Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gombaismerők, kérlek fórum

Gombaismerők, kérlek (beszélgetős fórum)


12. Linnax
2015. márc. 11. 09:24
Ja, és ma nem leszek, vendégek jönnek, mert ma van a szülinapom. (Sokadik :( )
11. Linnax
2015. márc. 11. 09:23

Higgyétek el nekem, nehéz ám meghalni! :)))

Nem tudom, milyen évszakot mondjak, mert lehet hogy három hét múlva már nyár lesz. Szóval késő tavasz, nyár meg egy kis eső, és nő a szegfűgomba. Azért ne felejtsetek el, ha valaki lát majd valahol.

10. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Linnax)
2015. márc. 11. 07:42

'Szerintem nem mérges, de tényleg nem valami ízletes'

Áhá tehát még működik a természetes szelekció ... én szerintem pedig nem kellene ismeretlen gombákat kóstolgatnod ...

9. nefaria (válaszként erre: 8. - Linnax)
2015. márc. 10. 15:48

Értem :) Hát annyit utazni valóban nem éri meg. Én is jobban szeretem az erdeit, szoktunk is szedni, persze szigorúan amit ismerünk, és általában bevizsgáltatjuk. (mondjuk a tányérnyi őzlábakat azért már nem viszek el :) ).


remélem kapsz valakitől szegfűcskét :)

8. Linnax (válaszként erre: 5. - Nefaria)
2015. márc. 10. 15:26

Hát pontosan ez a bajom, a közelben nincs gombavizsgáló, a megyeszékhelyig kellene utaznom, (régi) otthon pedig megszűnt, pedig ott éveken át működött. Gondoltam, küldök haza az anyuékkal, akkor derült ki. Itthon pedig senki nem ért a környezetemben hozzá, itt már kevés az erdő.

Ezért szeretnék "mezei" gombát. A termesztetteket nem nagyon szeretem, régen még a laska jó volt, de már valahogy az is íztelenebb, mint régen, úgyhogy se dobozos, se zsákos, se semmilyen elfajzott ízű nem érdekel.

7. Linnax (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2015. márc. 10. 15:19
Nem most van, még tavaly nézegettem őket a fűben.
6. Shanalyl (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2015. márc. 10. 12:52

Én most vasárnap találkoztam vagy 3 elég szomorú, fonnyadt pöfivel erdőjárás közben, akik tavalyról maradtak meg.


Semmilyen gombát ne kóstolgass, ha nem tudod, mi az!!

5. nefaria (válaszként erre: 1. - Linnax)
2015. márc. 10. 09:23
Szerintem a háromfélét (vagy csak a a nemismerjük gombát és a valószínűlegpöffeteggombát) akár be is vizsgáltathatod a kertedből, és ha ehető, akkor hajrá. Sajnos szegfűgombát nem tudok küldeni :(
4. nefaria (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2015. márc. 10. 09:22
Nem írta, hogy most is ott van :) de egyébként tényleg, a pöfi őszi gomba.
3. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Linnax)
2015. márc. 10. 07:53
Pöfeteg nem lehet, lévén, hogy október-novemberben érik. Szerintem "szerintemre" ne kóstolgassál gombákat.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Linnax)
2015. márc. 10. 07:46
:(((((
2015. márc. 10. 07:45

Szeretnék kérni valakitől szegfűgombát, földcsomóval együtt, elég csak egy-két tenyérnyi darab. Borzasztóan szeretem, gyerekkoromban ettem utoljára "sajátot", frissen, a parkból szedve. Azóta elköltöztem, most is szokott lenni a kertemben háromféle gomba, egy semmire sem jó, a másodikat nem ismerjük, a harmadik valószínűleg pöfeteg. Anyám nem nem engedi, hogy szedjek belőle - bár én már egy icipici darabot kóstoltam. Szerintem nem mérges, de tényleg nem valami ízletes.

Ha valakinek lenne a kertjében, vagy valahol a környezetében, nagyon szépen szeretnék kérni földcsomóval együtt, elpostázva, legyen szíves és küldjön nekem szegfűgombát. Természetesen megfizetem. Nálam meg majd elterjed. Remélem, még ráérek kivárni :)

Csak olyantól kérek, aki egészen biztosan ismeri, mert nem szép halál a gombamérgezés :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook