Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Glucosamine, Chondroitin, MSM. Melyik készítményt válasszam, amelyik mindhármat tartalmazza? Kinek melyik vált be? fórum

Glucosamine, Chondroitin, MSM. Melyik készítményt válasszam, amelyik mindhármat tartalmazza? Kinek melyik vált be? (tudásbázis kérdés)


6. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2013. jan. 3. 10:22

Hallgass Marcellanyura!


Ezen a gondon a bogyók nem fognak segíteni.

Ma már sok orvos-csontkovács, manuálterapeuta, gerincdoktor van.

Régen nekem pedig csontkovács segített és a gerincet rakta helyre. Utána is fontos a mozgás, torna.

Én pl. Etka jógára jártam itt sokféle gerincnyújtó gyakorlatot is csináltunk.

Mozgással lehet a gerincet leginkább karbantartani.

És bizony a sok víz nagyon fontos!

5. Marcellanyu (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2013. jan. 2. 22:14
Az nem mindegy, hogy a gerinc melyik szakasza érintett, de valószínűleg az ágyéki szakasz, a panaszaid alapján. Önmagában a gyógyszer szerintem nem elég, egy gerinctornával foglalkozó gyógytornászt keresnék a helyedben. A csípő és a láb panaszok is a gerincproblémákból következnek. A torna segíségével csökkenteni tudnád a porckorongokra jutó nyomást. Én azért nem nyugodnék bele egy ilyen diagnózisba, egy gerincgyógyász biztos korrektebb véleményt mondana.
2013. jan. 1. 17:06

Nekem a Con...sulf kapszula vált be.

1996 óta rendszeresen sérül a térdem,volt porcsérülés,térdkalácsficam,egy oldalszalag félig átszakadt.2004-ben elszakadt a keresztszalagom,felszívódott.Sajnos kb. 25kg súlyfeleslegem van,és a novemberi térdtükrözés alatt tökéletes,kopásmentes porcot találtak.A doki szerint,az előzményeket és a súlyomat figyelembe véve nagyfokú porckárosodást várt.Izomzat(szerinte nekem tökéletes,bár nem sokat teszek érte) és évente 1-2kúra Condro...

3. mkjudit (válaszként erre: 2. - Marcellanyu)
2013. jan. 1. 16:23
Tulajdonképpen engem már kivizsgáltak évekkel ezelőtt, de csak annyit állapítottak meg, hogy kevés a folyadék a csigolyáim között. Sokszor fáj a csípőm is körbe, de a lábamba is végig a csont. Mit ajánlanál, hogy szedjek. Olvasztam hyaluronsav +kollagén kapszuláról. Mit gondolsz?
2013. jan. 1. 16:17

Gyógytornász vagyok 10 éves tapasztalattal.

A lényeg, hogy sok folyadékot (vizet) fogyassz mellé. Mivel a porcokba a tápanyag belepumpálódik, célszerű szedésük mellett rendszeresen mozogni. Ezek a készítmények enyhe porckopásos panaszok esetén javasoltak, de azért célszerű szakember véleményét kikérni főleg akkor ha rendszeresen szedsz valami gyógyszert, nehogy a gyógyszerek zavarják egymás hatását.

Fontos odafigyelni az egészséges táplálkozásra, kevés vörös húst enni, sok zöldséget és gyümölcsöt. Azt sem ártana kideríteni, hogy mi okozza, okozta az ízületi kopást.

2013. jan. 1. 15:58
Glucosamine, Chondroitin, MSM. Melyik készítményt válasszam, amelyik mindhármat tartalmazza? Kinek melyik vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook