Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gombás a babám feneke. Mit tegyek? fórum

Gombás a babám feneke. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2010. ápr. 12. 07:58
ha már nyillik a méhszáj tuti nem fog adni gyógyszert rá.Nekem is kamaszkorom óta problémám van a gombával ezért jobban figyelek rá mint mások.Terhesség alatt is kellet egy kezelés,mert antibiotikumot is kaptam.DE a dokid biztos nem azt mondta,hogy 1-13 hónapos korba önnek ezek ki.Elég gyorsan terjed a gomba,nem kellenek neki hónapok.
2010. ápr. 12. 07:21

Nem vitatkozásból írom,de a nődokim világosan kifejtette ,mikor babát vártam,hogy a candida albicans,koraszülést,szájpenészt és szembetegségeket okozz a babáknál,ezért fontos,hogy a terhesség alatt nyonkövessék,nem áll fenn a fertőzés.Plusz terhesen bújtam az ehhez tartozó irodalmat,mert sajnos candidától szenvedtem évekig.

Nekem nagyon fura,hogy egy nődoki,gombára nem ad semmit,és tudjuk a candida panaszmentesen is megbújhat.

37. misz (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 23:02

Hát nem tudom. A kislányomnál is így volt, pedig ő császárral született. Meg semmilyen tünetem nem volt.

De mindegy. Már túl vagyunk rajta, ez a lényeg. :)

2010. ápr. 11. 22:11
sziasztok nalunk is volt nagyon durva patanas a kicsim feneken elmentunk a hazidokihoz akkor o felirt valami kremet de nem sok hatasa volt . atan beszeltunk egy idopontot egy borgyogyasztol es szabajosan amit a doktorno felirt ugy visszadopta a taskamba ahogy volt nekunk felirta a borgyogyasz a sudokremet es azt mondta hogy csak kamillas teaval kenjuk a popsiat mikor tisztaba tesszuk mert ezek a torlo kendok nem jok es hogyha tehetjuk hagyjuk szabadon a feneket es ,hogy suse a nap a kis pucut .1 vagy 1,5 het es elis mult es azota ezt a kremet hasznaljuk + a kamilas teat mert az gyogytea .remelem tudtam segiteni ,ha tudtok akkor ti is menjetek el egy borgyogyaszhoz szerintem tobb szem tobbet lat puszi es gyogyulast kivanok a picurodnak
35. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 34. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 22:10
nekünk se volt cumink,most sincs.szájpenészünk ugyan nem volt,DE eszeme jutott,hogy anyu mesélte,hogy nekünk volt gyereknek!Tőle kaptuk el,mert anyu folyton szenvedett tőle(bőrgomba amit a strandon szedett összse gyerekkorában)Viszont nekem sosem volt bőrgombám eddig(kop-kop-kop)én viszont tudom,hogy a gomba a mi a babám popiján volt az a antibiotikuntól volt.:(
2010. ápr. 11. 21:56
Nálam akkor is kb másfél hónapos korában jött ki a gyereknek. ez van. Anyatejes volt, nem cumizott, nem volt cumisüvege, nem szedett gyógyszert.
33. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 32. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 21:47
elismerem.de akkor sem vár a gomba hónapokat!
32. Gavrilo1 (válaszként erre: 31. - Cb6e54c3d9)
2010. ápr. 11. 21:33

Olvasd el a 18-as hsz-emet.


A bakteriális fertőzések szoktak koraszülést okozni, egy sima candida nagyon kis valószínűséggel.

Engem adott esetben is kivizsgáltak és az eredmények alapján az orvos akkor nem javasolt kezelést, inkább csak a szülés után. Konkrétan a baba miatt. A candida kevésbé káros, mint az azt kiírtó kemény gyógyszer.

31. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 25. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 21:18
bocsi én nem értem.nekem felírt a doki kupot,mikor terhes voltam.ilyenkor a partnert is kezelni kell,mert különben jojózni fog a fertőzés.Nagyon kell figyelni a gombás fertőzésekre terhesen,mert koraszülést is okozhat ha elhanyagolják. És igen,tényleg az orvosnak kellett volna ellenőrizni,hogy nincs e valamilyen fertőzésed.Nem hinném,hogy a szájpenésznek és a bőrgombának sok köze lenne a szüléshez ami több hónapja volt.Egy gombás fertőzés már 1-2 nap múlva jelentkezik,nem vár hónapokat.
2010. ápr. 11. 20:48
szájpenésze volt, máshol semmi. Már rég volt, de neki a boraxos nem használt, hanem valami piros receptre kapható ecsetelőtől múlt el szinte napok alatt. Sajnos a nevére már nem emlékszem.
29. csincsillab (válaszként erre: 25. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 20:43
és hogy szabadultatok meg a gombától?
28. Gavrilo1 (válaszként erre: 27. - 5e48d37001)
2010. ápr. 11. 13:04
Nem volt hanyag, pontosan tudta és elmondta mit miért csinál vagy nem csinál.
27. 5e48d37001 (válaszként erre: 25. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 11:20
Akkor hanyag volt a nőgyógyász.
2010. ápr. 11. 10:50
Elnézést, senki sem olvasta el azt az orvosi (nem én találtam ki, hanem belinkeltem) infót? Nem tudom minek kérdez valaki, ha a hozzá kapcsolódó infót alapból elutasítja. Bár nekem igazándiból mindegy, én csupán jó szándékkal tettem be, hátha segít.
25. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - 5e48d37001)
2010. ápr. 11. 10:47
Na ez nem igaz, mert egész kis mennyiségű gomba is elég, hogy elkapja. Nekem pl. az a gyerekem lett szájpenészes amelyiknél soha semmi ilyen tünetem nem volt a terhesség alatt (és mégis azt mondta a gyerekorvos hogy az már a szüléskor odakerült a babához, de kellett a gombának 2-3 hónap hogy láthatóan elszaporodjon) És érdekes mód, annak a ygerekemnek meg egyáltalán nem lett semmi baja, amelyikkel végig gombás gondokkal küzdöttem (pedig nem adott semmit nekem az orvos, sem kúpot sem mást)
24. Gavrilo1 (válaszként erre: 21. - Csincsillab)
2010. ápr. 11. 10:41

Azt nem írtad hogy ikor kapta el, csak azt hogy a kórházban.

Azért tettem be az infót, mert az konkrétan leírja az eseteke. Tehát akár antibiotikumtól is lehet.

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 09:05

Nemhiszem,hiszen minen terhes nőtől vesznek a szülés előtt hüvelyváladékot amit tenyésztenek,pont ezért,hogy ne kapjon el semmit a baba.Ha találnak valamit akkor krémekkel és kúpokkal kezelik a kezelés végén újra vesznek kenetet.Teljesen kizárt,hogy szülés közben annyi mennyiségű gombát kapjon a pici ami káros lehet.

Valamennyit mindenki kap,hiszen a Candida mindenkiben él.

A Canesten krémre szavazok.

2010. ápr. 11. 06:01
amugy szajpenesze sosem volt.
21. csincsillab (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2010. ápr. 11. 06:01
Ha tolem kapta volna el akkor mar a szuleszetrol gombasan kellett volna haza jojjunk. de kb. 10 honaposan kezdodott minden.
20. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 19. - Gavrilo1)
2010. ápr. 10. 11:32
mi már 12 hónaposan kaptuk meg és sosem volt szájpenésze.A doktornő szerint mindenki bőrén van gomba és nem mi tehetünk róla.elötte kapott atibiotikumot ami megbontotta az egyensúlyt és elszaporodtak a gombák. megjegyzem én is csak végső esetben vagyok hajlandó antibiotikumot szedni,mert mehetek a nődokihoz gombát kezeltetni.:( sajnos mi érzékennyek vagyunk az antibiotikumra.:((
2010. ápr. 10. 08:47

Egy infó:

Candidosis


Az újszülöttek bõre, nyálkahártyái többnyire már a szülõcsatornán való áthaladás során kontaminálódnak C. albicans-szal. Több napig fennálló pelenkadermatitis esetén a csecsemõk bõrérõl 40-75%-ban C. albicans tenyészik, gyanú esetén vizsgáljuk soor oris egyidejû fennállását. Nagyobb csecsemõknél orális antibiotikus kezelés vezethet Candida albicans okozta pelenkadermatitis kialakulásához. Klinikailag jellemzõ az erythemás, sokszor erodált, hámló plakkok, széli pustulakoszorú jelenléte, a széli részeken szatellita papulákkal, pustulákkal. A folyamat legtöbbször perianalisan kezdõdik, az inguinális hajlat is érintett (szemben az irritatív pelenkadermatitis elváltozásaival).


Kezelésében lokális antimycotikumok (natrium tetraboricum, clotrimasol, natamycin, econasol) mellett gyakori pelenkacsere és a bõr szárazon tartása segíti a folyamat gyógyulását. Soor oris esetén a nyálkahártya kezelés is szükséges lehet.

18. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - Misz)
2010. ápr. 10. 08:46
Ha candidás gombafertőzése volt a babádnak, akkor azt tőled kapta el, valszeg a szülés közben. Szájpenész az egy candida fajta és az anyukátólkerül a baba szervezetébe, nem kórházi fertőzés.
2010. ápr. 10. 03:48
borax-os krémre szavazok
16. misz
2010. ápr. 10. 00:19

Mi Canestent használtunk. Egyik pelenkázáskor popsikrémet, a másiknál Canestent kentem, és pár nap alatt meggyógyult.

Nincs szájpenésze a Kicsinek? Nekünk onnét indult. A kórházból hoztuk haza. :( A gomba a szájából az emésztőrendszerbe került és a széklettel ki a fenekére.


Jobbulást! :)

2010. ápr. 9. 20:48
ápolták,bocs!
14. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 13. - Csincsillab)
2010. ápr. 9. 20:47
biztos helyre jön!!! nincs szerintem egy baba se aki nem gyógyult volna meg,ha ápoltás! :)
13. csincsillab (válaszként erre: 12. - Cb6e54c3d9)
2010. ápr. 9. 09:49
nos en is kiprobalom, remelem helyre jon a babam posija.
12. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 6. - Cb6e54c3d9)
2010. ápr. 8. 21:51
én elötte még gomás bőrt sem láttam soha mielött neki lett.2 és fél hétig azt hittem pelenkakiütése van ,mert még azt sem láttam elötte.elmúlt tényleg pár napon belül mikor el kezdtem canestennel kenni.(február elején) azóta egyszer visszajött,de hamar észre vetten és elkezdtem kenni. gondolom ez egya darabig jojozni fog,de tényleg jó a canesten.
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Csincsillab)
2010. ápr. 8. 21:39
Én a helyedben visszamennék a dokihoz. Mióta kenitek?
2010. ápr. 8. 21:39
Nekünk sajna többször vissza jött és nagyon csúnyán ki is marta a kaksi és csak a kamillával együtt lett tartós gyógyulás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook