Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gitár, ami mindent kifejez. fórum

Gitár, ami mindent kifejez. (beszélgetős fórum)


2010. aug. 2. 19:02

Hahóóóó? Van itt valaki ?

Le tudja valaki írni a Mit tehetnék érted ? hangzatfelbontását? Ezt a változatot :

Köszi

Em Am D G

2010. febr. 23. 16:43

Még annyit mondanék, hogy az együtt zenélés az egy rendkívüli (én azt mondom földöntúli) kapcsolat, amit nem szabad kihagyni.

Egy gitár és egy furulya - csodálatos relaxáció.

7. 62980793fa (válaszként erre: 3. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 23. 16:38

Ha ilyen gitárod van, az egy jó középkategóriás gitár, akkor azzal MINDENT el tudsz játszani. Tudsz vele sírni és nevetni.

A muzsikusnak ez a dolga...

2010. febr. 23. 16:34

Az a gitárban a nagy "bót", hogy tanulás nélkül is le lehet játszani egy dallamot, 1-1 akkordot.

Sok ember van, aki szereti a zenét, de nem tud énekelni, "nincs hangja".

Én is ezek közé tartozom, abszolút hallásom van, de énekelni marhára nem tudok.

A gitárt felhangolom hangvilla nélkül, de ha énekelni kell: nulla.

Most azt csináljuk a lányommal, hogy ő csellózik, én meg a zongorakíséretet átírom gitárra, és úgy játszunk együtt.

Még egy népdal címét is úgy kérdezem meg tőlük - a kedves feleségemtől és a kislányomtól - , hogy gitáron eljátszom a dallamát.

Érdekes az Ember...

De, ezt eddig is tudtuk.

2010. febr. 23. 16:14
Tudjátok, milyet szeretnék? Illetve min lenne jó megtanulni játszani? 12 húros gityón!
2010. febr. 23. 15:27
A férjem kapott tőlem karácsonyra egy gitárt, mert gyerekkorában elkezdett gitározni, abbahagyta, de azóta is mindíg megnézegette a gitárokat ha látott valahol. Ünnepekkor pár napig pengette, de már nem foglalkozik vele. Nagyon sajnálom, azt hittem, hogy majd egy kicsit elkezd tanulgatni. Jó lenne valahogy rávezetni, hogy gyakoroljon, de eröltetni sem akarom....
2010. febr. 23. 15:22

Nekem van!:) Tenson elektroakusztikus!

Most mennem kell, de majd jövök vissza!

2. vvicus (válaszként erre: 1. - 62980793fa)
2010. febr. 23. 15:19
Az én férjem is gitározik, és már meg is beszéltük, hogy a gyerekeinknek mindenféleképpen biztosítani akajuk, hogy valamilyen hangszeren tanulhassanak majd, persze férjem annak örülne, hogy ha lesz fiunk, akkor együtt gitározhassanak majd. :-) De már várom azokat a karácsonyokat, vagy szimplán estéket, amikor apa gitározik, mi meg éneklünk vele. :-D
2010. febr. 23. 14:58

Azért nyitok egy fórumot a gitározásról, mert megítélésem szerint ez a leghozzáférhetőbb hangszer bárkinek, aki a zenével kapcsolatba szeretne kerülni. Persze, van a furulya is, ami szintén egy ragyogó hangszer, de az mégis "mono-tone", azaz egy szólamot játszó, eléggé behatárolt hangtartománnyal.

A gitár az életemben mindig ott van, ha vidám, ha szomorkás éppen a hangulatom.

A piciny gyermekem (már néhány hónaposan) nagyon imádta. Elég volt egy húrt megpendíteni, a szeme és a füle már ott volt. És csak kacagott...(lehet, hogy arra gondolt: "de idétlen, vicces apám van nekem..."

Mostmár Ő 12 és csodálatosan csellózik.

---------------------------------------------

Legyen minden családban egy gitár!

Meg kell adnunk az esélyt a gyermekeinknek, hogy legalább "rápróbálhassanak".

(Én 5 évesen találkoztam először hangszerrel, egy szakadt bőrű bendzsó volt ez, és egy húr(!) volt rajta. A "tavaszi szelet" azon is el lehetett játszani. Kb. egy hónapig tartott míg sikerült. De, megcsináltam!)

A "Ha én rózsa lennék..." Koncz Zsuzsa számot ha elgitározom, szinte mindenki megkönnyezi...

Nagyon jó akkordokat is teszek hozzá.

Szóval, aki akar, beszéljünk a gitárról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook