Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gondnok többet kap mint egy diplomás? fórum

Gondnok többet kap mint egy diplomás? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
101. Érdekes73 (válaszként erre: 98. - Papája)
2020. dec. 2. 19:41
Nincs rossz dolga azért...
100. New(l)
2020. dec. 2. 14:39

Tudod ha még igazad is van - mert el tudok képzelni olyan céget, ahol jobban keres a gondnok a "fehér gallérosnál" -, annyira undorító stílusban nyilvánulsz meg, hogy minimális empátiát sem érzünk irányodba.

Alaposan megjártam/járom a hadak útját én is munka területén, láttam sok csúnya és igazságtalan dolgot (ahogy szerintem az átlag emberek 90 %-a), de sosem mocskolódtam, okádtam így magamból a szennyet, mint ahogy te teszed.

Hidd el, amíg így rohadsz belülről, nehezen fogsz jobbat kapni, mert amúgy bent úgy kint.

99. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 2. 14:23

A szakma szégyene!!!!

Remélem, olvasta a diri is a fórumot, ráismert a kedves fórumozóra, és azóta kivágta mint a macskát sz@rni! Ilyennel még csak fenyegetőzni sem szoktunk! Nem normális, azt hiszi, hogy csak őneki van esze??? A könyvelők szégyene!

2020. dec. 2. 08:04
Tegnap 4-kor letelt a munkaideje a FI panaszosunknak. Azóta nem járt itt. Úgy látszik csak munkaidő alatt ér rá háborogni.
97. f.frezia (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 2. 05:32

Miért azzal foglalkozol, hogy más mennyit keres?

Miért vagy rosszindulatú?


Foglalkozz a sajátoddal. Kérj béremelést. Ha nem megy, válts. Ennyi!

96. semleges (válaszként erre: 94. - Érdekes73)
2020. dec. 2. 04:52
És így igaz!:)
95. VendrinerPiroska (válaszként erre: 84. - NomNom)
2020. dec. 1. 23:48
A fizikai munka nem szégyen és nem is a legborzasztóbb opció. Mielőtt kimentem egy kifejezetten jól fizető állásom volt, de iszonyú nagy volt az elvándorlás, mert kevesen bírták idegileg az állandó stresszt és bszogatást. Ahhoz képest a takarítás is egy álom.
2020. dec. 1. 22:34

"Kannibál törzset alkalmaz egy világcég, az afrikai leányvállalat őrző-védőinek. Tartanak tőle, hogy el-eltűnnek majd alkalmazottak, de semmi gond, mert a törzsfőnök Aghwopakitru-ra felesküdött hogy nem fognak megenni senkit legfeljebb csak a konkurenciától.

Fél évvel később eltűnik az egyik takarító. Miután a körzete piszkos marad, keresni kezdik, nem találják. Összedobolják a kannibálokat, a törzsfőnök a rendőrök szeme láttára mindenkit megesket az összes szellemre, hogy ők ilyet nem (t)esznek... Nyomozók elmennek. A törzsfőnök rákérdez:

- Ki volt az?!?

Hátulról egy ifjú kannibál halkan beszól: ő volt.

A törzsfőnök erre:

-"Vazze..."!!!, nem megmondtam, hogy a takarítókat ne bántsátok! Itt olyan jó helyünk van! Hat hónap alatt megettük a managementet, a kontrolling osztályt, a financial monitoringosokat, a strategic finance departmentet, a marketingeseket, az asset optimalisation expertise workgroupot, és a corporate customers relations officert, de a kutya se vette észre! Erre te megzabálsz egy dolgozót...!"

------------------

:)

93. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:39
Vannak bejelentett léha családtagok?
92. timycat (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:35

😂 Jaj de kis buta vagy te.


Nem tudom milyen diplomád van, de ha ezt így érvként felhoztad akkor valami büfészak volt "esti-levelezőn".

91. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:34
Szerinted.
90. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:31
Neked nem nyilna ki a cellaajtó, ha ilyet csinálnál. :-)
89. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:29

Fele annyi idő alatt megcsinálja, mint te :-)


Ettől félsz, nem?

88. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:28
Ugyan már, nem olyan nagy durranás az. Pontosan szabályozva van minden, semmi kockázat, semmi fwlelősség.
87. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 21:26

Teljesen jóHR politika. Egy jó gondnok (nem csak udvarsöpeés ám a dolga!) sókal többet ér, mint tíz láblógató, kávézgató, semmire se jó, de hangzatos nevű (back office) diplomás.


Őket sokkal könnyebb pótolni, mint egy jo gondnokot.

2020. dec. 1. 20:11
Amúg, hol laksz, falunk / kisvárosban, ahol az egyetlen elérhető munkahelyen dolgozol?, Mert 150 könyvelő ék nagyon kevés. Olyan helyen fizetnek így, ahol el lehet menni, de 50km - és körzetben nem nagyon van más munkáltató... Próbálj más állásokra pályázni, könyvelőként / bérszámfejtőként egy nagyobb városban egy 100-assal többet kaphatsz. Max befektetsz egy 300 ezres Suzukiba és bejársz.
2020. dec. 1. 20:07

1. Olyan a munkaerőpiac, hogy diplomást kapnak ennyiért aki elvégzi a munkát, gondnokot nem.


2. Valakinek a valakije.


3. Jól bevált korábban, volt referenciája, és ez megtért a főnöknek 50 pluszt, mert esetleg korábban sokat szívott rossz gondnokokkal.

84. NomNom (válaszként erre: 82. - VendrinerPiroska)
2020. dec. 1. 17:28
Én is takarítottam már a diplomámmal külföldön. Mondjuk többet is kaptam mint ez a madár.
2020. dec. 1. 17:23
Ma már a diploma elveszítette jelentőségét ha csak nem orvos, ügyvéd, mérnök, közgazdász, tanár. Az ilyen büfés szakon kapott diploma már nem olyan horderejű és nem is annyira keresett. Nyilván a munkaadó inkább az okj-s képzettségűvel oldja meg, mert annak kevesebbet kell fizetnie.
82. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81. - NomNom)
2020. dec. 1. 17:17
Jártamban-keltemben Angliában épp elég diplomást láttam láttam polcot tölteni, vagy éppen asztalt pucolni - és még csak nem is voltak külföldiek.
81. NomNom (válaszként erre: 78. - Auróra2010)
2020. dec. 1. 17:12
Én is ezt gondolom. Ma már létezik diplomás betanított munkás is (lásd call center és társai).
80. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 17:06
Hány fórumban fogsz még sápítozni?
2020. dec. 1. 17:04

Sajnos, azt, hogy valaki töviről hegyire ismeri a céget és loyális, azt kevés helyen díjazzák eléggé. Úgy gondolják, ha már tűrte 10 évig, akkor nem biztos, hogy csak ripsz-ropsz fel fog állni, vagy asztalt verni. Aztán majd a felettébb tapasztal 22 éves HRs majd szerez egy magához hasonló ifjú titánt, a többiek az osztályon meg tépik a hajukat, amíg betanítják.

Ha idősebb a munkavállaló, akkor hatványozottan érvényes a helyzet, mondván ennyi idősen már úgysem kapkodnak érte a munkaerő piacon. Ez sajnos nem csak kis hazánkban dívik, hanem másutt is, sőt ha nyugdíj közeli, akár vissza is vesznek a fizujából. Ez a szép új világ, amiben élünk.

Hogy aztán ennek az elvégzett munka szempontjából mennyi haszna van, arról lehet vitázni.

2020. dec. 1. 16:58
Nem lehet hogy a diplomások nem végzettségüknek megfelelő melót végeznek ?
77. semleges (válaszként erre: 53. - Kacsahercegno)
2020. dec. 1. 16:47
Én is mindig ezt mondom, ha a takinéni nem takarít megesz minket a kosz.
76. papája (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 16:42

Azt írtad, a diplomások egész nap kávéznak, dumálnak. Na akkor ezt a fantasztikus tevékenységet miért kellene jobban díjazni. Mellesleg most is munkaidő alatt háborogsz. A semmiért nem jár több.


Azt hiszem egyébként, hogy te csak egy gumicsontot dobtál be rágcsálni. Gondolom jól szórakozol.

75. NomNom (válaszként erre: 74. - Papája)
2020. dec. 1. 16:24
Na igen, nem a szerencsétlentől kell sajnálni a 190-et hanem utána járni h neki miért nem több... De gondolom könnyebb a gondnokot ekézni.
74. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 16:19
Kérdezd meg a HR-est !
73. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - Unom)
2020. dec. 1. 16:16
Nem az Aldisokat?
72. NomNom (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 1. 16:03
Igen, pont ezt tennék.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook