a pelust! Ez a film, és az, hogy állva végezheti a dolgát elindította nála, hogy végre többségében nem a bugyiba megy a pisi.


Viszont szólni nem hajlandó. Kb. 1,5 óránként kézen kell őt fognom, és akkor pisil a vécébe, de ha nem így teszek, akkor néhány percen belül benne van a pisi a bugyiban. Hiába kérdezem, hogy kell-e, hiába kérem, hogy szóljon, nem teszi meg. Volt már, hogy sírva fakadtam, amikor 11 óráig a 4. adag ruháját kellett kimosnom.


A kaki még nehezebb. Eddig még egyetlen egyszer se sikerült kakilnia se a bilibe, se a vécébe. Érzi, amikor kakilnia kell, mert olyankor mindig elszalad a közelünkből és elbújik (hol a szekrény és a fal közé, hol az asztal alá, hol a másik szobába), de nem hajlandó csak a bugyiba kakilni. Utána persze szégyenkezik és lesüti a szemét, miközben takarítom le róla a kaksit.


Vettünk neki egy Elmo figurát, felakasztottuk a karnisra, hogy onnan nézze őt és csak naponta egyszer kaphatta kézbe néhány percre. Megbeszéltük, hogy akkor fogja megkapni, ha szól, amikor pisilnie kell, és a kaki is a vécébe vagy a bilibe megy. Másfél hétig minden nap megígérte, hogy legközelebb tényleg a vécébe fog kakilni és szólni fog a pisinél is, de nem így lett. Aztán végül megkapta Elmót, mivel nyaralni indultunk, hátha ez segíteni fog. De nem így lett.


Kb. 3 hét múlva mennie kellene az óvodába, de most már eljutottam arra a pontra, hogy nem fog járni. Én is úgy érzem, hogy soha az életben nem lesz szobatiszta. Eszemmel felfogom, hogy egyetlen gyermek se marad örökké pelusos, de mégsem tudok ebben igazán hinni és bízni.


A védőnő azt tanácsolta, hogy adjam vissza rá a pelust, de nem vagyok biztos benne, hogy ez jó megoldás.


Kérem, segítsetek, mert már nagyon el vagyok keseredve.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook