Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gombából finomat fórum

Gombából finomat (beszélgetős fórum)


2012. febr. 8. 03:58
ma gombás töltött káposzta lesz
2010. máj. 29. 04:11
a PIACON VAN TINÓRU
2010. máj. 23. 06:29
ez van
2010. máj. 22. 05:12
sok recept van feltöltce, lehet választani
2010. ápr. 20. 12:56
Én még töltött káposztát is készítettem gombával, meg rakott kelkáposztát, mindkettő nagyon finom és könnyü lett! Főleg aki nem húsevő, ott szinte minden helyettesíthető gombával! Gomba fasírt, isteni, ua. mint a húst, jól összedarálni a gombát és izesíteni(mint a fasírtot)
2009. febr. 3. 04:41
legközelebb a frankfurti levest gombával recepütet fogom feltölteni
2009. febr. 2. 17:36
A töltött, rántott gomba a receptjeim között van.
2009. febr. 2. 09:00
Várom:-)
2009. febr. 2. 05:24
nagyon szívesen, főleg erdei és nem termesztett gombára. Ez azért lesz használhatóbb, mert a termesztett gombákból akár mikor megcsinálhatod ( csiperke, szürke laskagomba, Shi-take, stb. jöhet itt szóba)
2009. febr. 1. 14:01
Írsz nekem egy receptet ehez a leveshez?
2009. jan. 31. 05:42
Jó lenne, ha gombás ételeknek külön fóruma is lehetne a hoxa portálon
2009. jan. 22. 02:20
tegnap kipróbáltam a frankfurti levest csiperke gombával, és kitűnő volt
2009. jan. 19. 02:25
olvassátok el a gombás ételekről szóló részt
2009. jan. 18. 02:13
jó recept, de inkább egy mélyebb jénai tálkát ajánlanék, fedővel
10. ea9bff1b44 (válaszként erre: 9. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 12. 13:30
Bocsika, lemaradt, hogy ezek töltött gombafejek, de gondolom menet közben úgyis rájött aki olvassa!:-)
2009. jan. 12. 13:29

4-5 fej gomba

1 db tojás

vágott petrezselyemzöld

1 kis fej apróra vagdalt lilahagyma

2 gerezd összezúzott fokhagyma

reszelt sajt

zsemlemorzsa

olaj

só,bors

Elkészítés: A gombafejeket megmossuk, tönkjüket kiszedjük. A lilahagymát, a fokhagymát és az összevagdalt tönköt kevés olajon pici sóval megpároljuk.Ha elkészült, levesszük a tűzről, beleütjük a tojást, és annyi zsemlemorzsát keverünk bele, hogy kicsit összefogja a masszát, de ne legyen túl kemény. A sóval, borssal és petrezselyemmel ízesített keveréket belekanalazzuk a gombafejekbe, tetejüket bőven megszórjuk reszelt sajttal.Mikrózható tányérra tesszük, és 750 W-on kb. 6 percre betesszük a mikróba.

Mikrózás közben a gomba enged egy kis levet, ezért tálaláshoz másik tányérra szoktam tenni.

2009. jan. 12. 13:08
rántott gombafejek tartármártással,vagy gombával töltött rántott karaj
2009. jan. 12. 13:05

bakonyi....

nagyon finom...de sokféle képen készítik...


én kicsit másképpen min téttermek szokták - kicsit más fűszerezéssel...

2009. jan. 12. 12:26

majonnézes gomba'

Én friss szegfü vagy csiprkegombából szoktam késziteni nyáron de lehet konzervgombából.A gombát vékonyra fel szoktam szeletelni,majonnézt készitek amit tejföllel higitok,apróra vágott tárkonnyal izesitem de nyáron lehet friss kaporral is.

2008. ápr. 27. 18:54

Eloetelnek lehet kesziteni apro szendvicseket, vekonyra szeletelt, piritott kenyerre gombakremet kesziteni.

Aprora vagott hagymat odarakni olajon, aztan osszeparolni a vekony szeletekre vagott gombaval, izesiteni (so- bar vegetaval az igazi+ bors), amikor pedig kesz, tejfollel osszekeverni, ennyi.

4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 27. 18:48

Hát nemtudom mennyire számít spécinek,de hogy iszonyat finom és mutatós,és anyukám szokta csinálni,hogy vesz viszonylag nagy gombafejeket,kitöri a szárát.összedarabol nagyon apróra hagymát,fhagymát,bacont,borst,és a gomba fejekbe rakja,aztán egyenként alufóliába tekeri,hogy ne jöjjön ki a töltelék.Így süti meg őket,aztán mikor már majdnem kész,leveszi az alufóliát,majd hurka pácikára húzza őket egymás után,mint a rabló husit szokták és úgy még picit megpiritja.Van mikor olvaszt rá sajtot,vagy csinál hozzá tejfölös,mustáros mártást,amibe mártogatni lehet.Ha kerti grillezs van,akkor cak friss zöldésgekkel,meg kenyérrel esszük,he télen konyhában törtéink az elkészités akkor tepsis burgonya a köret.Szerintem jó,mert aki gombás,az imádni fogja,aki kevésbé az a töltelék miatt úgyis fogja szeretni:)

Nekem most ez ugrott be,nem vagyok nagy szakács,remélem azért egy ötletnek elment :)

3. ea9bff1b44 (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. ápr. 27. 18:40
Valami spécit szeretnék:-)Kettős névnapi vacsora lesz.
2008. ápr. 27. 17:49
Én is nagy gombás vagyok,mondjuk ahogy elolvastam a topic címet nekem rögtön a tejszínes gomba pöri ugrott be:)vagy valami spécit akarsz?:)
2008. ápr. 27. 17:47
Jövő hét pénteken vendégeket várunk. A barátnőm nagy gombaimádó, de otthon a férje miatt nem főz ilyesmit. Most szeretném meglepni valami finomsággal. Van valami jó tippetek? Valami töltöttre, vagy hasonlóra gondoltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook