Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Golgotavirág fórum

Golgotavirág (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Golgotavirág

2013. máj. 9. 21:31

Szia!

Többfajta golgotám van már, de ha valakinek egyéb fajta van vásárló lennék!

köszi

2010. aug. 9. 10:10
A golgotámnak termése lett. Ilyet még nem láttam.Tettem fel róla képet a naplómba.
2010. aug. 4. 10:24

Sziasztok! Én is imádom a golgotákat. Vettem is magamnak egyet nagyon olcsón virágzóképes állapotban. Azóta is hozza állandóan a virágokat. Hihetetlen szép, amikor kinyílik. Illatos is.Sikerült egy virág nyílását lefényképeznem, feltettem a naplómba, akit érdekel megnézheti.


Van még kettő darab olyan golgotám, amelyiket kaptam egy ismerőstöl. Nálam gyökerezett ki és szépen növögetnek, de sajnos megtámadta valami tetűféle a levelét. Fogtam visszavágtam, lekezeltem írtószerrel és azóta hozza szépen a leveleket. Nem tudom mikor fognak virágozni, de szerintem az idén nem. Tartásukról, gonozásukról még nem sokat tudok ezuért még most tanulom. Azt sem tudom, hogy télre vissza kell-e vágni, vagy így kell hagyni. Minden segítséget szívesen veszek.

11. Nanda
2009. jún. 13. 15:15
Én hiába vetettem magot nem keltek ki! :(
2009. jún. 2. 16:54
Azt olvastam, hogy a hajtatottak 3. ev utan szoktak viragozni, a magrol vetettek 7. evtol. Szoval, lehet, hogy mar az iden lesz rajta valami :)
9. mami581 (válaszként erre: 7. - Leveli_beka)
2009. máj. 28. 14:33
Szia ! 3-dik éves. Most jobban néz ki,és mintha lenne rajta valami.Nagyon várom én is.
2009. máj. 12. 18:41

sziasztok

en kb ket hete tettem el a magokat miniuveghazba, tappogacsakba. Nagyon varom, hogy mikor kezdenek majd kibujni :)

7. leveli_beka (válaszként erre: 6. - Mami581)
2009. máj. 12. 18:40

szia

mennyi idos a novenyed?

2009. máj. 6. 17:58
Az én golgota növényem nem hoz virágot!Visszavágtam 20 cm-re,é kitettem a kertbe,napos helyre.Rosszul csinálom?
2009. márc. 29. 14:17

Sziasztok.

Én magról vetettem őket,szépen fejlődnek.Viszont rengeteg vizet "megisznak",2 naponta locsolnom kell..

Kíváncsian várom,milyen lesz a virág.(a képen törtfehér)

1x földbegyökerezett a lábam a látványtól:a horvát tengerparton golgotával volt befuttatva egy magas féltető,legalább 100lelógó ága volt,tele gyümölcskével.Akkor döntöttem el,hogy nekem is kell.Bár a klíma nem ugyanaz:(

4. rolvisa (válaszként erre: 2. - Aranka2)
2009. márc. 27. 18:36
Véletlenül, nem Charlie a férjed? Ő a gazlap fórumon a nagymenő golgotás!Gyönyörű válogatottan szép virágai vannak.
2009. márc. 27. 18:35
Csodálatos egy virág.A Gazlapon van egy fórum róla.Innen ismertem meg és most kaptam hajtásokat, amiket már legyökereztettem. Nagyon várom, hogy mikor virágzik majd? Van egy kék magról vetettem is ő pár év múlva mutatja meg a virágait.Most Alata-piros virágú ágacskát kaptam, már az is gyökeres, hormonnal kezeltem.Nagyon hasznos ez a cikk a virág tartásához, szaporításához.
2009. márc. 27. 17:36
Nekünk nagyon sok van. Férjem hobbija.
2009. márc. 27. 17:03
A „golgotavirág” név a latin Passiflora elnevezés fordítása. Ez a név a 17. század elejéről ered a passio=szenvedés és a flor=virág szavakból.
A XVI. században Jezsuita szerzetesek találtak rá, ők is nevezték el. Szerintük a virág részei Jézus Krisztus keresztre feszítésének szenvedéstörténetét (Passió vagy Golgota) jelképezik.
A virág a kora reggeli órákban kinyílik, majd gyorsan elhervad.

Ugrás a teljes írásra: Golgotavirág

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook