Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérv mütét nélküli gyógyitása...Milyen lehetőségek vannak? fórum

Gerincsérv mütét nélküli gyógyitása...Milyen lehetőségek vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Mazsola 58)
2009. dec. 14. 07:48

Most mi várunk,hogy mi fog lebénulni,lábam vagy karom!

A Te eseted sem irigylésre méltó!Téged hol műtöttek?

17. mazsola 58 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 07:41
Hát nem irigyellek Neked is kijutott.Egy évig szedették velem a szteroidtartalmú szereket,de nem csináltak ct-t mivel túl drága stb.nem ragozom,mire a neurológiára kerültem már négy nyaki és két deréksérvem volt.A doki azonnali műtétet javasolt,de sikerült 2 évig elhúzni tornával és úszással.Aztán lebénult a bal lábam,sürgősségi műtét stb.A műtét után még rosszabb lett a helyzet,mert behegesedett a seb befelé és 10 éve nyomja az ideget.Állandó fájdalom,ideggyulladás lett a vége. A gyógyszerekre nem reagál a szervezetem.A műtétet nem vállalja a doki,mert csak 10% -os az esélyem a gyógyulásra csak.Különben deréktól lefelé teljes bénulás.
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Mazsola 58)
2009. dec. 14. 07:20
Engem a nurológus kezelt félre.Le volt bénulva a lábam és hazaküldött,aztán elmentem egy másik dokihoz,sürgősségivel mr,aztán azonnali műtétem volt.Rá 1 évre megint,idén áprilisban nyaki sérvre műtöttek,fémszál van a nyakamban,aztán ismét volt egy bénulásom,és még 2 sérvem van a gerincemen és 1 a nyakamon!
15. mazsola 58 (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 06:43
A rehabilitációt csinálja a reumatológus itt nálunk.Amúgy nekem is van még 5 gerincsérvem,amihez nem mer hozzányúlni a doki.Amúgy amikor ez kezdődött az sztk-reumatológusa kezelt félre azért kellett a műtét.
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Mazsola 58)
2009. dec. 14. 06:35
3 műtét után és meglévő 3 sérvel azt hiszem én is tudok segiteni!neurológus helyett reuma!!!!
2009. dec. 14. 05:52
Szia Fiastyúk!Én ugyan már túl vagyok a műtéten,de talán tudok tanácsot adni.Már mindent végigcsináltam,amit a dokibácsim mondott.Ha van bármilyen kérdésed,írj nyugodtan.Ne ortopéd orvoshoz menj,hanem neurológushoz.Az ortopéd dokinak semmi köze a betegségedhez.Évekig kezeltek,injekcióztak,gyógyszereztek hatástalanul a műtét előtt és után is.Már évek óta nem szedek fájdalomcsillapítót csak izomlazítót és mellette jógázom.Napközben is leszek úgyhogy elérsz akár itt,akár a privin,ha nem itt akarod megbeszélni a dolgot.Üdv :Marcsi
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - 34530eda53)
2009. dec. 14. 05:21

másold be a keresőbe a linket.

Vagy a hoxán van kereső jobb oldalon fönt.ird be,hogy gerincsérv és kiadja!akiket gerincsérvre műtöttek vagy még nem,de tud tanácsot adni!Valami ilyesmi a cime!

11. 34530eda53 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2009. dec. 13. 19:17

Kérlek segíts, hol és hogy kell az általad javasolt fórumot megkeresni. Nekem nem sikerült.

Köszönöm

2009. dec. 13. 19:07
köszönöm, megkeresem a fórumot
2009. dec. 13. 14:15

Csontkovács nem minden esetben tud segiteni,de a reumán irnak fel fizikoterápiát,ultrahangos és lézeres kezelést,na meg gyógytornát,esetleg fürdőkorházi kezelést!Masszás is jó,de feltétlen tudja mi bajod van,mert az sem mindegy hogy csinálják!

Én most fogok menni talpmasszásra,meg fényterápiára.Januártól a kezelésekre(lézer,fiziko,uh)na meg masszőrhöz!

Én kaptam egy 5 napos injekció kúrát is,na sokat nem ért!

Nézz át a másik fórumra ott már irtak jó dolgoat!

mckenzi torna a legjobb,de nem támogatja a tb,ugy meg elég húzós ára van,nálunk fél óra 4ezer ft.

2009. dec. 13. 14:11

Sziasztok!

[link]


Van egy fórum,ott már kiveséztük,és velem együtt, jártas emberek vannak ott!:)

7. 34530eda53 (válaszként erre: 5. - Csutkababa)
2009. dec. 9. 20:48

Szia! Gyógytornára jártam, otthon csinálom azt ott tanultakat, kazettám is van.

A derekam fáj, mintha kést forgatnának benne. Recseg, ropog. Leülni, feállni, járni fájdalmas. Ha eltalálom a megfelelő poziciót, akkor jó. A lábam nem fáj, de ha kocsiba ülök, akkor csak segítséggel tudom beemelni. A nyaki gerincemet 98'-ban mütötték.

Fizióterápiát onkológus nem javasol, daganatos betegséget követő sugárkezelés miatt.

Az ortopéd orvos, aki látott és ellátott felejthető. Keresek egy, megbízható, hozzáértő orvost.

2009. dec. 9. 14:52
egy jó masszőr /rendszeresen!/ és torna
2009. dec. 9. 14:28

a torna mindenkeppen kell, hidd el...

en se hittem volna, hogy az segit, de ugy lett.

azota ha elhanyagolom, ujra jelentkeznek afajdalmak.

en tavaly benan fekudtem, napokig...tenyleg le voltam benulva, szornyu volt, egyedul a vc-re se tudtam elmenni..

borzaszto erzes...

nekem nem a derekamfajt, az is, de nekem a jobb labamba sugarzott, mert a csigolyam kozul a jobb oldalra jott ki a porc a csigolyak kozul,es a ott nyomta azt az idegszalat, ami a labamba megy.

a labomujjaig ereztem,egy sutos eros fajdalmat, a labom szarahoz hozza nem lehetett erni, annyira fajt, el se tudom mondani.

neked is ilyen tuneteid vannak??

2009. dec. 9. 11:29

MRI. két ágyéki sérvet mutatott ki. Ortopéd orvos mütétet nem javasolt, mondván több csigolya érintett, "nem csontozhatunk ki egy embert". Gyógyszereket írt, fájdalom csillapítót, izomlazítót... Azt mondta, hozzá már nem kell visszamennem, az háziorvos is felírhatja a továbbiakban.

Két hete egy rossz mozdulat miatt beállt a derekam. Négy-öt napig kínlódtam, majd két nap szünet. Most rossz mozdulat nélkül is újra visszajött a fájadalom. Mit tudtok ajánlani, mit tegyek? Hallottatok-e olyan módszerrel, hogy a csigolyák közé gélszerű anyagot fecskendeznek, ami megemeli azokat, és felszabadul az ideg a nyomás alól. (Ezt pár napja hallottam, a fogorvosom monda, hogy volt egy páciense, aki ilyen kezelést kapott. Megpróbálja visszakeresni a személyt) Segítséget, tanácsot, orvos ajánlást megköszönök.

2009. dec. 9. 11:26
Gyógytornász, mozgás masszázs terapeuta, csontkovács tud segíteni.
2009. dec. 9. 11:25

szia, hat nem tudom mennyire sulyos az allapotod,en tavaly kaptam servet, es nekem hala Istennek a torna,mega gyogyfurdo, a terapiak segitettek.

azota is tornazom mindennap, este, reggel.

ezek olyan tornak ,amit fekve kell csinalni, nem erolteto,es a gerinc melletti izmokat erositem vele.

ha van barmi kerdesed, irj pivat uuz,es megbeszeljuk.

ha tudok segitek.

2009. dec. 9. 11:22
Gerincsérv mütét nélküli gyógyitása...Milyen lehetőségek vannak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook