Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gombászásról mindent :) fórum

Gombászásról mindent :) (beszélgetős fórum)


2009. aug. 5. 11:19
Kíváncsi vagyok, megnézem az ELTE-oktatást,mert engem nagyon érdekel. Megnéztem a gyerekkori határozómat /kölköm örökölte:)/ rengeteg ehető fajta van és még le is írja, hogy mikor -hol található,még az illatáról is ír. tegnap esett az eső, úgyhogy kimegyek a kiserdőbe és szétnézek :))
2009. júl. 29. 10:58
mi is szoktunk járni, nekem az egyik kedvenc időtöltésem. Különben érdemes venni könyvet, mert már vannak nagyon profik szines képekkel ellátottak, és leírják, ha van olyan mérgező fajta amire hasonlít és hogy hogyan lehet őket megkülönböztetni. de ha ezt így túl rizikósnak tartod, akkor csak az egyformákat gyűjtsd külön és vizsgáltasd be.
2009. júl. 29. 07:21
Mi szoktunk néha a szőlőnk közelében és egy közeli erdőben gombázni. Meg kell mondjam, a vadon termett gomba sokkal de sokkal finomabb a boltban kapható zsákon termesztett gombánál. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Mi sajnos nem ismerjük a gombát, de apukám igen, úgyhogy nekem saját gombavizsgálóm van. (Valójában nem ismeri ő sem az összes fajtát, de csak azt esszük meg, amit ismer.) De tényleg érdemes megtanulni, mert nagyon hasznos több szempontból is. És nagyon kellemes és egészséges elfoglaltság.
2009. júl. 28. 23:53

mi nemregen kezdtunk el laskagombakkal foglalkozni - termelni.

Erdekes..

2009. júl. 28. 23:22
persze, pl ELTEn van gombavizsgálói képzés, ha jól tudom... ilyen rövid kurzus, és papírt ad róla ha elvégzed
2009. júl. 28. 22:53

akkor már ketten vagyunk :))

tanítják valahol egyáltalán?

2009. júl. 28. 22:51
Engem érdekel! De még én sem tudok :)
2009. júl. 28. 22:46
Hali! Valakit érdekel a gombászás? Én most határoztam el, hogy megtanulom. Ingyen kaja,szórakozás,kirándulás....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook