Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Globális felmelegedés! Tegyünk ellene! Te fontosnak tartod, hogy óvd a környezeted? Mit teszel ezért? fórum

Globális felmelegedés! Tegyünk ellene! Te fontosnak tartod, hogy óvd a környezeted? Mit teszel ezért? (beszélgetős fórum)


1 2
20. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 19. - Wicked.)
2011. nov. 15. 15:19

Ez igen!

Mi öregek vagyunk, de mi is mindent viszünk a szeletív gyűjtőbe, papírt gyűjtünk unokának, sőt most már az étolajat (használtat) is gyűjtöm külön és a férjem vitte ki busszal a Corá-hoz, ahol van hulladékudvar és átvették.

Csak 1 szomszédom van, aki ezzel foglalkozik, ő komposztál is, ebben segítek, de télen nem kell kivinni, azt mondta.

2011. nov. 13. 14:25

Egyébként amit mi megteszünk: (apránként jutottunk el idáig).


1. először csak az elemgyűjtéssel és gyűjtőben való elhelyezéssel indult. A papírgyűjtés (újság, szórólap, régi füzet, számlás boríték, papírdoboz stb.) mióta az eszem tudom, nyilvánvaló volt. Először még mi maguk, aztán unokaöcséim, majd a gyerekeim hordták/hordják a suliba.


2. később jött a papír-, üveg-, műanyag hulladék gyűjtése, amit elhordtunk a kihelyezett konténerekbe. Ma már nálunk is jön 3 hetente a szelektív hulladékgyűjtős kocsi, elvinni a "sárga" zsákokat. Mehet bele minden kimosva: műanyag-, papír- és fémhulladék.


A többi apránként hozta magát:

- elemeket, villanykörtét, energiatakarékos izzót, bedöglött elekromos cuccot, mobilt, mobilakkut, rossz cd-t és dvd-t be lehet dobni pl. a TESCO-ban egy nagy szelektív gyűjtőbe.


- nagyobb, nem bedobható elektromos cuccokat vissza szoktunk hordani a hulladékudvarba. Ilyenkor megkérdezzük a szomszédokat is, hogy ne vigyünk-e be valamit?


- kertes ház lévén mindent "visszaforgatunk" a kertbe. Mivel nincs komposztálónk, így fűgyűjtő tartály nélkül nyírom a füvet. Tojás-, zöldség- és gyümölcshéjat, kávézaccot, teafiltert stb. összevágom és szétszórom a fűben, vagy beleforgatom a virágágyásba.


- a falevelet sosem égetjük el, sőt, már össze sem gereblyézzük, csak letakarítjuk onnan, ahol nincs helye és szétterítjük a kertben. Tavasszal már nyoma sincs.


Az eredmény: korábban hetente a 240 literes kuka tetejét nem tudtuk becsukni, annyi "szemét" volt benne. Az utóbbi 2 évben a bazi nagy kukában csak egy árva kis 30 literes szemeteszsáknyi szemét szokott kuksolni...

Azért nem mindegy, hogy korábban egy heti szemetünk kétszer annyi volt, mint most egy egész hónapi!

18. Wicked. (válaszként erre: 7. - Kislany2009)
2011. nov. 13. 14:08

Látom, elég régi ez a topik és sajnálatos módon nem túl aktív:S


Kislány2009 hozzászólására reagálnám azt, hogy sajnos igaza van. Sokan azért nem tesznek semmit, mert más sem tesz. Én ilyenkor azt szoktam mondani mindenkinek, hogy ne azzal foglalkozzon, hogy ki mit csinál, hanem azzal, hogy ő mit tesz.

Mindegy, hogy a szomszéd morcos - csak te mosolyogj rá, amikor visszaköszönsz.

Mindegy, hogy ki megy el szó nélkül egy sovány, rühös kis kóbor kutya mellett - csak te csapd a hónod alá, vidd haza, adj neki enni és keress neki gazdit.

Mindegy, hogy kit látsz csikket, szemetet eldobni az utcán - csak te ne gyújts rá népes utcán (elvégre más, nem dohányzó arcába fújod a füstöt), ahol pedig rágyújtasz, ott dobd az első csikkgyűjtőbe, vagy vidd el az első csatornanyílásig.


... és ezt még sorolhatnám ....:)

17. 1kata2
2011. nov. 9. 18:52

Én nagyon szeretem a természetet, olyannyira, hogy képes vagyok a tájak látványátol sírva fakadni,Ezért nagyon vigyázok, mindent a megfelelő kijelölt helyre viszek , sohasem dobálok el semmit,akirándulás alkalmával, a hulladékot ha nem tudom hová tenni, inkább haza viszem és ott dobom a megfelelő helyre.Nagyon fáj a szívem ha látom azt, hogy sokan nem tisztelik a természetet. Ahol lakom igen sok helyen még lustaságból, hanyagságból szétdobálnak mindent,szólni nem mindenkinek lehet, mert az emberek arrogánsak, nem értenek a szóból.Mindenki vigyázzon a természetre, a földünkre!!!!!!!!

Szép napokat mindenkinek.

2010. júl. 11. 13:41
Mi is (öregek) mindent külön gyűjtünk szinte: komposztálunk (van rá lehetőség), papírt gyűjtök az unokának, szelektív gyűjtőbe visszük a kimosott üvegeket, elemeket a boltba, ahol gyűjtik, elektromos cikket, ami nem jó: vissza az Intersparba, vagy ahol olyat árulnak, pet palackot nem nagyon veszünk (teát iszunk), gyógyszert és injekciós tűket : vissza a patikába. Régi ruháket kiteszek nylonba a kuka mellé kimosva.
2010. máj. 15. 21:41
Egyet értek, én már el is tüzeltem a gumicsizmám.
2009. nov. 29. 23:26
13. Nagual (válaszként erre: 12. - 3c0814215c)
2009. nov. 28. 17:27
Egyetértek, viszont a mostani nagyokkal nem.. Undorító képmutatás az egész amit művelnek. Büntetni és ujjal mutogatni tudnak, de felelősséget vállalni már képtelenek. Több évtizede tudnak a közelgő veszélyről még sem tesznek érdemleges lépéseket. Ezt is tőlünk várják el illetve minket szorongatnak meg.. Tróger banda! :)
12. 3c0814215c (válaszként erre: 11. - Nagual)
2009. nov. 28. 16:59
Jó, de kisemberekből lesznek a nagyok, talán épp a mi gyerekeinkből. Nem mindegy milyen példát mutatunk.
11. Nagual (válaszként erre: 10. - 3c0814215c)
2009. nov. 28. 16:52
Ez ok,de ha bemész pl egy gyárba és előállsz azzal, hogy váltsanak zöld üzemmódba szerinted mi lesz a válasz vagy mennyit ér a próbálkozás...? Amíg nem tesznek ellene globálisan a "nagyok" mi "kisemberek" nem sok mindent tehetünk, illetve tehetünk csak nem lesz érdemi látszata...
10. 3c0814215c (válaszként erre: 9. - Nagual)
2009. nov. 28. 15:34
Az ipart is emberek csinálják.
2009. nov. 28. 10:12
Szerintem a mostani generáció is sokkal környezettudatosabb lenne, ha elérhetővé tennék a megfelelő eszközöket. Sok kicsi sokra megy, de elsősorban az iparnak kéne nagy lépéseket tenni az ügy érdekében.
2009. nov. 28. 00:38
És ha őket környezettudatosságra neveljük, nekik természetes lesz, amire mi csak legyintünk.
2009. nov. 28. 00:32

Az a baj hogy sokan azt gondolják hogy egyedül kevés az amit tehetünk és ezért nem tesznek semmit. Miért ne gondoljuk azt hogy mások is tesznek ezért és tegyünk mi is érte sok kicsi sokra megy alapon?

Biztos (sok)mindenkit érdekel a gyermekei, unokái jövője...

2009. nov. 28. 00:21
A gyerekemmel elküldöm a kimerült elemeket a suliba, az ottani gyűjtőbe.
2009. nov. 28. 00:05
én is vennék szívesen öko mosószert meg mosogatót ha nem lenne olyan méregdrága
2009. nov. 28. 00:04

biciklivel járok mindenhova 15 km-en belül

szelktálom a hulladékot

esővizet gyűjtök és nem pocséklom az ivóvizet pl locsolásra és társaira

spórolok az árammal amiből nekem is hasznom származik

vegyszereket csak a legvégsőbb esetben használok

2009. nov. 27. 23:59
Szerintem kevés amit személy szerint tehetünk. Globálisan kéne határozottan megújuló energiaforrások használatára átállni. Ma már tökéletesen megvalósítható a környezetkímélő életmód, de amíg politika és a pénz dönt nem lesz változás...
2009. nov. 27. 23:53

Szerintem már elkéstünk. Visszafordítani nem tudjuk a folyamatot, max lassítani. A szelektív gyűjtőnél egy 55 év körüli néni mesélte, hogy amikor lány volt, már akkor megmondták valamit tenni kellene, de nem tettek. Ő ezért nem is szült gyereket. Most meg már hiába kapálózunk :(


Azért én próbálok szelektíven hulladékot gyűjteni, minél kevesebb áramot fogyasztani, de azt is energiatakarékos égőkkel. Nem pancsolok, nem használok gázos desodort, légfrissítőt, egyebeket, bringával járok mindenhová, ahová lehetséges.... Ami telhetőt tudok megteszek és próbálok rávenni másokat is.

2009. nov. 27. 23:46
Ideje tenni valamit a Föld és az emberiség érdekében! Beszéljünk róla! Te mit teszel vagy mit nem teszel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook