Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » GI- diéta fórum

GI- diéta (beszélgetős fórum)


2010. márc. 31. 21:56

mire figyelj!


• Sose hagyd el a reggelit, és válassz rostokban gazdag ételeket!

• Minden étkezéshez fogyassz fehérjét, különösen ebédkor. Ha inkább szénhidrátban gazdag az ebéd, az energiaszint jobban lecsökken a délután folyamán.

• Magas GI-jű ételeket - burgonya, fehér pékáruk - csak kis mennyiségben fogyassz. Jó hír viszont, hogy akadnak alacsony GI-jű nassolnivalók, ilyen a dió, a mogyoró, sőt a csoki is, de ezeket is csak mértékkel eheted!

• Este táplálkozz szénhidrátban gazdagon! Ez serkenti a szerotonin-termelést, amire szükséged van a nyugodtabb éjszakai pihenéshez. A diéta során az ebéd és a vacsora felcserélhető.

• Próbálj meg naponta többször, kis adagokat enni! Nincsenek előírt adagok - néhol találsz ajánlott mennyiségeket -, mindenből annyit egyél, amennyi az éhségérzetedet kellően csillapítja!

2008. aug. 13. 21:47

Szia!


Épp azon bosszankodtam, miért nem ír senki erről a szuper diétáról, mindenki csak az elavult, sokszor totál egészségkárosító, ráadásul hosszú távon hatástalan diétákat részesíti előnyben, amik ráadásul nem is élvezetesek...

Ekkor találtam a bejegyzésedre, és örülök neki nagyon. Én ennek a híve vagyok, mert ez igazán életszerű és mindenkinek így kéne élnie.

Olvastad a GI diéta c. könyvet? Nekem a "bibliám", ez így kezdődik: a "diéta" szó jelentése: életmód. Tehát nem önsanyargatásról, vagy átmeneti gyors kúráról van szó. Ez egy testi-lelki egyensúlyra alapozó, maximális élvezetet nyújtó életmód, amivel mellesleg a plusz kilók is hamar lemennek. Elkezdted már? Én most állok rá, de a levesnapokat kihagyom, én már 3 éve nem vagyok szénhidrátfüggő, így inkább a lassú és tartós életmódváltást választom. Ma már sütöttem is egy GI-kenyeret! :)

2008. aug. 1. 21:47
Senki nem csinálta még ezt a diétát????
2008. aug. 1. 16:01
Szeretném elkezdeni vasárnap a GI- diétát. Van valakinek tapasztalata, ezzel kapcsolatban? Vagy nincs kedve valakinek velem kezdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook