Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincproblémával küzdő nőnek gyermekvállalás előtt mire kell odafigyelnie? Kinek vannak tapasztalatai? fórum

Gerincproblémával küzdő nőnek gyermekvállalás előtt mire kell odafigyelnie? Kinek vannak tapasztalatai? (tudásbázis kérdés)


16. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2009. okt. 1. 06:45

Szia!A fájdalomra irtam a kinlódást.Dolgoztam,bár kevesebbet,szal kibirtam!(a terhesség jó volt,csak a derekam és gerincem ne fájt volna)

A műtét sikerült,áprilisban történt meg,bár azóta diagnosztizáltak,van még 2sérvem,most várunk,hogy a karom vagy a lábam bénul le előbb!

15. babe72
2009. szept. 30. 16:46

Sziasztok!


Most csatlakozom a fórumhoz erősen érintett vagyok a témában. Elöször megosztanám a tapasztalataimat veletek. 15éve az elő szülésem óta küzdök gerincproblémával.Igazoltan a terhességek okozták a bajt.Két gyermeket szültem mindkettővel sikerült beszereznem egy-egy porckorongsérvet egy nyaki,és egy csípőt.Sokéves kísérletezés és kezelés után a az első szülés után megtaláltam azt az orvost aki segített megmenteni egy akkori nyaki gerinc műtéttől Szültem is utána 9.5évvel később. Már a terhesség alatt a 6.hónaptól zsibbadt mindkét kezem nem tudtam szinte semmire használni fásliba volt egész nap. Aztán egészséges gyermeket szültem és elfelejtettem az egészet. Igen, de kb.két év múlva kezdődtek a panaszok a láb és a kéz újaim megdagadtak zsibbadtak és nagyon fájtak már zárt cipőt nem bírtam felvenni.kínlódtam fél évet majd újra elmentem a régi dokihoz.Helyretett. Olyan 3hónap alatt szinte minden panasz megszűnt.Még tűsarkút is húztam. Futottam táncoltam jól voltam.Közben elváltam és jelenlegi kapcsolatomban tervezünk babát mert a páromnak nincs sajátja. Amúgy nem szülnék,de így! A lényeg hogy elmentem a régi dokimhoz és sajnos nem jó híreket mondott. lebeszélt egy újabb terhességről mert szerinte lebénulhatok mert a gerincem több terhelést már nem bír ki.A szalagjaim meg vannak lazulva a terhesség alatt tovább nyúlik lazul és nem tartja majd a helyén a csigolyákat.Elkeseredtem!!!Hiszek neki mert sokat segített talpra álltam a segítségével de mi van ha mégsem lesz semmi bajom legfeljebb utána pár kezelést megint csinálni kell.Van valaki közületek aki hasonló helyzetben van vagy volt mi a véleményetek tudtok erre valami megoldást? Esetleg egy olyan nődokit aki ezzel kicsit jobban foglalkozik? Írjatok nagyon kíváncsi vagyok. Ha valakit érdekel a dokim elérhetősége gerincügyben az keressen meg szívből ajánlom. Még terhesen is lehet menni hozzá. Várom a válaszaitokat.


Marcsi

14. Heni86 (válaszként erre: 13. - Moncsicsi83)
2009. febr. 16. 20:54
Köszönöm szépen! :)
13. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Heni86)
2009. febr. 16. 20:50
Ennek szívből örülök, hogy így hatott rád a terhesség. Sok egészséget és boldogságot a babához.. :)
12. Heni86
2009. febr. 15. 21:39

Szia!

Nekem csak "hasonló" problémám volt/van. Kb.7 évvel ezelőtt eltört a medencecsontom és emiatt nem szabadna emelgetnem stb. Terhesség előtt állandóan szenvedtem vele, volt hogy aludni sem tudtam annyira fájt. Ahogy megtudtam várandós vagyok, mintha soha semmi bajom nem lett volna! :) Még a frontot sem érzem meg azóta! A lényeg, hogy a helyes testtartást meg kell tanulni az sokat segít és érdemes elmenni ortopédushoz tanácsért meg szakvéleményért hogy a természetes szülésnek van-e akadálya!!! Ez fontos és ha tud majd róla a nődokid tuti kérni fogja! Kívánom, hogy hasonlóan jól érezd majd magad a terhesség alatt! :)

Üdv! 38 hetes kismama

11. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2009. febr. 15. 20:13
Remélem sikerülni fog a műtéted. A második terhességeddel feküdtél, vagy dolgoztál? A kínlódást hogy érted?
2009. febr. 13. 10:48
És hozzátenném,nem vagyok még 30:(
2009. febr. 13. 10:43
Szia!Én 2003ban szültem,utánna mütöttek 2szer gerincsérvre,tavalyszültem másodjára,végig kinlódás volta 9 hónap,szal érdemes odafigyelni minden mozdulatra,hajlásra,mindenre.Ja és most megyek nyaki gerinc sérv mütétre,a kicsim 7 hónapos..valószinü,hogyaterhesség miatt alakult ki...
8. vikasz (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2009. febr. 13. 10:31
Szerintem ne aggódj, nálad sem lesz gond. A nőgyógyival mindenképp meg kell beszélni a gerincproblémádat, de szerintem ő is ezt fogja mondani. Fontos, hogy figyelj azokra a dolgokra, amitől nálad ki szokott újulni a fájdalom. Sok sikert a babavállaláshoz:)
7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Vikasz)
2009. febr. 12. 23:28
Én még csak most vagyok ilyen dolgok előtt. Babát még idénre nem tervezünk, még csak most hagytam abba a gyógyszert és ugye kell egy kis idő, hogy kitisztuljon a szervezetem, meg még egyéb dolgok is vannak. Nődokit most kerestem magán dokit, 2 hét múlva megyek először hozzá vizsgálatra. Szóval még csak most fogok utánakérdezni dolgoknak. Tisztán akarok látni mindent, tudni akarom az engem érintő dolgokat, mire oda kerülök, hogy na most már tényleg babát szeretnénk...
6. vikasz (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2009. febr. 12. 21:04

Nem feküdtem, sőt! Jan 1-jén szültem és november végéig dolgoztam, ráadásul napi 2 óra bkv-zás a fél városon át. Tele voltam energiával és egy cseppet sem fájt a derekam. Még karácsonyra is sütöttem-főztem egy csomó mindent, ajándékok meg babaholmik után rohangáltam. :)

Én inkább attól féltem, hogy majd a szülésnél okozhat gondot, de szerencsére nem, mivel sikerült természetes módon szülnöm. És a szülőágyon erőlködés közben sem éreztem egy percig sem, hogy gond lenne. Persze a nőgyógyimmal megbeszéltem, hogy mi a helyzet a gerincemmel, és ő is mondta, hogy nem okozhat gondot.



Te beszéltél már orvossal a dologról?

5. moncsicsi83 (válaszként erre: 4. - Vikasz)
2009. febr. 12. 15:50
Nem kellett feküdnöd terhesség alatt?
2009. febr. 12. 15:22
Szia. Nekem 25 évesen volt először gerincsérvem, aztán még egyszer kiújult. 30 évesen szültem. Az egész terhességem probléma nélkül telt, nem volt semmi gond a gerincemmel. Sőt a neurológia főorvosa azt mondta, hogy a terhesség regenerálta valószínűleg a gerincemet, azóta sincs gondom vele. Viszont arra nagyon kell figyelnem, hogy ne hízzak el, ne csináljam a káros mozdulatokat és hogy ne érje hideg a derekamat. Erre jó terhesség alatt a terhesnadrág, jó meleg és magas derekuk van.:)
2009. febr. 12. 15:18
Valaki jár/járt ilyen cipőben?
2009. febr. 12. 15:18
Mostanában foglalkoztat a téma. Igaz még pár év biztosan lesz, mire gyermeket vállalunk, de érdekelne, hogy mire kellene odafigyelnem a terhesség előtt és közben, ha a gerincemmel problémák vannak. A derekamnál egy porckorong kicsúszott, ami nyomja az idegeket, amitől fáj a derekam -hol jobban, hol kevésbé-. A lábam is zsibbadt, de gyógytornával valamennyire rendbe lehetett hozni a dolgot. Szerencsére nem sérvesedett el. Emelnem nagy súlyokat nem szabad, a hajolgatást megint csak mellőzni kellene...
2009. febr. 12. 15:15
Gerincproblémával küzdő nőnek gyermekvállalás előtt mire kell odafigyelnie? Kinek vannak tapasztalatai?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook