Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Glaucomás (zöldhályogos) babák szülei! fórum

Glaucomás (zöldhályogos) babák szülei! (beszélgetős fórum)


2014. júl. 10. 13:25

Én vok Mami.:) Én inditottam a fórumot még régebben...


Van itt még valaki???

23. tina07
2013. febr. 14. 14:55

Üdvözlet mindenkinek!


"Mami" szeretném veled felvenni a kapcsoaltot!

Rokonomról lenne szó. 4 éves kisfiúnák zöldhályogot diagnosztizáltak. Vele született betegség. 3 szor műtötték. Elsőnek bal szemét 5 hónapos korában majd a jobb és újra a bal szemét. A jobb szem műtéte sikerült. De a bal szemével a megállapítások szerint 2 %-ban lát.

Mit tegyünk?Orvost akarunk váltani.

ORVOD TUDSZ AJÁNLANI?

Előre is köszönöm!

22. hbecs
2009. nov. 6. 23:33
Az én kislányom is így született, megműtötték mindkét szemét. 2 és fél hónapos korában derült ki. Úgy tűnik, jól lát, bár valószínűleg szemüveges lesz, mert rövidlátó.
21. HViki
2009. jún. 24. 11:26

Szia!

Örülök a jó hírnek! Van valami terápia, vagy előírás, hogy mit szabad és mit nem? Vagy csak a folyamatos kontrollal ellenőrzik és nincs más kezelés?

2009. jún. 21. 22:10
Sehol senki?!?!?!:-((((
2009. jún. 20. 14:38
Mnde eredméynünk jó!!Nekkem is és a kis Ricsinek is!!!Nagyon boldogok voltunk tegnap, amikor kiderült megint jó nkei!!Október 14-e óta jó!És remélem igy marad!!!Nem lehet másképp!!!
18. HViki
2009. jún. 20. 00:59

Szia! Ja, ha álnevet használsz, akkor nem ismerlek fel! :)

Hogy vagytok mostanában?

2009. jún. 19. 21:15
Na ezt jol megirtam...kicsit fáradt vagyok már....
2009. jún. 19. 21:14
űAz igaz!!Mami Én volatm, csak nevet változtattam...Azért irtam, hogy sehiol senki???
15. HViki
2009. jún. 19. 10:30

Szia!

A Mami-nak pl. van, hiszen ezért indította a topikot.

Egyébként úgy tűnik, hogy kevesen vannak ilyen helyzetben. Ami végülis jó.

2009. jún. 18. 22:36
Szia mindenki!!!ilyen gyermeke senkinek nincs???Egy kis tapasztalat csere?
2008. dec. 23. 20:32
Boldog karit mindenkinek!!!!
2008. dec. 23. 20:32
sehol senki????
11. HViki
2008. nov. 22. 21:03

Örülök! Ezek jó hírek. Szerencsére a kicsik erősek. Néha erősebbek, mint a felnőttek. Sor örömet és egészséget nektek!

Köszönöm kérdésed jő napom volt. Ma leginkább pihentem, mert tegnap este 11 jörül értem haza egy 3 napos képzésről, amin minden nap vizsgával indítottunk, úgyhogy nem nagyon lehetett lazsálni.

Ma délelött sütivásár volt a lányom ovijában, így hajnalban (mert este elaludtam, amíg altattam) elkészítettem a vásárra szánt sütit, majd ott töltöttem a délelöttöt. Délután meg egy kis kaja, egy kis pihi és sok-sok babázás. Hosszú volt a 3 nap nélkülük.

2008. nov. 18. 16:00
Jól van igen!Köszönöm szépen!Ugy néz ki sikerült neki normalizálni ezt a francos betegséget!:-))Nagyon örültünk neki!Eddeig 16 altatáson vagyunk túl.!Te hogy vagy?Mien napod volt?
2008. nov. 17. 17:16

Szia! Én vagyogatok. Nézd a jó oldalát. Azt hiszem annak azért örülhetünk, hogy kevesen tudják mi is ez a betegség.

A babád jól van?

2008. nov. 17. 13:50
Sehol senki???Ez az oldal nem jött be szt hiszem!:-(
2008. nov. 16. 02:28
Megnéztelek. A Te családod is nagyon szép. Büszke lehetsz rájuk. A kicsike meg igazi kűzdő, ha ilyen jól viseli. Vigyázz rájuk nagyon. Remélem már nem lesz több gond a szemével.
2008. nov. 15. 21:30
Örülök hogyirtál!Remélem sokan leszünk!
2008. nov. 15. 21:26
Amugy nagyon jol viseli!!Hihetetlen ügyes!!
2008. nov. 15. 21:25
Igen,sajnos veleszületett rendellenesség!Neki remélem nem lesz rohama, mert akkor elveszti a látását!Egyenlőre lát vele!És most mütötték másodszor 5hete.Sikerült neki!Az első nem sikerült, de most teljesen normális a szemnyomása!Nagyon boldogok vagyunk!Tündériek a gyermekeid!!!Igen az enyémek is alváskor a legédessebbek!!:-)))))))
2008. nov. 15. 21:22

Szia!

Nagyon sajnálom szegénykét! Nem is tudtam, hogy kisbabák is lehetnek glaukomásak. Az Anyunak volt ilyen betegsége. Neki a szemnyomása volt magas. Többször volt un. glaukomás rohama (izzadás, fejfájás, rosszullét), mire orvoshoz ment, de addigra már nem sokat tudtak tenni érte. Az egyik szemén elhaltak a látóidegek. Neki egyébként gyógyszer-szövődmény miatt alakult így. Egy kicsi babánál sokkal szörnyűbb lehet. Hogy viseli? Mit mondanak az orvosok, milyenek a kilátásai?

2008. nov. 15. 21:10
Már másodszor mütötték!
2008. nov. 15. 21:09
Sziasztok!Irjatok ha hasonló cipőben jártok!Nekem kisfiam ezzel a betegséggel született!Remélem leszünk még itt páran és megoszthatjuk a tapasztalatainkat!Ildi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook