Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincstabilizáció fórum

Gerincstabilizáció (beszélgetős fórum)


16. Nagylány67 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. márc. 15. 19:02
Most járok manuálterápiára, ahol kibeszéltünk a sráccal mindent. A gerinc 4-5-6 csigolya elmozdulása miatt vannak mandula ill torok gyulladásos panaszok. Sokan nem hinnék el, hogy milyen problémákat okoz a gerinc elmozdulása. Tudjátok az a probléma, hogy van olyan szakma, hogy reumatológus. Mit csinál a reumatológus... elküld tornára ill injekciót ad. Ezáltal a kiváltó ok nem javul.Csak gondolkozni kell. Volt-e olyan, hogy feszült voltál és fájt a nyakad ill a fejed? Na ezt könnyen helyre lehet rakni. Akit érdekel tudok telefonszámot adni, Pesten ill Kiskőrösön.
2011. márc. 15. 13:42
Keress egy olyan helyet, ahol használják a Denevérpadot. Ez egy gerincnyújtó eszköz. Sok embernek már segített.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Pannó)
2011. márc. 14. 16:21
A mandulagyulladás és a gerincfájdalom nem valószínű, hogy összefüggésben van; izületi problémákat, ill. szívizomgyulladást viszont okozhat. (Már 3 éves koromban kiszedték a manduláimat :( )
13. amacska (válaszként erre: 11. - Pannó)
2011. márc. 14. 15:32
csontkovács esetleg ?vagy reflexológus?Mindkettő segithet
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Pannó)
2011. márc. 14. 15:20

Akkor nem volt jó a gyógytornász.

Nekem is gyulladásom. És nem gyógyultam meg, csak tünetmentes vagyok. A gerincsérv nem gyógyul meg sosem.

Gyulladáscsökkentő, majd torna. Csak ez a megoldás van, illetve az örök szenvedés.

11. Pannó (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2011. márc. 14. 14:32
A mandulám elég gáz tele van fehér foltokkal meg elég sokat begyullad.Gyógytornászhoz jártam,többnél is,de nem segít nekem rosszabb ha tornázom,gyulladásban van és csak rontok rajta.Jó neked hogy meggyógyultál.Mindenkinek más.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Pannó)
2011. márc. 14. 10:45

Nagyon úgy érzem, hogy te elfogadtad azt, hogy igy kell élned.

Amig nem jártam tornázni, addig nagyon sokat szenvedtem. Én sem tudtam semmit csinálni folyamatosan, sem ülni, sem menni, sem egy helyben állni, sem feküdni, tehát semmit. Egy tüsszentés után napokig mozdulni sem birtam.

Kérj beutalót gyógytornára. A mandulád tényleg beteg? vagy csak rá akarják fogni?

A nagynénémnek az összes fogát kihúzták 33 éves korában, mert azt gondolták az a baj. Nem gyógyult meg úgy sem...

2011. márc. 14. 10:41

Gógytornát nem ajánlottak még?

Nekem 5 db porckorongsérvem van, ami 2000 óta, amióta tornázok, jól viselkedik:)

Pedig én sem tudtam semmit csinálni csak marékszámra szedni a gyógyszereket.

A dokim azt mondta 5 műtétem lesz, amitől nagyon féltem, mert nem akartam tolókocsit, igy kértem, hogy próbáljunk még ki valamit. Igy mentem el egy nagyon jó gyógytornászhoz. Pedig azt mondták, hogy körbe lemezelik a gerincemet, stb.

És a torna segitett:) A sportkórházba jártam naponta 1 órát tornáztam, aztán még otthon is valamennyit. Azóta szinte sosem fáj a derekam és lábam. Csak bizonyos időváltozásoknál, de már nem olyan durván, mint előtte 11 évig.

És igen, meg kell tanulni ezzel a betegséggel együtt élni, de az nem jó, ha csak a pihenést és a gyógyszert gondoljuk megoldásnak.

2011. márc. 14. 10:31
Én nem tudok dolgozni,mert nem tudok se ülni,se járni egyfolytában,a keresztcsontomnál van a gyulladás,és ha még az alap dolgoktól is elfáradok,fájdalmaim vannak ,akkor egy gyereket nem tudnék kihordani és felnevelni.Most kiveszik a mandulámat 2 hét múlva,mert lehet az tartja fent a gyulladást.Remélem így lesz,és talán jobban leszek.Ha nem akkor nem tudom,mi lesz velem.
7. anikko (válaszként erre: 6. - Pannó)
2011. márc. 14. 10:26

Nem szabad azért ennyire borúsan gondolkodni, bár tudom, ill. sejtem, hogy ilyen helyzetben elég nehéz optimistának lenni.

Anyukámtól is megvonták anno a rokit, és azt kérte tőle a doki, hogy ugorjon le a vizsgáló asztalról, amikor ment felülvizsgálatra, szóval nagyon rohadékok!

A gyerekről miért kell lemondanod?

Bocsi, ha butát kérdezek, de abban a részében jártas nem vagyok.

még egy műtét segíthet is akár, az anyum első műtéte maga volt a megváltás. igen, 100%os soha nem lesz, de el tudja magád, a családját és a munkáját is látni/végezni.

2011. márc. 14. 10:20
Sajnos nem tudok hozzá szokni a fájdalomhoz,29 évesen,szinte mindent elvesztettem,munka,lassan a párom,leszázalékolni úgy sem fognak mert menni tudok.A gyerekről lemondhatok,teljesen vége van az életemnek.
2011. márc. 14. 10:17
Akkor sajnos így jártam,szóval teljesen fölösleges még 1 műtét.Marad a megszokás vagy a halál.
4. anikko (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. márc. 14. 10:15
Egyet értek, bár szerencsére nem saját tapasztalat, mert nem engem műtöttek, de valahogy meg mégis az, mert anyukámról van szó. És én ápoltam a műtétek után, ugyanis neki is kettő volt, az első egy kifakadt sérv, amikor a porc korong becsúszott a gerinc csatornába. Majd a következő, amikor a hegesedés nyomott egy idegszálat. Soha nem múltak el a fájdalmai, már kialakulóban volt a következő sérve, azt mondta nem műtteti meg többet.
2011. márc. 14. 09:57

Akit már egyszer meg kellett műteni, ez elkíséri élete végéig. A gerinchez nem lehet büntetlenül hozzányúlni. Azt szokták mondani, hogy meg kell tanulni együttélni vele. Néha olyan érzés, mintha égetnék és a kést vágták volna bele.

(19 éve műtöttek fél oldali lebénulás után. 1967 tavaszán kezdődött, 1992-ben műtöttek meg. Szóval van tapasztalatom e témában.)

2011. márc. 14. 09:57
jaj kicsim nagyon sajnálom,az ezüst viz nagyon jó fájdalomcsillapitó,amugy pár faluval lakok távolabb,csipőprotézis kellene és a gerincem is rosszalkodik
2011. márc. 14. 09:50

Sziasztok!


Fél éve műtöttek ágyéki szakaszon,gerincsérvvel,azóta sem vagyok jól,recidívám van és két kissebb heg,a keresztcsontom állandó gyulladásban van,ülni nem tudok,mert a farokcsontom bevan gyulladva,járni egyfolytában nem tudok mert belehasít a fenekembe,a hátam is nagyon fáj.Érdekelne olyan akit 2 műtöttek mert nem sikerült az első műtétje és stabilizálták,vélemények tapasztalatok.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook