Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gluténérzékenység állhat a háttérben akkor, ha a teszt negatív lett? fórum

Gluténérzékenység állhat a háttérben akkor, ha a teszt negatív lett? (tudásbázis kérdés)


11. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 10. - Hedi13)
2015. okt. 18. 16:26
Ha jobban érzed Magad, akkor a szervezeted jelez ezek szerint!:)
10. Hedi13
2015. okt. 18. 08:38
Köszönöm a válaszokat! Én is évek óta vashiányos vérszegény vagyok, amit már minden klasszikus módon kivizsgáltak. Ezen kívül vannak idegrendszeri tüneteim is, amire szintén nincs magyarázat (zsibbadások, stb) . Ha nem eszem glutént, tényleg jobban vagyok, nincs puffadás, lapos a hasam. Maradok ennél az étrendnél.
9. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 5. - Hedi13)
2015. okt. 16. 18:50
Igen, azt is!
8. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2015. okt. 16. 17:13

Lehet.

Mult heten vittem a gyereket pont emiatt gasztroenterologushoz.

Vettek tole vert, kuldik antitest- meg genetikai vizsgalatra, de az ultrahang alapjan a doki rogton adott az oviba igazolast glutenmentes etelekre.

Elmagyarazta, hogy egy dolog a coliakia, amikor az immunrendszer lep reakcioba (ez latszik az antitestekbol), es mas dolog a gluten-intolerancia (ahogy azt mar elottem is irtak), amit ez a teszt NEM mutat ki. A kulonbseg az, hogy utobbi esetben nincs ugyan immunvalasz, de a szervezet rosszul toleralja a nagy glutenbevitelt, es mindenfele emesztesi zavarok alakulnak ki (fruktoz, glukoz, laktoz-lebontas, stb.), ami kronikus belgyulladashoz, es ezaltal mindenfele nyavalyahoz vezet hosszu tavon.

Szerencsere utobbi esetben nem kell minden mikrogrammra vigyazni (pl. minimalis mennyiseg a feldolgozott husokban, itt-ott nyomokban a glutenmentes gabonakeszitmenyekben, stb.) nem art, csak a sok glutent tartalmazo eteleket kell kerulni - erre talalsz szamtalan leirast a neten.


Szerintem te az utobbi esethez tartozol, keruld, jot fog tenni.

7. Sirga (válaszként erre: 2. - Hedi13)
2015. okt. 16. 15:12
Nálam - bár azt ígérték, mindenre tesztelnek - csak IgA szintet néztek, negatív lett. A Te tüneteiden túl viszketek gluténfogyasztás után, és komoly szorulást okoz. + vashiányos vérszegény vagyok, évek óta. Tükrözések voltak - negatív -, szövettan nem.
6. Estike8 (válaszként erre: 2. - Hedi13)
2015. okt. 16. 14:00
Szia! Nálunk ugyanez volt a gyereknél, én nem mentem bele a szövettanba, 7 éve glutén mentesen étkezik, és minden rendben van, olyannyira, hogy néha becsúszik mostanság egy kis glutén, de nincs problémája vele. Nem fáj a pocija és nem puffad. Tudom, hogy nem kevés pénz, nagyon húzós árak vannak, de megéri váltani, lecserélni a háztartásból a finomlisztet és a kenyeret!
5. Hedi13 (válaszként erre: 3. - Gyöngyvirág16)
2015. okt. 16. 13:58
Azt is vérből nézik?
2015. okt. 16. 13:42
Lehet.
2015. okt. 16. 13:33
Én úgy tudom, h lehet még glutén intolerancia is, amit allergia vizsgálat nem mutat ki, csak az étel tolerancia vizsgálat!
2015. okt. 16. 13:26

Sziasztok, gluténérzékenységre nézett vérvizsgálat negatív lett. Előfordulhat -e, hogy mégis gl.érzékeny vagyok? Szövettan nem készült. Ha elhagyom a glutén tartalmú ételeket, akkor alig puffadok, nem fáj a hasam.

Van olyan orvos, aki azt mondja, hogy megbízhatatlan a vérvizsgálat, csak a szövettan az irányadó.

2015. okt. 16. 13:24
Gluténérzékenység- negatív teszt-lehet mégis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook