Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ghosting - (eltűnés) miért? fórum

Ghosting - (eltűnés) miért? (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. gabbbicica (válaszként erre: 13. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 7. 14:26

És fordított esetben is teljesen normálisnak tartod, ha a párod szó nélkül eltűnik 5-10-20-30 napra?


És soha többet nem keresed, ha 2 év múlva se került elő?


Persze, felnőttek vagyunk, nem kell magyarázkodni, de én el nem tudom képzelni, hogy úgy tűnjek el a párom életéből, hogy annyit ne írjak neki, h bocs, kell 2-3 nap egyedül, majd jelentkezem.

13. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Gabbbicica)
2015. okt. 7. 14:10

Néha én is szeretek eltünni néhány napra.

Nehogy már magyarázkodjak felnôtt létemre bárkinek is... Nem gyilkolni-rabolni megyek.

12. Érdekes73 (válaszként erre: 11. - Érdekes73)
2015. okt. 7. 14:08
Van hogy el kell engedni 25 éves barátságokat is...
11. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Gabbbicica)
2015. okt. 7. 14:06

[link]

-----

ennyi

10. Metálmackó (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2015. okt. 7. 12:39
Normálisabb valóban. De nem mindig könnyű. Az pedig ember hajlamos az egyszerűbb megoldást választani, még ha nem is helyes.
9. gabbbicica (válaszként erre: 7. - Metálmackó)
2015. okt. 7. 12:28
Tény, hogy ezt értem, hogy el lehet kerülni a konfliktusokat, de nekem meg az normálisabb, hogy szépen lezárom a dolgokat, akkor is, ha egy kicsit kellemetlen. :(
2015. okt. 7. 12:03
Én is csináltam már ilyet, de csak "baráttal". Hosszú szünet után felvettem a kapcsolatot egy régi baráttal, de már nem volt olyan mint rég. Aztán történt valami, amit nem akartam neki elmondani (de titkolni sem nagyon lehet), meg amúgy sem volt egy könnyű időszak ... ő írt párszor, én nem válaszoltam, mert nem tudtam volna kikerülni azt , amit nem akartam vele megosztani. Kicsit sajnálom, mert alapból nem vagyok egy bunkó ember, de nekem így volt egyszerűbb. Azóta már nem keres, és ez jól van így.
2015. okt. 7. 11:53
Velem szemben is volt ilyen és én is csináltam. Nem a legjobb dolog lezáratlanul lezárni egy (bármilyen) kapcsolatot, de néha egyszerűbb. El lehet vele kerülni a konfliktusokat. Főleg ha az ember nem tudja helyen kezelni az adott helyzetet. Amikor én csináltam, akkor közre játszott a gyávaság is.
2015. okt. 7. 11:43
Párkapcsolatnál velem még nem fordult ilyen elő,de "barát" már lépett így ki az életemből. Egy darabig agyaltam rajta,aztán elmúlt! Nem fogok futkorászni senki után,ha neki így jobb,akkor hajrá!
5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2015. okt. 7. 11:39

"És nekem az ok ismerete nélkül nehezebb elengedni."


Igaz. Éppúgy mint nekem ítélkezni :) Szóval nem tudom, ki miért csinálja, de igen, megtörtént velem. Legutóbb egy barátnak látszó kapcsolat (nő) tűnt el így, szinte konkrétan szerdáról csütörtökre :) Én már megtanultam nem kattogni mások viselkedésén, gondolkodásán. Ha nem tettem olyat, amire ez lehet a reakció, akkor ez az övé, küzdjön vele ő.

4. csgybzs (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2015. okt. 7. 11:29
Persze, a párkapcsolat teljesen más dolog és teljesen érthetetlen megnyilvánulás. Én leépülő barátságokra, volt kollégákra, ismerősökre gondoltam.
3. gabbbicica (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2015. okt. 7. 11:28

Nem tudom, nekem ez már egy párkapcsolatnál nem normális azért. Hogy valaki egyszerűen ne vegye fel többet, és legalább annyit ne mondjon, hogy bocs, nem működik.


Én nem csináltam még, legalább annyit felvállalok, hogy megmondom, miért nem akarok valamit a továbbiakban.


Okés, így is megértettem, de az okot egyik esetben sem. És nekem az ok ismerete nélkül nehezebb elengedni.

2015. okt. 7. 11:22

Én is csináltam már és velem is csinálták már. Szerintem ez szinte mindenkivel megtörténik mindkét irányból.

Én akkor csinálom, ha tudom, hogy a válasz csak újabb felesleges körök lefutását eredményezné.

És azt is elfogadom, ha velem csinálják. Emberek jönnek-mennek az életben, mindenki a saját életével van elfoglalva. Ennyi. Nem azon múlik, hogy ki mit tett meg az emberért, nem is azon, hogy milyen lett a kapcsolat, hanem, hogy az adott élethelyzetben éppen az egyén pillanatnyilag hogy érez. Van-e kedve válaszolni, kell-e neki a bármilyen jellegű kapcsolat.

El kell ezeket a dolgokat engedni...

2015. okt. 7. 11:17

Sziasztok,


szerintetek miért egyszerűbb mindenféle magyarázat nélkül eltűnni? (akár párkapcsolatból, akár "barátságból" így kilépni, mint felvállalni, ha van vmi bajunk?


Először pár éve egy barátnőm tűnt el így, hogy miután új állást kaptam, már nem válaszolt az üzikre, nem vette fel a telefont. Konkrétan rákérdeztem, mi a baj, arra se válaszolt.


Most egy fél éves távkapcsolatnak lett így vége, a legutóbbi találkozásnál minden rendben volt, azt terveztük, hogy ki mozdul, merre, hol lakunk, mit csinálunk a következő hosszú hétvégén. Most 4 napja nem ír vissza, nem veszi fel a telefont (nem is írok neki, és nem is hívom többet.


Rákerestem a témára, és úgy tűnik, csak nekem új :D Hogy az emberek nem merik azt felvállalni, h figyu, többet keresel mint én, neked lett új melód, nekem nem, ezért nem akarok veled többet beszélni. Vagy azt, hogy figyu, nem működik, nem akarok már veled lenni... Hanem csak egyszerűen nem elérhetőek többet. A jelenség neve: Ghosting :D


Veletek történt már ilyen? Vagy esetleg ti is csináltátok már? :S Mi a véleményetek? (nekem az, h egész egyszerűen parasztság :( )

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook