Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gipszkartonfallal kapcsolatos tapasztalatokat, véleményeket várok! fórum

Gipszkartonfallal kapcsolatos tapasztalatokat, véleményeket várok! (beszélgetős fórum)


2012. aug. 17. 09:53
nekunk a kulso falak vannak gipszkartonozva es alata szigeteltuk uvegvataval a hangot nem de a a hideg meleget jol tartja szerintem jo dolog plane ha kicsi a lakas es kell a hely
2012. aug. 17. 09:22

Nem a gipszkarton az ami szigetel, hő-, hang-, hanem a közte lévő szigetelő anyag.

Sőt ha még precízebben szeretnédpontosítani is szeretnétek, akkor a padozat, mennyezet és a fal találkozásához polifoam réteget is beszokták építeni.

7. napsugar2 (válaszként erre: 4. - 1d97508455)
2012. aug. 17. 09:19

Mert szerintetek egy normál, 10 cm-es téglafalon át nem hallatszik semmi? Nem hinném, hogy nagyon nagy különbség lenne.

Én legalábbis anno a társasházban simán hallottam a téglafalon át is a szomszéd horkolását.


Mi csak gardróbot alakítottunk így ki, arra teljesen tökéletes volt. Iszonyat hamar kész volt, és tényleg alig lett kosz.

2012. aug. 17. 09:17
Nővéreméknek ilyen két gipszkarton lap között az a hangszigetelő gyapott. Annyit szigetel, hogy nem látni át, de egyébként minden kihalatszik. Ennyit egy paravánnal is elértek volna.
5. Giovannina (válaszként erre: 4. - 1d97508455)
2012. aug. 17. 09:11
Ezt nem tudom biztosan, valószínűleg egy.
2012. aug. 17. 09:01

Mi úgy tervezzük, h 2 réteg gipszkarton, s közötte egy réteg üveggyapot.


Giovannina nálatok csak egy "réteg" gipszkarton volt?

2012. aug. 17. 08:58
Nos én kint élek Angliában,minden válaszfal gipszkarton.Semmi hangszigetelése nincs-igaz nem tudom hogy építették.Ha duplán és szigetelő anyaggal készül a válaszfal talán jó lehet.
2012. aug. 17. 08:58
Egyáltalán nem hangszigetelő. Nekünk a lakásban mindenhol gipszkarton válaszfal volt, és minden áthallatszott rajta. Más gondom nem volt vele.
2012. aug. 17. 08:55

A közeljövőben tervezzük a gyerek szoba kialakítását, és a gipszkarton fal mellett döntöttünk, mert helytakarékos, kevés kosszal jár stb.


Véleményekre lennék kíváncsi, h kinek mennyire vált be, azaz tényleg hangszigetelő-e annyira, amennyire "reklámozzák", és ilyesmi.


Válaszokat köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook