Goji bogyó (beszélgetős fórum)


1 2
36. mama69
2020. ápr. 27. 15:46

Sziasztok!

Ha valakit érdekel még,tettem fel képeket a virágzó gojiról.

Bár már kezd elvirágozni,ez látszik is a képen,de majd nyár elején újra virágzik. Úgy sejtem,az idén is rengeteg lesz rajta! :)

35. mama69 (válaszként erre: 34. - Scherlock)
2020. jan. 22. 19:39
Igen,helyesen írod,mert tuti úgy lesz! :) <3
34. Scherlock (válaszként erre: 33. - Mama69)
2020. jan. 22. 15:10

Nagyon köszönöm! 😍🙏😇


Így lesz. 💗

33. mama69 (válaszként erre: 32. - Scherlock)
2020. jan. 22. 14:39

Oh de kedves vagy,köszönöm szépen! :)

Én is hasonló szépet,jókat kívánok neked! :)

És külön,hogy legyen meg a goji fácskád! :) <3

32. Scherlock (válaszként erre: 31. - Mama69)
2020. jan. 22. 08:44

Köszönöm! 🙏


Szívből kívánom, váljon valóra minden álmod! 😇💗

31. mama69 (válaszként erre: 30. - Scherlock)
2020. jan. 22. 08:39

Igen,meg nagyon jó érzés eszegetni a fáról! :)

Kívánom hogy neked is sikerüljön minél előbb ültetni egy fácskát! :)


Én most a fügefába szerelmesedtem bele,van egy 4.éves fácskám amiről tavaly ettünk 4 szemet,meg ősszel vettem egy jégfüge csemetét abban nagyon reménykedem,nagyon jókat ír róla a kertész akitől rendeltem,hogy tényleg többször is terem.


Idén még szeretnék datolyaszilvát Khaki-t is venni tőle,csodás fái csemetéi vannak. :)

30. Scherlock (válaszként erre: 29. - Mama69)
2020. jan. 22. 08:35
Öröm ilyet olvasni. :)
29. mama69 (válaszként erre: 27. - Scherlock)
2020. jan. 21. 21:47

Sokáig én is csak aszalva ismertem,ettem,érdekes,úgy talán ízletesebb.

Nem mintha nem lenne jó frissen,de aszalva valahogy aromásabb vagy nem is tudom hogy fogalmazzam...


Legyen is,megéri mert nagyon hálás fácska,és gyorsan nő! :)

Az idén hozott még két felső ágat,amit ha nem vágok vissza felmegy 4 méterre is! Lehetett volna hagyni,de akkor már létra kell hozzá ugye,így meg a földön állva tudom szedegetni. :)

28. Scherlock (válaszként erre: 26. - Mama69)
2020. jan. 21. 20:55
Nymmmm kedvet hoztál nagyon! 😍
27. Scherlock (válaszként erre: 25. - Mama69)
2020. jan. 21. 20:54

De klassz!


Csak aszalva ettem, beleteszem a joghurtba.


Eccer' Nekem is lesz saját gojim:)

26. mama69 (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2020. jan. 21. 20:53

Egy képet találtam még,sajnos betelt a telefonom a nyáron sok képet kellett törölnöm az unokámnak legyen hely. :)

Mindig megijeszt a fácska,mert a korai virágokból szinte semmi nem lesz,de aztán július környékén elkezdi hozni az új virágokat,na onnantól mondhatni megbolondul mert folyamatosan terem illetve hullámokban.

Most ettük folyamatában a bogyókat,meg adtam ismerősöknek is kis zacsikban,de tavalyi bogyó van még kevés a fagyóban.

25. mama69 (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2020. jan. 21. 20:30

Szia! Szuper termés volt,augusztus végétől decemberig ettük a fáról,még most is van rajta pár szem,bár azt már kicsit meg fonnyasztotta a fagy,de az első nagyobb mínusz fokok után is ettünk még a fácskáról. :)

Majd megnézem a telefonomban azt hiszem van még 1-2 képem róla.

24. Scherlock (válaszként erre: 23. - Mama69)
2020. jan. 20. 12:07
Na milyen termés volt?
23. mama69
2018. ápr. 24. 16:12

Sziasztok!

Raktam fel pár képet a virágzó Gojiról,bár nem sikerültek túl jól sajnos,de a kis lila virágokat azért kilehet venni,jó sok van most rajta,örülök is neki!:)


Az első képen egy kisebb bokrocska van,az más mint a többi kép,ezt azért mutatom olyan közelről hogy lássátok,balra le van nyomva a földre,és be van takarva,azt úgy szaporítom,jövőre meg gyökeresedik,és ásóval kiásom majd s ültetem máshova.

Szóval bátran vágjatok bele!:)

Majd ha érik rajta a gyümölcs,teszek még fel képet!:)

22. mama69 (válaszként erre: 20. - Hmkati)
2018. ápr. 18. 13:39

Nagyon szívesen!:)

Egészen biztos hogy lesz saját termésed ha szabad földbe ülteted!:)

21. freddy36 (válaszként erre: 19. - Mama69)
2018. ápr. 18. 13:38

Köszönöm szépen a jókívánságokat!Majd szólj,ha lesz fotó a goji virágokról! :)

Szépek a kutyusaid!

Nagyi leszel?Ha igen,gratulálok!

'69-es évjárat vagy? :)

Szép napot kívánok!

20. Hmkati (válaszként erre: 17. - Mama69)
2018. ápr. 18. 10:36
Köszi a tanácsot! remélem egyszer mi is saját termést szedhetünk.
19. mama69 (válaszként erre: 18. - Freddy36)
2018. ápr. 18. 09:25

Nagyon szívesen!

Sok sikert a műtéthez is meg a Gojihoz is!:)


Biztosan sikerül majd mind a kettő!:)


Lehet hogy hétvégére már kinyílnak enyémnek a virágai,majd rakok fel 1-2 képet róla,de lehet hogy egy hét is kell még neki.

18. freddy36 (válaszként erre: 17. - Mama69)
2018. ápr. 17. 20:40

Köszönjük szépen az űjabb infókat,ezek után nincs kétségem,venni fogok!!!Lehet,akkor majd még fogok kérdezni,de előbb letudom a szemműtétet,és rendelek 1-1 fácskát,bokrot.

M3g egyszer köszönöm!

Szép álmokat!

17. mama69 (válaszként erre: 16. - Hmkati)
2018. ápr. 17. 10:57

Akkor az valószínű hogy bokor lesz majd.

Ha idén nem is,jövőre teremhet még,meg akár idén ősszel is majd!

Nálunk is homokos a talaj sőt csak homok mint a játszótéren,mikor elültettem 3 éve,tettem a gödörbe kis érett marhatrágyát az zacskósan lehet multik kertészeti osztályán kapni,és azóta csak az idén raktam alá a tövéhez megint ilyen marhatrágyát.

Ha kávéztok,gyűjtsd össze a kávézaccot és azzal meglehet szórni időnként így javul a talaj alatta.


Ha most hozza sok hajtást,akkor még azzal küzd,majd később lesznek gyümölcsei,csak türelem,fog az teremni!:)

16. Hmkati
2018. ápr. 17. 10:32
Valamit elrontok mert nem terem, csak alul hozza az új ágakat, de azt bőven. Homokos a talajunk. Lehet, hogy az nem jó neki.
15. mama69
2018. ápr. 16. 22:04

Sok sikert mindkettőtöknek,bátran vegyetek újra mert sikerülni fog majd!

Sőt,könnyen szaporítható is főleg a bokrosabb!

Annak van több hajtása,és a legalsót lehajlítom a földre,betakarom homokkal,teszek rá kis súlyt hogy ne jöjjön fel az ág,és következő évre meg gyökeresedik szépen!:)


Ezt az újt övemet Húsvét körül adtam oda egy ismerősnek mert Ő is hallotta hogy rákos sejtek ellen is,jó,Őt pedig pár éve műtötték mellrákkal sajnos.

Most megelőzésre is vitte,az már terem neki az idén!:)

14. mama69 (válaszként erre: 10. - Freddy36)
2018. ápr. 16. 21:56

Szia,bocsi csak most néztem ide vissza,nem gondoltam hogy lesz még írás.

Lehet nyugodtan és simán nevelni,az a lényeg hogy kertben és nem cserépben semmi más titka nincsen!:)

Aki okoskodott biztos szintén cserépben próbálta.


A nemesebb kis fácskám 3.éve van meg,és az első évben is szedtem róla pár szemet már,a következő évben meg mondhatni ontotta a bogyóit,csak túl locsoltam a nagy dédelgetésben és lisztharmatos lett,így kicsit legyengült.

Azt hittem kipusztult de augusztus végén megint elkezdett virágozni,és szeptember végén október elejére elkezdtek beérni a bogyók rajta!


A másik kettőt tavaly vettem háztól,1000/db.ők bokrosnak nőnek,jó 80 centisek,és már tavaly is teremtek gyümölcsöt,ezek sötétebb narancssárgák,viszont kicsit kerekdedek míg a nemes az hosszúkás.


Ha elkezd virágozni és leérik a gyümölcs,utána nemsokára megint virágzik és késő őszig beérik a következő adag.


Nem nagy fácska a nemesebb,vékony szára van 3-4 fő ága,és azok hoznak most megint új hajtásokat,és már teli vannak bimbókkal.:)


Túl sokat nem szabad belőle enni mert akkor mérgező is lehet illetve nagy hasmenést okozhat,max napi 6-8 szemet lehet elrágcsálni belőle biztonságosan.


Hát,mi egész télen nem voltunk megfázva,és,nekem sokkal ritkábban fáj a fejem,bár igaz hogy nem napi szinten esszük,mert részben nem volt még annyi eltéve,részben meg elfelejtkezek róla mivel a fagyasztóban.van nincs szem előtt.


De most vettem a Te..oban aszaltat,most megint elkezdtük enni minden nap.:)

13. freddy36 (válaszként erre: 7. - Mama69)
2018. ápr. 16. 19:22
Megjegyeztem mindent,köszönöm en is a jó tanácsokat! :)
12. freddy36 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2018. ápr. 16. 19:15
Van olyan webaruház,ahol ajánlanak hozzá földet,tragyát,és nem is drága.
11. freddy36 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2018. ápr. 16. 19:14

Sajnálom,hogy nem sikerült!

Neked is köszi,hogy írtál!

De meg kell próbálni újra,hátha...

10. freddy36 (válaszként erre: 5. - Mama69)
2018. ápr. 16. 19:12

szia!

Akkor megnyugodtam,hogy lehet termeszteni,és terem is!Mert olvastam ilyen lehurrogó hozzászólást mas fórumon,hogy nem lesz rajta gyümölcs,kár a gőzért!Bunkó volt az illető na! :)

Én is a drágább,nemesebb fajtában gondolkozom,meg keresem...:)

Mennyi ideje vannak már Nálad a "csemeték"?

És érzitek a jótékony hatásait a bogyónak?

Köszönöm,hogy megosztod a tapasztalataidat!

9. mama69 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2018. ápr. 16. 18:50
Nagyon szívesen! Vágjál csak bele nyugodtan de ne cserépben csakis szabad földön a kertben!
8. bnedora (válaszként erre: 7. - Mama69)
2018. ápr. 16. 18:29
Köszönöm a tanácsot.
7. mama69 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2018. ápr. 16. 16:40

Biztos hogy a cserép a gond!

Nálunk homok van konkrétan föld helyett ahol lakunk,és ez nagyon sovány "föld"nem is lehet földnek mondani mert konkrétan homok van helyette.

Vettem egy zacskó érett marhatrágyát abból raktam az ültető gödörbe és úgy ültettem el őket,nagyon szépen megeredtek erősödtek.


Nyugodtan próbálkozz vele mert meg fog maradni ha kertbe ülteted kis érett marhatrágyát rakjál a gödörbe előtte.

Azt jól locsold be,és úgy tedd bele a tövet,tuti hogy megmarad majd!


Az első héten locsolgasd minden nap,de aztán már ne sokszor locsold mert könnyen lisztharmatos lesz tőle.

A következő évben már nem muszáj trágyázni,locsolni sem annyira,csak ha nyáron nagy a szárazság.

Kávézaccot gyűjtsél ha főztök kávét,én azt szoktam néha alá szórni trágya helyett.

Amúgy szépen gyorsan nől,mondhatni igénytelen de nem cserépbe dézsába való,csak szabadföldbe kertbe!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook