Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gödöllői esküvő fórum

Gödöllői esküvő (beszélgetős fórum)


2010. szept. 1. 14:29

Szia Kovani!

Megvolt az esküvő Gödöllőn, a Kiskastélyban?

Hogy sikerült?

2010. febr. 12. 10:13

ja ok, előbb írok mint olvasok, akkor eldőlt! :)

A szerződésbe írj bele mindent ami Neked fontos!

2010. febr. 12. 10:12

Ha jót akarsz magadnak, akkor a rozmaringot felejtsd el! Ha valaki igér valamit aztán a felét elfelejti, akkor az ottani tulaj olyan!

Bárhol bármilyen tulajjal állapodtok meg részletesen írjatok le mindent, addig ne fizessetek ki foglalót.

Domonyvölgyben ha továbbmész a Lázárékon, az első tó partján van egy nagyon hangulatos étterem, tövis a neve. Szerintem erre a létszámra pont ideális, és nem hirdeti magát esküvői fronton, tehát szerintem sokkal rugalmasabb. Persze ezek csak az én gondolataim, de azon a környéken kis létszámmal biztos, hogy ott tartanám az esküvőmet.


Sajnos az a baj a kis létszámmal, hogy azok a helyek amikre kereslet van valószínű nem mondják ki, de jobban örülnek ha nem mellettük döntesz, mert aznap este kétszer, háromszor annyit is megkereshet. :(

2010. jan. 30. 16:49

Kedves Reinhold!


Igen, végül a Kiskastély mellett döntöttünk, mivel mindenképpen Gödöllőn szeretnénk tartani az esküvőt és eddig 3-szor ettünk ott, és meg voltunk elégedve. Egyébként nagyon sok budapesti étteremben is vannak "turpisságok", pl. mi az óbudai Rozmaringot tartottuk 2. alternatívának, de ott viszont van egy kis terem, ami max. 30 fős, tehát kicsi, az eggyel nagyob terem meg 50-100 fős, és min. 50 főt ki kell fizetned, akárhányan is vagytok... ez így meg nem érné meg nekünk, mert max. 40-en leszünk. Átutaltam már a foglalót, eddig velünk korrekt az új igazgató (Pólya Sándornak hívják), ő vezetett körbe személyesen és telefonon és e-mailen is mindig válaszolt (kéret pl., hogy jelezzen vissza, ha megérkezett a számlájukra az összeg). A szerződéshez én mindenképpen ragaszkodom, bár igaz, eddig azt ők nem nagyon hozták szóba, de nekem van egy előre elkészített tervezetem, mivel a munkámból adódóan sok csoportos rendezvényt szervezek. Szóval én mindenképpen ragaszkodni fogok a szerződéshez, és ha valami nem stimmel a végén, akkor nem fizetek...

25. Reinhold (válaszként erre: 24. - Kovani1)
2010. jan. 30. 15:39

Kedves Kovani1!


Valóban... Amíg a pénz át nem adtuk, mi is el voltunk ájulva az Étteremtől, az igazgatótól és a kínálattól. De mint említettem ez volt az utolsó, hogy személyesen találkoztunk, utána csak a helyettesével tudtunk beszélni. Nekünk megígérték, hogy 3 féle bort választhatunk. A borok árfekvését max. 2000,-Ft/üveg határoztuk meg. Ennek ellenére az esküvő előtt már max. 800,-Ft/üveg lehetett a felszolgálásra kerülő bor ára. A röviditalok tekintetében sem tartották magukat a megállapodásunkhoz. Nálunk szó sem volt a teremhasználati díjról, mert eleve úgy kerestük a helyszínt (azt az ajánlatukban le is írták). Ennek ellenére, az esküvő előtti héten közölték velünk, hogy egy bizonyos időn túl fizetni kell. Magyarul szólva meg lettünk hazudtolva. A segédszemélyzet ételeinek árát nekünk is csökkentették volna, de mást is kaptak volna. Mi ezt nem engedtük, mert semmivel sincsen kisebb funkciója a segédszemélyzetnek, mint a vendégeknek. Nem beszélve arról, hogy megsértődésre adhat alapot. Nem tanácsos feleslegesen megkülönböztetni és megsérteni a segédszemélyzetet. Kb. 20.000,-Ft-ról beszélük!

Nekünk is ez volt meggyőző, hogy nem traktáltak minket; mondván, ha nem mi választjuk, akkor jön más... Hát... ha mégegyszer dönthetnék, akkor semmiképpen nem esnék ebbe a csapdába... Nem érte meg a nagy nap előtti idegeskedés, hazudozás...

Hangsúlyozom, hogy nekünk az esküvő nagyon jól sikerült, a kiszolgálás is nagyon jó volt, mindenkitől csupa pozitív visszajelzést kaptunk. Ennek ellenére óvlak titeket. A nagy nap előtti időszakot sikerült a Kiskastély étterem igazgatójának elrontania.

Jelenleg a beetetés időszakában vagytok; ha mégis a Kiskastély mellett döntötök, mindenképpen ragaszkodjatok szerződéshez, ami minden egyes részletre kitér.

Egyébként említetted, hogy a Kiskastély vezetősége le lett cserélve. Ti kivel beszéltetek?

2010. jan. 25. 11:37

Sziasztok!

Tegnap voltunk a Kiskatélyban, 3-ra volt megbeszélve, az igazgató ott is volt, már ő fogadott minket. Mondtuk, hogy ebédelni nem szeretnénk, így rögtön fel is mentünk a rendezvényszintre, az első emeletre. Nagyon profi a hely, van lift is, teljesen akadálymentesített az épület. Amikor felérsz, kilépsz a liftből, egy tágas fogadóhelyiségbe érsz. Itt van italpult, bőrfotelek. Ez a hely tökéletes a násznép megérkezésekor a fogadáshoz, welcome drinkhez. Innen nyílik a 3 egybenyitható rendezvényterem. Középen van a járólapos, hosszúkás terem (itt a zenekar, italpult, menyasszonyi torta kapna helyet). Ebből nyílik balra egy nagyobb (kb 70 fős) és jobbra egy kisebb (kb. 30-40 fős) terem. Ezekben lehet a vacsorát megrenezni (ültetés, asztalelrendezés választható - vanak körasztalok, de U-alak is lehetséges). Nagyon ízléses és hangulatos, mi rögtön oda tudtuk képzelni magunkat és a násznépet. :) A két vacsis terem tetőtéri beépítéses, de van légkondi. A középső teremnek van egy nagy erkélye és külső lépcső vezet a teraszra. Saját mellékhelyiség tartozik a szinthez, így tényleg komplett, csak a násznép van ott, senki nem zavar.

Ezek után lementünk az étteremrészbe, az igazgató hozta a naplót, és sajnos rögtön kiderült, hogy az augusztus nagyon kapós, a mi általunk kiválasztott dátum már foglalt volt sajnos, így másik hétvégét kell keresnünk. Megkaptuk az éttere honlapján is megtalálható esküvői menüajánlatot, ami 3 fogásos vacsival, éjféli étkezéssel és korlátlan sör-bor-üdítő-víz-kávé fogyasztással 9.900,- Ft/fő. A kiírt menü természetesen csak kiindulási pont, de kívánság szerint változtatható. Behozható a tömény, de akkor 600,- Ft/fő dugópénzt számolnak fel. A torta, sütik, zenekar gond nélkül behozható. Nekem sikerült lealkudnom a segédszemélyzet (fotós, videós, zenészek stb.) menüjét, így megengedték, hogy ez féláron menjen. Ami még megdrágítja egy kicsit: a ház 23 óráig van nyitva, utána 10.000,- Ft/óra működési költséget számolnak fel. A parkolás kb. 50 autónak biztosított, de előzetesen le kell foglalni, mivel van ott még fitness, tenisz stb. ahová mások is autóval jönnek. Öltöző és csomag/ajándékszobának használható az iroda, de nálunk csak 40 fő lesz, így az egyik felső terem is használható erre. Tehát az a jó, hogy mi hiába csak 40-en leszünk, az egész felső szint a miénk lesz. 30% foglalót kell fizetni, amikor lefoglalod az időpontot, KP vagy kártya elfogadott. Az igazgatóról annyit, hogy korrekt embernek tűnik, nem ugrált körül minket, de normális volt. Azzal mondjuk tisztában van (mondta is), hogy nagyon jól megy nekik, pl. 4-re is jöttek mások helyszínbejárásra és az augusztus tényleg sűrű nekik esküvő szempontjából. Épp ezért nem kapnak mindenáron a vendég után, ha te nem őket választod, majd jön más a helyedre. Én elvártam volna egy kicsit több, nem is tudom, hogy fogalmazzak, rábeszélést, előzékenységet, "nyalást" (már bocsánat) irányunkba, hogy érezzük, hogy igenis fontos, hogy odavigyünk kb. 400-450.000,- Forintot és mindent megtesznek értünk. Mi nagyon szeretnénk Gödöllőn tartani az esküvőt és a lagzit is, de ezen a héten még megnézzük az óbudai Rozmaringot, mert az is nagyon tetszett és finom a kaja, de azért Gödöllő a szívünk csücske.

2010. jan. 24. 14:39

Nagyon várjuk a tapasztalaidat! :)

Kiskastély nekem is tetszik, jó tudni, h új a vezetés. Köszi az infókat!

2010. jan. 22. 13:49
Még valami: én tavaly nyáron minden Gödöllő környékén fellelhető étteremtől kértem ajánlatokat, ha valakinek kell, segítek szívesen. A Lázár Lovaspark nagyon bunkó, ott még el sem viheted a megmaradt ételeket és szombatonként min. 100 főtől vállalnak csak esküvőket + egyéb nyalánkságok...
2010. jan. 22. 13:47

Sziasztok!


Én vagyok a témaindító. Nos, a Kiskastélyban tavaly november-december táján a teljes cégvezetést lecserélték. Mi voltunk ott decemberben egy próbakajáláson, amit a fapadosetterem.hu oldalon (minél előbb foglalsz, annál olcsóbban eszel, a fapados repjegy mintájára) foglaltunk le. Miután nem érkezett e-mailen visszajelzés, felhívtam őket. Az új tulaj mondta, hogy ő még új és nem találja a szerződést az étterem és a fapados program között, de mivel mi ezt már lefoglaltuk, ezért nekünk külön biztosítja, hogy 50% áron ehessünk és ihassunk. (Megjegyzem, így jobban jártunk, mivel az interneten lefoglalt kedvezmény 35% volt...) Nagyon korrekt és rugalmas tehát az új igazgató, a kaja és a kiszolgálás finom volt és nagyon hangulatos a hely. Szerintem pedig 2010-ben a 2000-2300 Ft-os főétkezés ár nem drága... Most vasárnap megyünk helszínbejárásra az esküvővel kapcsolatban, utána megírom a tapasztalatokat.

20. 000Évi000 (válaszként erre: 19. - Koptatottfarmer5)
2010. jan. 4. 11:55
szia, ha ezzel segíthetek, a kutya nem jár oda. Gödöllőn egy normális étterem van, a Napsugár, talán még meg lehet említeni a Szélkakast, de azt is inkább, mint határeset.
2010. jan. 4. 11:51
és a domonyvölgyi Kisbagi Csárdáról van valakinek tapasztalata?
18. koptatottfarmer5 (válaszként erre: 17. - Koptatottfarmer5)
2010. jan. 4. 11:38
az előző kérdésre megtaláltam a választ a honlapjukon :P csak én azt hittem eddig h a Sunshine étterem és a Napsugár étterem ugyanaz, és most esett le h nem. Ez nagyon hangulatos hely... hmmm :)))
17. koptatottfarmer5 (válaszként erre: 8. - Ekidli)
2010. jan. 4. 11:32

Nem tudod véletlenül, hogy a Napsugárban hány fő fér el? Nálunk olyan 100-120 fő összejön... nagy a rokonság :P


Ez a negatív tapasztalat a Kiskastéllyal kicsit lelombozott :( mondjuk, elég drága helynek tűnik, és az sem mindegy...


Köszönöm a válaszokat és jó készülődést Mindenkinek az esküvőre! :)

2010. jan. 2. 19:04

Szia!


A gödöllői Kiskastély étteremről csak lebeszélni tudlak. A hely valóban gyönyörű,nekünk is ott volt az esküvőnk, de a tulaj egy igazi hazudós vendéglátós. Először mindent megígért, aztán a próbavacsora után mindent letagadott és mindek próbált úgy beállítani, hogy hazudunk. Mind a borok, mind az étel és mind az italok tekintetében félrevezetett mindeket, így az esküvő előtti utolsó napok csupa idegeskedéssel teltek el. Csak lebeszélni tudok mindenkit erről a helyről, mert a tulaj egy igazi hazudós, gerinctelen ember.

15. Kovani1 (válaszként erre: 14. - Angel304)
2009. jún. 22. 21:28
Oké, azt megköszönném. :)
14. angel304 (válaszként erre: 13. - Kovani1)
2009. jún. 21. 22:46
Engem a barátnőm szokott meghívni oda ebédelni.Elég sok mindent ettem már ott,nekem ízlett.Hogy mennyire tapasztaltak egy esküvő lebonyolításában azt nem tudom:(Egy kicsit utána kérdezek ha gondolod.
13. Kovani1 (válaszként erre: 12. - Angel304)
2009. jún. 21. 09:57
Szia. Mármint a Kiskastély? Az jó. Igazából egyszer mi is voltunk tavaly, nagyon megtetszett, csak nem tudom, hogy "nagyban" (amikor sok ember van), tudják-e tartani a színvonalat. Sajnos hallottam valalkitől rossz tapasztalatot ottani esküvővel kapcsolatban, így kicsit elbizonytalanodtam... Sok esküvő van vajon nálunk? Mennyire tapaztaltak a lebonyolításban?
2009. jún. 20. 22:28
Szia.A barátnőm apjáé az étterem nagyon szép és jól főznek.
11. Ekidli (válaszként erre: 10. - Kovani1)
2009. jún. 19. 23:28
Hát igen...lázárékhoz nagy csapattal érdemes csak menni...
10. Kovani1 (válaszként erre: 8. - Ekidli)
2009. jún. 19. 22:07
Igen, a hivatal nekem is szimpi volt, telefonon is nagyon készségesek voltak. A Lázár nekünk drága és nagy, de a Napsugár is jónak tűnik, sokan dícsérik. Mindenképpen kibróbáljuk, köszi.
9. Kovani1 (válaszként erre: 7. - Mel81)
2009. jún. 19. 22:06
A Bojtár nálunk is szóba jöhet, bár nem olyan elegáns, mint a Kiskastély. A tulaj egy távoli rokon. A Galériában úgy hallottam, most van tulajdonosváltás, elég kusza még minden.
8. Ekidli (válaszként erre: 1. - Kovani1)
2009. jún. 19. 22:00

Szia! Én gödöllői vagyok, az unokatestvéremnek a polgármesteri hivatalban volt az esküvője, a buli meg a Lázáréknál.

A hivatal elég nagy, meg lehet kérni plusz dolgokat-vers, ének, szintetizátor, stb. Unokatesóméknak így volt, és nagyon szép kis meghatóra sikerült. Ráadásul elég nagy is, 100 ember tuti befér.


A kiskastélyról nem tudok sokat, ott még nem voltam, de állítólag nagyon hangulatos hely. Én a Napsugár étteremben szoktam enni, ez kívülről nem olyan szép mint a kiskastély de ez is nagyon igényes és finom ételek vannak. 2 szintes, és már többször voltam úgy, hogy esküvői vacsora is volt közben.


Remélem tudtam segíteni! Sok boldogságot!

7. mel81 (válaszként erre: 5. - Kovani1)
2009. jún. 19. 21:56

Nekünk a Bojtár Csárdában volt (Valkó fele van, tulajdonképp Gödöllő határában). A kaja jó, de nekünk volt egy-két dolog, ami nem tetszett (szükségmegoldás volt, mert az eredetileg tervezett étterem csődbe ment, miközben szerveztük az esküvőt).

Nekem a Galéria Étterem (asszem így hívják) szimpi volt, ott van a városházánál a cukival szemben. Csak ott max. 50 fő lehetett volna, nekünk meg elég nagy a család (barátokkal együtt kb. 75-en lehettünk).

A Kiskastélyt mondjuk nem ismerem, nekünk az akkor túl drága volt, így alapból kiesett.

A tortát pedig Cinkotán a Faller cukiban rendeltük, mert az nagyon tuti, azt ajánlom nektek is.

2009. jún. 19. 21:39
ja értem, amiben mi voltunk, mindkétszer olyan 100-150 fő volt:)
2009. jún. 19. 21:37
Köszi, kértem ajánlatot Lázáréktól is, de horror árat adtak, és közölték, hogy a megmaradt ételt nem lehet elvinni... Mi csak egy kis, hangulatos 35 fős családi mulatozást szeretnénk, max. 350 ezerből szeretnénk kihozni étellel-itallal együtt.
2009. jún. 19. 21:32
Többek közt az övék is:D
2009. jún. 19. 21:32
A Lázár fivérek tanyája? Ahol Rippel Feriék esküvője is volt?
2009. jún. 19. 21:30
Mindenképpen Gödöllőn szeretnétek? :) Mert akkor már ott van a Lázár tanya mellette, mi ott voltunk többször, és nagyon szép hely, a kertben volt a polgári, szép volt:)
2009. jún. 19. 21:28

Sziasztok!

2010-re tervezzük az esküvőnket Gödöllőre. Polgári a házaságkötőben, vacsi a Kiskastély Étteremben lenne. Van valakinek tapasztalata akár a polgármesteri hivatallal, akár az étteremmel kapcsolatban? Ha más gödöllői étteremmel van tapasztalat, azt is szívesen veszem. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook