Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gombaleves. Te, hogy csinálod? fórum

Gombaleves. Te, hogy csinálod? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 13. 11:44

Én sem teszek bele zöldségeket, csak petrezselymet szórók a tetejére.

A gombát apróra vágva olajon meghúzom, só, bors, majoranna, egy teáskanál liszt. Néha vízzel engedem fel, s akkor tejfölt teszek bele, néha pedig eleve tejszínnel. Nokedli vagy csipetke mindig van benne.

2010. máj. 13. 10:21
a krumpli azért kell bele, hogy egy picikét süritse! De a zöldségek, azt nem értem!Nagy kedvencem nekem is, de csak akkor ha zeller zölddel van ízesítve, én sokszor használom a petrus helyett (z.bab, húsleves , sz.bab)
11. Mia87 (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2010. máj. 13. 10:10
nekem is ez a kedvenc :)
10. Avatar Jazmin (válaszként erre: 9. - 448f1a930a)
2010. máj. 13. 10:04
vegre hallok egy krumpli, es zoldseg nelkuli valtozatot is. Valahol igy ettem es nagyon fonom volt. Tisztan emlekszem, hogy sem zoldseg, sem krumpli nem volt benne.
2010. máj. 13. 10:01
Megpárolom vajon a gombát,megszórom liszttel,fűszereszem,de petrezselyem zöld fontos hozzá.1tojásból galuskát szaggatok bele és nyakon öntöm tejföllel.Isteni finom még hidegen is.
2010. máj. 13. 09:48
Én ugyanúgy csinálom, mint Mia87 (1.hsz), nagyon finom.
2010. máj. 13. 09:44
Én is megpirítom a kockára vágott hagymát, erre ráteszem a megmosott szegfűgombát, megpárolom. Sóval, borssal ízesítem. Ráteszem a karikára vágott sárga- és fehérrépát, a kockára vágott krumplit. Picit párolom ezeket is. Megszórom pirospaprikával, egy pici teljes kiőrlésű liszttel és felöntöm vízzel. Még ízesítem, ha kell és puhára főzöm. Elkeverek benne pár kanál tejfölt és szórok rá petrezselyemzöldjét.
2010. máj. 13. 09:15
A gombát megpucolom apró darabokra vágom és kis vízben megdunsztolom, kevés olajat is adok hozzá, majd a megpucolt zöldségeket (sárgarépa, petrezselyem, karalábé) hozzáadom. Felöntöm vízzel, fűszerezem, rakok bele egy kevés borsót, kockázott krumplit, egy kisebb fej hagymát, paradicsomot, tv paprikát és készre főzöm. Külön kifőzöm a tésztát és kész is.
2010. máj. 13. 08:44
en is kivancsi vagyok ra, es sem csinaltam meg, habar a gombat imadom :-)
2010. máj. 13. 08:39

apróra vágott hagymát olajon megpárolok, bele a felszeltelt gomba tört fokhagyma, só bors!

Amikor már esik össze a gomba egy krumpli apróra vágva bele! Olajig visszasütöm, majd reá egy kis liszt, pici piros paprika, összekavarni és hidegvizzel felönteni! Maj amikor forr bele még ételizesitő, zeller levél, egy szelet paprika, fél paradicsom és picike noki vagy reszelt tészta, vagy ki mit szeret! Majd a tejfölt összekeverem hideg vizzel, azt a levesből forróval (hőkiegyenlités, igy nem lesz csomós a tejföl). Addig főzni amig minden nem lesz puha!

2010. máj. 13. 08:34
Én a krémlevesekbe teszek egy kis krémsajtot is, Szitán/ szűrőn a levessel kavargatom, így nem marad görcsös.
2010. máj. 13. 08:24

az én kedvencem:

hagymát megpárolok kis vajon, a megmosott feldarabolt gombát tá rakom, megfonnyasztom, egy kis lisztet rászitálok hogy sűrű legyen, felöntöm húsleves alaplével amit kockából is készíthetsz, amég a gomba megpuhul teljesen addig főzöm, sóval és borsal ízesítem, amkor megfő a gomba rá öntök főzötejszint, azzal is forralom egy kicsit, majd a legvégén friss petrezselymet vágok bele és kész. :)

2010. máj. 13. 08:12
Gombaleves. Te, hogy csinálod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook