Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincproblémával milyen gyakorlatokkal lehet megszabadulni a sülyfeleslegtől? fórum

Gerincproblémával milyen gyakorlatokkal lehet megszabadulni a sülyfeleslegtől? (tudásbázis kérdés)


19. 2265582793 (válaszként erre: 8. - Eracica)
2010. júl. 20. 21:19
Ezeket én is kipróbálom. Sajnos az én hátam is púpos.
2009. ápr. 1. 15:40
Szia!Ha van otthon szobakerékpárod az is jó, mert nem terheli a gerincet v. jó még a lépcsőzőgép is az úszás is, könnyű talajgyakorlatok 1 kg-os súlyzóval, szerintem ezek közül biztos tudsz válogatni, remélem segítettem valamennyit, szia Ildikó voltam ( és ne feledd a napi zöldség v. gyümölcsfogyasztást, kevés szénhidrátot!!))))
17. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Eracica)
2008. dec. 1. 22:37
De neked volt problémád a gerinceddel?
16. eracica (válaszként erre: 15. - Eracica)
2008. márc. 24. 14:34
Mondom mindezt, az első gyerekem után én nem tudtam teljesen visszafogyni..persze a csokikáról nem mondtam le és nem is végeztem jelentősebb mozgást..de most újból babát várok és így félidősen 2 kg plusznál tartok egy kis testedzéssel, persze meg nem szakadok...
15. eracica (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2008. márc. 24. 14:32
Mozgás, mozgás, mozgás, mi lehetne más egyéb???Mindenki próbáljon a testalkatához és az egészséges elvárásaihoz fogyni...Egyébként már étrend módosítással, az adagok csökkentésével és helyes kombinálásával is lehet fogyni, a többi tőled függ...
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Eracica)
2008. márc. 23. 20:02
Oké, az egészséges táplálkozásra ha most átáll az ember, akkor is van még felesleg amit lekéne dolgozni.. :)
2008. márc. 5. 09:00
A gerinckimélős fogyókúra téma engem is érdekel, ezért örülök, hogy feldobtátok a fórumba :)
2008. febr. 25. 11:00
A nagy módszer nem annyira titkos mint hiszitek, minden női magazin, sok könyv, internetes cikk tele van vele, hogyan is kéne egészségesen táplálkozni, lehet válogatni, csak kitartás kell!
2008. febr. 21. 23:19
A HáziPatika.com oldalon lehet találni gerinc kimélő gyakorlatokat.Én sétálni is szoktam.De óvatosan tornázz,jó ha keresel egy gógytornászt aki személyre szabott gyakorlatsort állít össze neked és akkor azt csinálhatod otthon is nyugodtan.Macilány módszere engem is érdekel.Üdv.
10. eracica (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2008. febr. 17. 18:03
Én direkt nyújtás miatt csinálom és utána jó érzés. Mindegyiknél megvannak a magam mennyiségei, szerintem te csinálj annyit amennyit bírsz, később lehet többet.
9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Eracica)
2008. febr. 17. 17:07

Hú köszi, ezeket a tippeket! Neked ezektől nem fáj a derekad meg a gerinced?

Egyébként mennyit szoktál belőlük csinálni sorozatban?

2008. febr. 17. 14:02

Hát ez kicsit más, azért leírok néhány gyakorlatot, majd eldől fáj -e esetleg...

Háton fekve jó deréklazító, ha a kezed összekulcsolod a tarkód alatt, a hasadhoz húzott térdeidet és jobbra-balra átfordulsz, nekem ilyenkor jókat ropog a gerincem. A másik ugyanilyen alaphelyzet a feneked próbálod hintázó mozdulattal emelgetni, tehát a térded megpróbálod közelíteni a mellkasodhoz, remélem érthető. Ez a hasizmod is dolgoztatja.

Hátonfekve a felfelé nyújtott lábakkal csinálhatsz terpeszt a levegőben, a belső combot és hasat erősíti. Hasonló ha az egyik lábad nyújtva a levegőben az ellenkező láb oldal irányba a földre letéve.

Fekve még mindig u.e. az alaphelyzet a lábadiddal úgy csinálsz, mintha ülnél és a könyököddel próbálsz közelíteni a jobb, majd bal térdhez (ellenkező könyökkel).

Fekszel, lábaid félig behajlítva terpeszben megemeled a tested és popót úgy hogy egyenes vonalban legyenek.

Hasonfekve kinyújtott kézzel és lábbal, egyszerre megemeled a végtagjaidat és kitartasz, ez a gerinced és popót erősíti.

Oldaltfekve, könyökölsz a felső lábad emelgeted kb 90 fokban egyenes lábbal. Ennek a változata, ha a felső lábad átteszed az alsó felett, talpad a földön, az alsót emelgeted, ez is belső comb.

Én még szoktam ilyenkor azt is csinálni, hogy a felső lábammal vízszintas vonalakat húzok előre-hátra, ez popó és comberősítő.

Négykézláb "kutyapisilős" gyakorlat, könyökeidre támaszkodsz, az egyik lábad félig behajlítva kiemeled oldalt minnél vízszintesebben és aprókat körzöl vele, ez elég kemény, jó popóra és a csípőd is megérzed. Hasonló klaszzikus u.e. az alaphelyzet az egyik lábad emelgeted az ég felé, a talpad vízszintesen álljon, fölfelé tolsz a talppal, ez is jó kis popógyakorlat.

Felkelsz, letérdelsz, a kezed összekulcsolva a tarkódon, te egyenes testtel hátradőlsz kicsit lassan, majd vissza egyenes állásba, ez has, popó, comb.

Állva terpeszbe állsz, talpad kissé kifelé és rogyasztasz, ez nehezíthető úgy, hogy lábbujjhegyen csinálod. A kitörések is jók, az egyik lábbal kilépsz és rogyasztasz, amennyire tudsz, ezt lehet hátrafelé is, ez is combra, popóra jó.

Hát hirtelen ennyi én ezeket szoktam a gerincemre és egy kis formálásként csinálni, ha valami nem tiszta majd átfogalmazom.

2008. febr. 17. 13:24
Nekem tulajdonképpen egy porckorongom csúszott ki a helyéről és emiatt nem emelhetek, nem hajlonghatok és nem ugrálhatok. Azon kívül más nincs megtiltva. Na meg amióta ez a problémám van, lett egy enyhe gerincferdülésem is :(
6. eracica (válaszként erre: 3. - Macilány)
2008. febr. 17. 13:23
Hát igen...csak az ember lány néha lustácsak, főként, ha nincs a közvetlen közelben uszoda...
5. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - Macilány)
2008. febr. 17. 13:23
érdekelne a módszered! Eddig idén nekem 3.5 kg sikerült, amit leadtam, de még kellene 6-7 kg-tól megszabadulnom! Megköszönöm, ha megírod a módszered :)
2008. febr. 17. 13:22

Nem tudom, milyen problémád lehet, nekem hajlott a gerincem, magyarul kissé púpos vagyok, ezért hanyattfekve, négykézláb, oldaltfekve szoktam gyakorlatokat végezni.

Ha neked is ilyen problémád van, tudok pár gyakorlatot.

3. Macilány (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2008. febr. 17. 13:20
Gerinc panaszok esetén a legkímélőbb és leghatékonyabb megoldás az úszás, ugyanis az erősíti a gerincoszlop melletti izmokat és a víz felhajtó ereje miatt nincs terhelve a gerinc. A zsírpárnáktól való megszabadulás másik hatásos módszere pedig a tudatos táplálkozás. Én most 8 kg minusznál tartok, ha érdekel milyen módszerrel értem ezt el privátban szívesen leírom. Mennyit szeretnél fogyni?
2008. febr. 17. 13:16
Kinek milyen gyakorlatban használt javaslatai vannak, ami nem terheli a gerincet, de segít megszabadulni a zsírpárnáktól?
2008. febr. 17. 13:15
Gerincproblémával milyen gyakorlatokkal lehet megszabadulni a sülyfeleslegtől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook