Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincstabilizáló műtéten átesettek segítségét szeretném kérni! fórum

Gerincstabilizáló műtéten átesettek segítségét szeretném kérni! (beszélgetős fórum)


2012. febr. 19. 19:47

Halihó!

Nagyon örülnék én is részletes információnak erről a műtétről!

21 éves vagyok és most esetem át egy porckorong sérv műtéten. Ez volt az első lépés gyógyulásomra mivel elég ramaty az a porckorongom ahonnan ezt kivették. Ennek a folytatása lehet ez a gerincstabilizációs műtét ha nem volt elég hogy kivették a sérvet. A környezetemben nem ismerek senkit aki ilyenen esett volna át ezért itt szeretnék segítséget kérni hogy akinek már volt az elmeséli akár itt akár privátba minden részletét a műtéttől a felépülésig!

18. manul (válaszként erre: 17. - Tejespite)
2010. júl. 7. 08:26

Köszönöm szépen!

Én most a mérlegelési fázisban tartok!:DDD

Bár szerintem előbb utóbb szükség lesz a műtétre.

Manapság rutin beavatkozásnak számít ...állítólag,de nekem van egy ismerősöm akit megműtöttek és lebénult a lába.Hosszú kezelés után jutottak el oda,hogy tud járni de deréktól lefelé érzéketlen.Mindíg ő van a lelki szemeim előtt!:((((

2010. júl. 6. 21:06
Szervusztok, úgy h 'gerincstabilizáló műtét', még nem hallottam, de bizonyára az én mútétem is az volt, csak akkor nem így hívták. 16 évesen, 1965-ben műtöttek, azért, h majdan ha terhes leszek, ne legyen gond a baba kihordásával, mert ha nem támasztják ki, a pocak súlyától tovább görbült volna. Jobbra convex scoliosis. Elég hosszú lenne leírni, megírjam privátban, vagy gondoljátok itt? 12 hét szigorú fekvés kórházban, ebből az első 8 hétben úgy forgattak, majd megtanítottak átfordulni hasra és vissza, de oldalt nem lehetett. Két babát kihordtam, végig dolgoztam, jól voltam egészségesen megszültem őket, 3,5 kg-mal. Ez a lényeg, ha gondoljátok, írok még részletet. A mai napig zavar, h -szerintem - elég erősen látszik a gerincferdülésem, mások szerint egyáltalán nem feltűnő, de a lényeg, h lehetett gyerekem és szerencsére nincs fájdalmam, nem is volt. Viszont az egyik szombatársamnak sokkal kevésbé látszott, feljebb is volt mint az enyém, és őt a fájdalom miatt kellett elsősorban műteni. Ma már biztos sokat fejlődött e téren is az orvostudomány, én bíztatnálak, de mindent mérlegelni kell. Érdekel, hogyan döntesz, és majdan, ha a mútét mellett döntöttél, hogy alakulnak a dolgaid. Persze, ha nem műtteted magad, akkor is
2010. júl. 5. 18:08
én pedig azt kívánom Neked, hogy jól döntsél!
15. manul (válaszként erre: 14. - Szücsi)
2010. júl. 5. 17:58
Köszönöm a bíztatást és további nagyon jó egészséget kívánok!
2010. júl. 5. 17:00

de igen. de mondom, az enyém teljes hosszában van megácsolva. előre remekül hajlik, de balra, jobbra és hátra semmit. ennyi. hidat nem csinálok. de legalább nem székben ülök :)

két csigolya esetében nem hiszem, hogy korlátozna utána a mozgásban.

13. manul (válaszként erre: 12. - Szücsi)
2010. júl. 5. 16:08
Lehet,hogy most hülye kérdést teszek fel,de nem korlátoz a mozgásban?
2010. júl. 5. 16:01

nekem teljes hosszában van megácsolva a gerincem. azért volt olyan nagy a műtét.

nem akarok tanácsot adni neked, de én nekifognék mégegyszer.

feküdt mellettem a kórházban egy nővérke, aki a betegek emelgetésétől járt úgy mint Te, neki 2 hónap volt a felépülése, nagyon szépen és gyorsan gyógyult.

11. manul (válaszként erre: 8. - Szücsi)
2010. júl. 5. 16:01
A Budapesten a Gerincgyógyászati Központban végezték a vizsgálatokat és ott is akarnak műteni,amit én nem nagyon szeretnék,viszont egyre csak romlik az állapotom így azt gondoltam,hogy talán valóban elkerülhetetlen a műtét.Viszont olvastam,hogy sokaknál nem hozta meg a várt javulást persze sokaknál igen.Ezért szeretnék olyanokkal beszélgetni akik átestek ezen,ők biztosan jobb tanácsot tudnak adni mint a szkeptikusok,mint pl.jómagam.:DDDDDDD
10. manul (válaszként erre: 8. - Szücsi)
2010. júl. 5. 15:57

A lumbális részen el van csúszva két csigolyám 1 centire,nem támaszkodik fel sehol az elcsúszott csigolya és így instabil a gerincoszlopom.Továbbá beszűkűlt az a rés amiben az idegek futnak így folyamatos a fájdalom a derekamban és néha a lábaimban illetve zsibbadnak a combjaim.

No és nem sokat segít,hogy azt gondolom magamról,hogy mindenre képes vagyok!:DDDD

9. Szücsi (válaszként erre: 2. - Szücsi)
2010. júl. 5. 15:52
Uramisten! Dehogy 2004-ben! 1994-ben!
8. Szücsi (válaszként erre: 6. - Manul)
2010. júl. 5. 15:51
Nálad mi a gond? és hol, melyik kórházban tervezik a műtétet?
2010. júl. 5. 15:47

hát azt én nagyon eltosztam :( úgy gondoltam, majd én megmutatom milyen stramm csaj vagyok. végülis gyorsan felépültem (tán kb. 3-4 hónap volt) aztán kitakarítottam a kocsinkat és kivettem a pótkereket... eltört a hátamban a rúd, csak a lábamból meg a csípőmből kivett csont tartotta a gerincemet. negyedik műtét... egy fél évig kőkemény fűzőbe voltam kényszerítve, még fürdeni is csak abban lehetett. csak fekve vehettem le. de magamnak köszönhetem... na az az időszak egy kicsit megviselt.

egy a lényeg, ha a doki megmondja mennyi a lábadozás, akkor az annyi idő. ha megmondja mit lehet és mit nem, akkor azt kell tenni.neki nem ez az első műtétje, jobban tudja, mint a beteg.

6. manul (válaszként erre: 4. - Szücsi)
2010. júl. 5. 15:39
Köszönöm és örülök,hogy segített a műtét.Mennyi ideig lábadoztál,illetve mennyi idő múlva térhettél vissza a mindennapi életbe?
5. Szücsi (válaszként erre: 4. - Szücsi)
2010. júl. 5. 15:37
addig nem tudtak alsó részt műteni, mert nem hajlott volna a derekam, ezzel az anyaggal már ment a dolog.
2010. júl. 5. 15:36
gerincferdülés, balkonvex, lumbális részen. farral születtem és ahogy húztak, vontak, forgattak, ez lett belőle. kisgyeremekként feküdtem gipszágyban, aztán csak úszás, gyógytorna, de ahogy nőttem, egyre rosszabb lett. a gyerekszülés és később cipelése betette az ajtót. a lumbális (alsó szakasz) rész miatt nem vállalták sehol a műtétet. aztán feltaláltak valami anyagot a franciák, és Pécsen egy szépséges dokibácsi kitanulta a szakmát náluk. ő műtött engem. gyerekosztályon voltam, mert abban az időben csak 16-20 éveseknek csinálták, én már 29 voltam, de gondolták beleférek. még szerencse...
3. manul (válaszként erre: 2. - Szücsi)
2010. júl. 5. 15:31
Mi volt az alap problémád?
2. Szücsi (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. júl. 5. 15:27
Én 2004-ben voltam Pécsen, akkor még csak nagyon kezdő cipőben volt ez a műtét. Két részletben csinálták meg, a két műtét között kifeszítve, súlyokkal húzatva az intenzíven voltam két hetet. Nem volt gyerekjáték. Volt akinek egy menetben meg tudták csinálni. Ők gyorsabban gyógyultak. Nekem az első műtét után azt mondta a doki, ha vártunk volna, már ő sem tudott volna segíteni, én a tolószéket úsztam meg vele.
2010. júl. 5. 15:20

Sziasztok!

Olyan kedves Hoxa tagok segítségét szeretném kérni,akik átestek már vagy a jövőben fognak ilyen műtéten átesni.

Annak a véleménye is érdekelne akinek esetleg ajánlották a műtétet de nem szeretné elvégeztetni a beavatkozást.


Magamról: évek óta gerincproblémáim vannak a műtétet javasolta az orvosom de én nem tudom rászánni magam.


Legyetek szivesek írjátok meg nekem a tapasztalataitokat,hátha az segít az elhatározásban!

Előre is köszönöm mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook